Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.10.16
16281 10
Друкувати
Обране

Житлові субсидії: чергові новації — 2016

Постанова КМУ від 08.09.16 р. № 635 «Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»


Нагадаємо: в Україні 6 млн сімей отримують субсидії на «комуналку». Недавнє підвищення тарифів на гарячу та холодну воду, газ і електроенергію вже викликало збільшення кількості звернень громадян за житловою субсидією. Та ще не таке буде з настанням опалювального сезону! За прогнозами Мінсоцполітики, після перших платіжок за тепло по субсидію прийдуть ще близько 3 млн сімей. На ці цілі внесений Кабміном проект Держбюджету-2017 передбачає виділення 50,7 млрд грн.

При цьому Уряд вже вкотре перекроїв правила «гри». Одразу скажемо: зміни, внесені постановою, що коментується, до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21.10.95 р. № 848 (далі — Положення), здебільшого стосуються порядку визначення сукупного доходу сім’ї.

До такого доходу включаються доходи, нараховані особам, які досягли 14-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи.

У той же час перелік доходів, що не включаються, доповнено новими позиціями:

• вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок;

• вартість протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації;

• суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю працівника під час виконання ним трудових обов’язків.

У новій редакції викладено абзаци третій  п’ятий п. 12 Положення — щодо громадян працездатного віку, тобто від 18 років.

Встановлено, що особам, які досягли 18-річного віку станом на 1 січня поточного року, мають дохід нижче прожиткового мінімуму або які взагалі його не мають, але якщо при цьому вони навчалися на денній формі навчання в загальноосвітньому, професійно-технічному, вищому навчальному закладі, в документах на субсидію вписується щомісячний «віртуальний» дохід на рівні одного прожиткового мінімуму.

Нові правила стосуються також громадян з 18-річного віку з середньомісячним сукупним доходом менше прожитмінімуму, але які протягом попереднього року отримували будь-які соціальні виплати. А саме пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, допомогу по безробіттю або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла 18-річного віку. Таким особам у розрахунок субсидії включаються фактичнірозміри отриманих ними доходів.

І головне! Якщо особа віком від 18 років не навчалася, не отримувала соцвиплати і не має доходів, то для розрахунку субсидії прийматиметься «віртуальний» дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму.

Як ми розуміємо, такий підхід урядовців слід розцінювати як один з методів боротьби з неофіційним працевлаштуванням і отриманням зарплати «в конвертах». Їх логіка ґрунтується на припущенні: якщо особа існує, то значить на щось (на якісь кошти), а нібито відсутність доходів є їх приховуванням.

Щоправда, в окремих випадках у розрахунок може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму. Це за умови, якщо буде відповідне рішення за результатами ревізій виконавчих органів місцевих рад або відповідних комісій про реальне скрутне матеріальне становище особи, яка претендує на субсидію.

Акцентуємо увагу, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб приймається станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії.

Цю обставину (про дату прожитмінімуму) потрібно взяти до уваги і фізособам-підприємцям, які застосовують спрощену систему оподаткування. В абзаці шостому п. 12 Положення слова «на відповідний місяць» уже в минулому, тепер у розрахунок субсидії враховується дохід ФОП-єдиноподатникам: першої групи — на рівні двох розмірів прожитмінімуму на 31 груднядругої групи — трьох розмірів прожитмінімуму; третьої групи — чотирьох розмірів прожитмінімуму.

Доречно нагадати, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 31 грудня 2015 року встановлено на рівні 1378 грн., а на 31 грудня 2016 року він складе 1600 грн.

Пункт 12 Положення доповнено новим абзацом сьомим щодо порядку розрахунку доходів при призначенні субсидії длявійськовослужбовців. Для осіб, які протягом року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (не отриманих) доходів визначається на рівні половини розміру прожитмінімуму для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи.

Одразу напрошується запитання: а як бути, якщо військова служба тривала не цілий рік, а тільки частково, припустимо, місяць-два? До того ж, зверніть увагу, говориться про військових «строковиків», виходить, «контрактників» ця норма не стосується.

Новацією є і послаблення непрацюючим пенсіонерам, які не мають інших доходів, крім пенсії. Якщо раніше для розрахунку їм субсидії брався середньомісячний сукупний дохід за останній рік, то тепер враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю призначання субсидії.

