Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.09.22
1775 0
Друкувати
Обране

Видатки на придбання необоротних активів: огляд актуальних запитань

Види видатків, які можна здійснювати під час дії воєнного стану, визначені Порядком № 590*.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Нагадаємо: в першу чергу, як і раніше, здійснюються видатки на національну безпеку і оборону.

Тоді як переважну більшість дозволених для здійснення видатків можна проводити саме у другу чергу. Такі видатки визначено п. 19 Порядку № 590.

У зв’язку з таким обмеженням у наших читачів виникає безліч запитань щодо можливості здійснення тих чи інших видатків у період дії воєнного стану.

Ми підготували для вас нову порцію актуальних запитань-відповідей щодо здійснення видатків на придбання необоротних активів. Давайте розглянемо їх разом.

Придбання товарів у рамках реалізації програм іноземних держав

Перш ніж відповісти на запитання наших читачів, хотілося б звернути вашу увагу на такий момент.

Як за кошти загального, так і за кошти спеціального фонду Порядок № 590 дозволяє проводити видатки на оплату товарів, робіт та послуг, що закуповуються під час реалізації проєктів, виконання програм допомоги, які підтримуються ЄС, урядами іноземних держав, іноземними фінансовими та донорськими установами і міжнародними фінансовими організаціями, в тому числі на умовах співфінансування.

УВАГА!

У рамках виконання зазначених проєктів і програм можуть бути придбані будь-які товари, роботи і послуги

Видатки на придбання холодильника

Чи можливо придбати холодильник?

На жаль, у другу чергу ні. Можливо, лише відремонтувати вже наявний холодильник, який вийшов із ладу.

Так, за кошти як загального, так і спеціального фонду Порядком № 590 передбачені видатки на придбання комплектувальних виробів і деталей для ремонту виробничого та невиробничого обладнання.

Також за рахунок коштів обидвох фондів можуть проводитися видатки на оплату послуг з поточного ремонту та технічного обслуговування обладнання, техніки, механізмів, локальної мережі, охоронної сигналізації, систем вентиляції, технічного обслуговування та утримання в належному стані внутрішніх та зовнішніх мереж тепло-, водо-, електро-, газопостачання та водовідведення.

Щодо застосування КЕКВ, то, як і завжди, керуємось економічною суттю платежу та Інструкцією № 333**.

** Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Видатки на придбання комплектувальних виробів і деталей для ремонту виробничого та невиробничого обладнання слід проводити за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар». Поточний ремонт холодильника проводимо за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».

Купити новий холодильник можна лише:

— у третю чергу;

— в рамках реалізації проєктів, виконання програм допомоги, які підтримуються ЄС, урядами іноземних держав, іноземними фінансовими та донорськими установами і міжнародними фінансовими організаціями, в тому числі на умовах співфінансування.

Видатки на придбання ноутбука і принтера

Чи можна придбати ноутбук і принтер?

Порядком № 590 передбачено придбання оргтехніки, комп’ютерної техніки (у тому числі придбання програмного забезпечення, яке передбачене разом з придбанням комп’ютерної техніки) для оцифрування музейних предметів за кошти спеціального фонду кошторису у другу чергу.

Щодо інших бюджетних установ і організацій, то можна лише відремонтувати раніше придбану оргтехніку та комп’ютерну техніку.

Так, за кошти загального і спеціального фонду можна оплатити в другу чергу послуги з поточного ремонту та обслуговування комп’ютерної та організаційної техніки.

Такі видатки проводимо за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».

Також за кошти спеціального фонду кошторису у другу чергу можна придбати витратні та інші матеріали до комп’ютерної техніки та оргтехніки. Ці видатки слід проводити за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар».

Як і в ситуації з холодильником, придбати нову оргтехніку та комп’ютерну техніку можливо лише:

— у третю чергу;

— в рамках реалізації проєктів, виконання програм допомоги, які підтримуються ЄС, урядами іноземних держав, іноземними фінансовими та донорськими установами і міжнародними фінансовими організаціями, в тому числі на умовах співфінансування.

Видатки на придбання офісних меблів

Чи можна придбати офісні меблі?

Певні меблі можна придбати, тільки якщо такими меблями планується обладнати місця для перебування тимчасово переміщених осіб.

Адже Порядком № 590 передбачено проведення видатків у другу чергу за рахунок коштів загального і спеціального фонду на поточний ремонт та придбання матеріалів для облаштування місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених (евакуйованих) осіб.

Якщо ж ви бажаєте придбати меблі для приміщення бюджетної організації, то ситуація, наразі, аналогічна придбанню холодильника та оргтехніки.

Такі меблі можна купити лише:

— у третю чергу;

— в рамках реалізації проєктів, виконання програм допомоги, які підтримуються ЄС, урядами іноземних держав, іноземними фінансовими та донорськими установами і міжнародними фінансовими організаціями, в тому числі на умовах співфінансування.

Бюджетна бухгалтерія, вересень, 2022/№ 35

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі