Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.09.24
52 0
Друкувати
Обране

Як закупити продукти харчування на суму до 100 тис. грн?

Бюджетній установі необхідно закупити продукти харчування (овочі, молоко, рибу) на суму до 100 тис. грн. Ці продукти харчування зазначено в додатку 2 до постанови № 1178*. Чи може замовник укласти прямі угоди на закупівлю таких продуктів? Чи все ж таки закупівлю зазначених товарів слід здійснювати тільки через е-Market?

* Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178.

Під час закупівлі продуктів харчування бюджетні установи — замовники мають врахувати декілька важливих моментів. Ці особливості передбачені п. 112 постанови № 1178. Далі пояснимо докладніше.

Які продукти слід закуповувати через е-Market?

Перелік продуктів харчування, закупівлю яких замовники мають здійснювати з використанням е-Market, наведено у додатку 2 до постанови № 1178. Правила закупівель через е-Market врегульовано нормами Порядку № 822*.

* Порядок формування та використання електронного каталогу, затверджений постановою КМУ від 14.09.2020 № 822.

Наразі додаток 2 до постанови № 1178 містить 32 категорії продуктів харчування, які є типовими. Зокрема, до цього переліку включено такі харчі, як:

— продукція тваринництва та супутня продукція (яйця столові курячі);

— зернові культури та картопля (картопля столова);

— овочі, фрукти та горіхи (цибуля ріпчаста свіжа, капуста білоголова свіжа, буряк столовий, морква свіжа, огірки свіжі, помідори (томати) свіжі, яблука свіжі, кабачки свіжі);

— м’ясо (курятина, яловичина, свинина);

— риба, рибне філе та інше м’ясо риби морожені (риба заморожена);

— рафіновані олії та жири (олія рафінована соняшникова);

— молоко та вершки (молоко коров’яче);

— вершкове масло (масло вершкове);

— сирні продукти (сир твердий, сир кисломолочний);

— молочні продукти різні (сметана, кефір);

— продукція борошномельно-круп’яної промисловості (борошно пшеничне, крупи гречана, рисова, кукурудзяна, пшоняна, пшенична, ячмінна, вівсяна, кус-кус);

— цукор і супутня продукція (цукор буряковий);

— макаронні вироби (макаронні вироби).

На кого поширюються вимоги?

Положення п. 112 постанови № 1178 стосуються всіх суб’єктів, які є замовниками згідно із ст. 2 Закону № 922*. На цей момент Мінекономіки звернуло увагу в своєму листі від 21.03.2024 № 3323-04/21117-06 (ср. USER_SHOW_ID).

* Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII.

Тому незалежно від того, хто саме здійснює закупівлю продуктів харчування: заклад освіти чи центр надання соціальних послуг, — всі замовники в обов’язковому порядку повинні дотримуватися вимог п. 112 постанови № 1178.

Якою має бути вартість закупівлі?

Це найважливіший момент для кожного замовника.

УВАГА!

Закупівлі продуктів харчування замовники здійснюють в обов’язковому порядку з використанням е-Market, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 100 тис. грн

Таким чином, якщо річна потреба в закупівлі продуктів харчування, зазначених вище за кодом ДК 021:2015*, становить 100 тис. грн і більше, замовник повинен закуповувати їх виключно через е-Market. У разі ж якщо річна потреба у таких продуктах харчування менше 100 тис. грн, тоді їх можливо закупити шляхом укладення прямого договору.

* Національний класифікатор України «Єдиний закупівельний словник ДК 021:2015», затверджений наказом Мінекономіки від 23.12.2015 № 1749.

Оскільки в ситуації нашого читача така потреба становить менше 100 тис. грн, він цілком може укласти пряму угоду з постачальником. Але для ухвалення такого рішення необхідно впевнитися, що річна потреба у закупівлі такого продукту харчування не перевищить 100 тис. грн. Якщо ж є сумніви з цього приводу, то ризикувати не варто. Ліпше одразу закупити такі продукти харчування з використанням е-Market.

Висновки

  • Закупівля продуктів харчування через е-Market вартістю 100 тис. грн і більше — обов’язкова вимога для всіх замовників.
  • Якщо річна потреба в закупівлі продуктів харчування за кодом ДК 021:2015 не перевищує 100 тис. грн, замовник має право укласти пряму угоду з постачальником.

Бюджетна бухгалтерія, вересень, 2024/№ 34

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×