Розширено порядок подання документів для оформлення субсидії (заяви та декларації про доходи):

  • можна, як і раніше, подати до місцевого відділу соцзахисту особисто;
  • надіслати їх поштою на адресу відділу соціального захисту населення;
  • у сільській місцевості можна передати заповнені документи уповноваженим працівникам, які передадуть їх до органів соцзахисту;
  • подати документи в електронній формі через офіційний веб-портал Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з накладенням електронного цифрового підпису. У разі відсутності такого підпису субсидія призначається тільки після підписання зазначених документів у місячний строк, зокрема під час складання акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. У разі непідписання у зазначений строк подаються нові заява і декларація.

До речі, зауважимо, що Мінсоцполітики запустило електронну послугу попередньої реєстрації документів на житлосубсидію на сайтіsubsidii.mlsp.gov.ua.

Доповненим абзацом двадцятим п. 13 Положення встановлено, що списки осіб, яким призначено субсидію, подаються відділами соцзахисту до ЖЕО, ЖБК, ОСББ та підприємств, що надають ЖКП.

Новим абзацом одинадцятим пункту 14 Положення передбачено порядок перерахунку субсидії в межах строку призначення у разі незгоди особи з автоматичним розрахунком субсидії на наступний період, що має додаткові обставини, які безпосередньо впливають на визначення розміру сукупного доходу за попередній період.

Безумовно, не можна не зауважити новий абзац шостий п. 20 Положення про припинення надання раніше призначеної субсидії у разі збільшення чисельності зареєстрованих у житловому приміщенні осіб — з наступного місяця за місяцем змін.

І з цим слід погодитися. На наш погляд, усе логічно. Збільшення кількості мешканців, як за рахунок народження дітей, так і «прописки» дорослих, «тягне» не лише додаткові суми в платіжках на ЖКП, а й нові розміри середньомісячного доходу для розрахунку субсидії. Щоб отримувати субсидію і надалі, але вже в новому розмірі, такі сім’ї повинні звернутися повторно з урахуванням нових обставин.

Автор: Кравченко Дар’я, Децюра Сергій, Бобро Анатолій, Ушакова Лілія

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ, ЖОВТЕНЬ, 2016/№ 40

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Бухгалтерський тиждень»коментарі
(10)
Александр
03.10.2016
В статье не совсем верное трактование третьего абзаца п.12 Постанови 848. Пропущена важная деталь с самой постановы - запятая :). И от этого правильный смысл третьего абзаца немного другой.
АННА
04.10.2016
Да сделайте вы нормальную цену на ЖКУ или достойную зарплату и никто у вас субсидии просить не будет. "Дорогое наше правительство "вы скоро все сделаете виртуальным,
Татьяна
04.10.2016
Скоро и наша ЖИЗНЬ станет виртуальной.
Анатолій
04.10.2016
чого робите так, що не можна зробити копію тексту?! Що за моральне уродство?! Дибілізм якийсь!!!
Куку Анатолій
05.10.2016
Руки треба змінити! Текст нормально копіюється!
Коля Куку
05.10.2016
А нащо його копіювати? Вони ще сто раз передумають і змінять ці правила.
ирина
04.10.2016
А як же бути з дитиною ,яка навчається за контрактом ,ні стипендії ,ні будь-яких інших доходів.А батько ,який отримує заробітну плату 1600 грн.віддає 1000 грн на навчання дитини.Як же можна враховувати ,що і дитина отримала мінімальний дохід...
АННА
05.10.2016
Я каждый день на работе, но я не зарабатываю 2 прожиточных минимума (1378*2=2756грн. ) , а как скажите можно на безработного считать 2 минимума.? Да, еще раз убеждаешься в "компетентности" наших законоиздателей......
Коля АННА
05.10.2016
Щодо штучного приписування безробітним доходу у розмірі подвійного прожиткового мінімуму, то це зараз частина загальної тенденції у державі: очевидній брехні і фальсифікації давати "віртуальні" назви. І пояснення причини цієї фальсифікації абсолютно не достойне як для державного органу: чому вони вирішили, що безробітний, який на якісь кошти існує, обов"язково їх заробляє, та ще й у розмірі двох прожиткових мінімумів? Хіба вони самі створювали неофіційні робочі місця і приймали на них безробітних? Тоді звідки така впевненість? По-моєму, переважна більшість безробітних живуть на утриманні своїх родичів. Деякі збирають вторсировину та знаходять інші подібні випадкові підробітки, але вони навряд чи заробляють хоча б половину прожиткового мінімума.
Оксана
06.10.2016
Так Ви зрозумійте правильно, якщо б у суді теж брали віртуальні докази чи віртуальні спростування, що було б? Це ж урядовий віртуальний маразм! Все має бути документально підтверджено. Якщо людині беруть віртуальний дохід, то беріть і віртуальний трудовий стаж і віртуальні відрахування із його віртуального доходу єдиного соціального внеску і так далі...
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.