Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27.06.23
1667 0
Друкувати
Обране

Борг за електроенергію: за яким КЕКВ сплачувати?

Традиційно у питаннях застосування КЕКВ слід виходити з економічної суті платежу та керуватися нормами Інструкції № 333*. При цьому розглянемо окремо застосування КЕКВ на погашення боргу за електроенергію та сплату судового збору, пені або інших штрафних санкцій.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Погашення боргу

Погашення боргу за електроенергію є нічим іншим, як оплатою послуг з електропостачання, фактично наданих, але своєчасно не оплачених споживачем.

З огляду на це, погашення боргу за електроенергію слід здійснювати за тим же КЕКВ, за яким проводиться оплата за електропостачання, — за КЕКВ 2273 «Оплата електроенергії».

Сплата штрафних санкцій

Штрафними санкціями вважаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов’язаний сплатити у разі неналежного виконання господарського зобов’язання. Це передбачено ч. 1 ст. 230 ГКУ*.

* Господарський кодекс України від 16.01.2003 № 436-IV.

Тож порядок застосування штрафних санкцій за несвоєчасну оплату насамперед слід шукати в умовах договору постачання електроенергії.

УВАГА!

Якщо сторони не передбачили у договорі необхідність сплати пені за порушення строків виконання зобов’язань, то підстав для її стягнення немає

Щодо застосування КЕКВ, то сплату штрафів, пені тощо, у т. ч. за несвоєчасну сплату податків, необхідно здійснювати за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки». Про це зазначено у п.п. 2.6 Інструкції № 333.

Також з цього приводу радимо ознайомитися з матеріалом «Пеня за прострочення платежу: правила стягнення, КЕКВ, бухоблік» // «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 3.

Сплата судового збору

Судовий збір — це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Вказівку на це містить ст. 1 Закону № 3674*.

* Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI.

Як визначено в п.п. 2.6 Інструкції № 333, видатки на виконання судових рішень та відшкодування судових витрат слід планувати і здійснювати за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки».

Свого часу це підтвердила і Держказначейська служба у листі від 04.03.2021 № 16-07-07/4820.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі