Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.02.23
759 0
Друкувати
Обране

Пальне для генератора: за яким КЕКВ купувати, якщо автівки немає?

Питання застосування генераторів залишаються дуже популярними. І знову повертаємося до запитання щодо застосування КЕКВ при закупівлі пально-мастильних матеріалів (далі — ПММ) для цього пристрою.

За яким КЕКВ придбати ПММ?

У питаннях обрання КЕКВ традиційно орієнтуємося на економічну суть платежу та норми Інструкції № 333*.

* Інструкція про застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Зауважимо: генератор — це пристрій, який виробляє електричну енергію. Для вироблення електроенергії генератору потрібно пальне: бензин, дизель або ж навіть газ.

Виходячи з припису п.п. 2.2.7.5 Інструкції № 333, оплату енергоносіїв, які використовуються саме в процесі виробництва теплоенергії або іншого виду енергії, слід планувати та здійснювати за КЕКВ 2275 «Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг».

Свого часу на цьому наголошували і фахівці Держказначейської служби у листі «Щодо визначення КЕКВ для придбання дизпального для роботи генераторів» від 12.10.2020 № 16-06-06/18051.

Докладніше про це ми розповідали у матеріалі «ПММ для генератора: за яким КЕКВ придбавати?» // «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 44.

ВАЖЛИВО!

Планувати та здійснювати видатки на придбання ПММ для генератора слід за КЕКВ 2275

Причому за цим КЕКВ слід планувати і проводити придбання не тільки пального, а й мастила, яке також потрібне для роботи генератора.

Чи можна застосувати КЕКВ 2210?

Якщо в установі є залишок ПММ, раніше придбаних за КЕКВ 2210 для транспортних засобів, то його можна використати для роботи генератора. Але це виняток, передбачений п.п. 1 п.п. 2.2.7.5 Інструкції № 333.

Це випливає з роз’яснення Казначейства, наданого у листі від 09.12.2022 № 15-12-12/17828.

Однак із запитання дописувача зрозуміло, що автівки на балансі бюджетної установи немає. Відповідно придбання ПММ за КЕКВ 2210 не відбувалося.

Враховуючи зазначене, у цьому випадку придбання ПММ для генератора можливо планувати та здійснювати виключно за КЕКВ 2275.

Перерозподіл видатків за КЕКВ 2210 на 2275

Якщо маєте «зайві» асигнування за КЕКВ 2210 за відсутності асигнувань за КЕКВ 2275, можна провести перерозподіл видатків.

Але майте на увазі: оця «зайвість» видатків за КЕКВ 2210 може викликати запитання у контролюючих органів. Більше про це читайте у матеріалі «Пальне для генератора: де взяти кошти?» // «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 46.

Під час внесення змін до кошторису, у т. ч. у розрізі КЕКВ, слід керуватися ст. 23 БКУ*. Так, перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисі, здійснює Мінфін (місцевий фінансовий орган) у розрізі КЕКВ, а також у розрізі класифікації кредитування бюджету — щодо надання кредитів з бюджету.

* Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456-VI.

Такий перерозподіл проводиться у межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету за обґрунтованим поданням головного розпорядника. Це передбачено ч. 7 ст. 23 БКУ.

У разі коли необхідно розподілити видатки розпоряднику нижчого рівня, він має подати головному розпорядникові на розгляд детальні розрахунки до кошторису з обґрунтуванням потреби у внесенні змін.

І, до речі, окреме рішення місцевої ради або виконкому для розподілення видатків кошторису за КЕКВ не потрібне.

Черговість здійснення видатків на ПММ

І наостанок нагадаємо, в яку чергу можна придбати ПММ для генератора. Для цього слід звернутися до норм Порядку № 590*.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Видатки на придбання ПММ (талонів) можливо здійснити у другу чергу як за кошти загального, так і за кошти спеціального фонду.

Про це свідчить п. 19 Порядку № 590.

А з огляду на те, що Порядок № 590 не містить уточнень щодо цілей придбання ПММ, то цілком можливо придбати ПММ для генератора у другу чергу.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×