Плата за харчування дітей у таборі: який КЕКВ застосувати?
Організація харчування дітей сторонніми юрособами
Не всі заклади освіти мають змогу організувати харчування дітей самотужки. У такому разі доцільно звернутися за допомогою до сторонніх юридичних осіб.
Докладно про такий спосіб організації харчування дітей читайте у статті «Харчування у школі, організоване сторонніми особами» // «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 23-24.
Позаяк у запитанні йдеться про забезпечення харчуванням, виготовленням та реалізацією страв сторонньою юридичною особою без застосування харчоблоку та їдальні мистецької школи, то маємо справу з кейтерингом.
Нагадаємо: кейтеринг — це спосіб організації харчування, що передбачає доставку і реалізацію готових страв, виготовлених без використання матеріально-технічної бази закладу освіти оператором ринку харчових продуктів, який здійснює постачання послуг з харчування.
Проте навіть якщо школа не готує їжу самостійно, всі організаційні моменти, пов’язані з харчуванням дітей, доцільно прописати у наказі про організацію харчування дітей.
У такому наказі слід визначити: відповідального за організацію харчування та його обов’язки, чергових, режим харчування дітей, відповідальних за облік дітей, які харчуються, тощо.
В яку чергу проводити видатки?
У період дії воєнного стану не слід забувати про черговість здійснення видатків, визначену Порядком № 590*.
Першочерговими незмінно залишаються видатки на національну безпеку і оборону. Тоді як більшість видатків здійснюється у другу чергу. Їх перелік наведено у п. 19 Порядку № 590.
Оплата кейтерингових послуг та (або) послуг гарячого харчування передбачені серед видатків другої черги.
Тож з оплатою таких видатків проблем і перепон не буде.
Який КЕКВ застосувати?
Обираючи КЕКВ, слід виходити з економічної суті платежу та керуватися нормами Інструкції № 333*.
Так, видатки на придбання продуктів харчування та/або оплату послуг з харчування, кейтерингових послуг для закладів освіти та інших установ (організацій) згідно із законодавством слід планувати і здійснювати за КЕКВ 2230 «Продукти харчування». Це передбачено п.п. 1 п.п. 2.2.3 Інструкції № 333.
До речі, раніше такі послуги оплачувались за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)». Утім, Мінфін скоригував свій підхід до цього питання. Зокрема, після внесення змін до Інструкції № 333 на підставі наказу № 400* видатки на такі послуги слід планувати й оплачувати саме за КЕКВ 2230. Докладно про інші зміни, внесені наказом № 400, читайте у матеріалі «Застосування КЕКВ: зміни під ялинку» // «Бюджетна бухгалтерія», 2023, № 2 (ср. USER_SHOW_ID).
Висновок
- Оплату кейтерингових послуг у разі організації табору у мистецькій школі слід проводити за КЕКВ 2230.
Бюджетна бухгалтерія, серпень, 2024/№ 29