Як закупити обладнання для кабінету «Захист України»?
Закупівля обладнання для кабінету «Захист України»: загальні вимоги
Наразі вимоги до засобів навчання та обладнання для кабінету «Захист України» узагальнено у спеціальному документі — Переліку № 659*. До речі, у цьому документі також наведено перелік засобів навчання та обладнання для забезпечення викладання предмета «Захист України». Перелік побудований з урахуванням вимог відповідних модельних навчальних програм та застосування навчального обладнання для виконання комплексу завдань у освітній і позаурочній діяльності із використанням різних методик навчання.
Фінансування заходів, спрямованих на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», передбачено за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Порядок та умови надання цієї субвенції, а також розподіл її обсягу затверджено постановою № 796*.
При цьому п. 14 постанови № 796 визначено вимоги до здійснення закупівель замовниками товарів для освітніх потреб, зокрема засобів навчання та обладнання для кабінету «Захист України» за рахунок субвенції. Ці вимоги також продубльовано в Особливостях № 731*.
Так, замовники здійснюють закупівлі засобів навчання та обладнання для кабінету «Захист України» в обов’язковому порядку з використанням е-Market, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 100 тис. грн.
Головна умова — такий товар наявний в е-каталозі станом на 15.06.2024. Відповідно якщо необхідного товару в е-каталозі немає, вихід для замовника тільки один — провести відкриті торги.
У разі закупівлі комп’ютерного та мультимедійного обладнання вартістю 100 тис. грн і більше з використанням е-Market замовник повинен здійснювати запит пропозицій постачальників відповідно до специфікації товару, сформованої адміністратором е-каталогу. До речі, постанова № 796 не дозволяє замовнику самостійно визначати інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення.
Е-Market чи відкриті торги: що обрати?
Врешті-решт, для кожного замовника найважливіше — з’ясувати, чи є в наявності необхідний товар в е-Market станом на 15.06.2024.
До речі, МОН у своєму листі від 19.08.2024 № 1/14953-24 пояснив, коли бюджетним установам проводити закупівлі товарів для навчального предмета «Захист України» через е-Market. Також в окремих додатках до цього листа наведено переліки товарів для навчального предмета «Захист України», які замовники мають можливість купити через е-Market та без застосування цього е-каталогу.
Для зручності та наочності узагальнимо інформацію про такі засоби навчання та обладнання в таблиці нижче.
Перелік засобів навчання та обладнання для предмета «Захист України», які слід закуповувати через е-каталог та без його використання
Засоби, які слід закуповувати через е-Market |
Засоби, які можна закуповувати БЕЗ використання е-Market |
Налокітники тактичні Інтерактивний лазерний стрілецький тренажер (тир) Каска/шолом балістичний Навчальний бронежилет (плитоноска) Стілець учнівський Стіл учнівський одномісний/двомісний Стіл учительський Стілець учительський Наколінники тактичні Магазин калібру 5,56 х 45 Магазин автомата 7,62; 5,45 Мала саперна лопата Мала піхотна лопата Гвинтівка пневматична Протипіхотна міна навчальна (різні типи) Масогабаритний макет пістолету Макет масогабаритний автомату калібрів 5,45 5,56 7,62. Макет гранати для метання Макет протипіхотної міни в розрізі Макет протитанкової міни в розрізі Макети гранат у розрізі Макети протипіхотних мін Масогабаритний макет гранатомету Протигаз фільтрувальний Манекен для тренування у постановці назофаренгітального повітроводу Манекен тренувальний для тампонування ран Тренажер для проведення серцево-легеневої реанімації Тренажер зовнішнього автоматичного дефібрилятора Дозиметр індивідуальний (накопичувач дози) Протитанкова міна навчальна Гранати для метання металеві чи гумові Гранати навчальні Ф-1, РГД-5, РГН, РГО Манекен для відпрацювання навичок надання розширеної невідкладної допомоги при травмах Набір моделей ран та ушкоджень Комп’ютерний симулятор управління дронами Шафи для зберігання засобів навчання Дошка аудиторна магнітно-крейдова стаціонарна Дошка аудиторна магнітно-маркерна стаціонарна/мобільна Дошка коркова Фліпчарт |
Дошка пластикова для іммобілізації хребта (спінальна дошка) Пневматичний стрілецький тренажер (тир) Манекен для відпрацювання навичок надання розширеної невідкладної допомоги при травмах Мішені Ноші (м’які, жорсткі) Ремені для дошки для іммобілізації хребта Стійки для зброї Фіксатор голови для дошки для іммобілізації Шина для кінцівок (типу UNO Emergency Splint) Рації Бінокль з сіткою Компас Курвіметр Протактор Прилад радіаційної розвідки і дозиметричного контролю Прилад хімічної розвідки ВПХР Аптечка стандартна індивідуальна Аптечний тактичний рюкзак бойового медика Загальновійськовий захисний комплект (Плащ, панчохи) Індивідуальний протихімічний пакет Карабіни Карімат (килимок) Комплект для страйкболу або Комплект лазертаг (тагери + пульт керування) Кулі до гвинтівки пневматичної Легкий хімічний захисний костюм Мотузка Наплічник (рюкзак) тактичний (25-40 л) Окуляри тактичні з чохлом Патрон для респіратора Патрони навчальні різних калібрів Протипилова тканева маска ПТМ-2 Ремінно-поясна система Респіратор (різних видів) Рукавички медичні нестерильні нітрилові або вінілові Рукавички тактичні Санітарна сумка Світловідбивний жилет Стропи евакуаційні Термоковдра (типу накидка рятувальна) Гідратор для рюкзака Бинт гемостатичний або його імітація Бинт еластичний (різні розміри та види) Бинт марлевий медичний нестерильний Марля медична гігроскопічна (марля для тампонади ран; марля для тампонади навчальна) Повітроводна трубка «рот у рот» Пов’язка оклюзійна (наліпка) Джгут типу SWAT Засіб перев’язувальний гемостатичний, тренувальний Комір шийний іммобілізаційний Маска медична до 30 Мішок ручної вентиляції легень (типу Амбу) Ножиці атравматичні для розрізання одягу Повʼязки тиснучі (бандажі) різних моделей Пристрій для закриття ран Пульсоксиметр напалечний портативний Стетофонендоскоп Турнікет для з’єднувальних ділянок тіла різних моделей Турнікет Щиток для очей захисний Щуп саперний Електронні ресурси Карти навчальні (комплект) |
Як діяти замовнику?
Під час закупівлі засобів навчання та обладнання для кабінету «Захист України» замовник повинен:
1) визначити річну потребу необхідних товарів у межах четвертого знаку за кодом ДК 021:2015*;
2) додати закупівлі до річного плану;
3) провести закупівлю товарів залежно від їх вартості:
— через е-Market — якщо вартість товарів дорівнює або перевищує 100 тис. грн і такі товари наявні в е-каталозі;
— шляхом відкритих торгів — якщо вартість дорівнює або перевищує 100 тис. грн, але такі товари відсутні в е-каталозі;
— шляхом укладення прямого договору — якщо вартість товарів менше 100 тис. грн.
Висновки
- Закупівля засобів навчання та обладнання для кабінету «Захист України» через е-Market вартістю 100 тис. грн і більше — обов’язкова вимога для всіх замовників.
- Якщо річна потреба в закупівлі товарів за відповідним кодом ДК 021:2015 не перевищує 100 тис. грн, замовник має право укласти пряму угоду з постачальником.
Бюджетна бухгалтерія, листопад, 2024/№ 43