Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.07.24
36 0
Друкувати
Обране

Плата за харчування дітей у таборі: який КЕКВ застосувати?

У мистецькій школі організовано дитячий табір. При цьому харчування дітей здійснює стороння юридична особа (кафе), оскільки мистецька школа такої можливості не має. За яким КЕКВ слід проводити видатки на харчування дітей?

Організація харчування дітей сторонніми юрособами

Не всі заклади освіти мають змогу організувати харчування дітей самотужки. У такому разі доцільно звернутися за допомогою до сторонніх юридичних осіб.

Докладно про такий спосіб організації харчування дітей читайте у статті «Харчування у школі, організоване сторонніми особами» // «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 23-24.

Позаяк у запитанні йдеться про забезпечення харчуванням, виготовленням та реалізацією страв сторонньою юридичною особою без застосування харчоблоку та їдальні мистецької школи, то маємо справу з кейтерингом.

Нагадаємо: кейтеринг — це спосіб організації харчування, що передбачає доставку і реалізацію готових страв, виготовлених без використання матеріально-технічної бази закладу освіти оператором ринку харчових продуктів, який здійснює постачання послуг з харчування.

Проте навіть якщо школа не готує їжу самостійно, всі організаційні моменти, пов’язані з харчуванням дітей, доцільно прописати у наказі про організацію харчування дітей.

У такому наказі слід визначити: відповідального за організацію харчування та його обов’язки, чергових, режим харчування дітей, відповідальних за облік дітей, які харчуються, тощо.

В яку чергу проводити видатки?

У період дії воєнного стану не слід забувати про черговість здійснення видатків, визначену Порядком № 590*.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Першочерговими незмінно залишаються видатки на національну безпеку і оборону. Тоді як більшість видатків здійснюється у другу чергу. Їх перелік наведено у п. 19 Порядку № 590.

Оплата кейтерингових послуг та (або) послуг гарячого харчування передбачені серед видатків другої черги.

Тож з оплатою таких видатків проблем і перепон не буде.

Який КЕКВ застосувати?

Обираючи КЕКВ, слід виходити з економічної суті платежу та керуватися нормами Інструкції № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Так, видатки на придбання продуктів харчування та/або оплату послуг з харчування, кейтерингових послуг для закладів освіти та інших установ (організацій) згідно із законодавством слід планувати і здійснювати за КЕКВ 2230 «Продукти харчування». Це передбачено п.п. 1 п.п. 2.2.3 Інструкції № 333.

До речі, раніше такі послуги оплачувались за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)». Утім, Мінфін скоригував свій підхід до цього питання. Зокрема, після внесення змін до Інструкції № 333 на підставі наказу № 400* видатки на такі послуги слід планувати й оплачувати саме за КЕКВ 2230. Докладно про інші зміни, внесені наказом № 400, читайте у матеріалі «Застосування КЕКВ: зміни під ялинку» // «Бюджетна бухгалтерія», 2023, № 2 (ср. USER_SHOW_ID).

* Наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та внесення змін до Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету» від 30.11.2022 № 400.

Висновок

  • Оплату кейтерингових послуг у разі організації табору у мистецькій школі слід проводити за КЕКВ 2230.

Бюджетна бухгалтерія, серпень, 2024/№ 29

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі