Придбання модульного укриття: за яким КПКВК та КЕКВ?
В яку чергу здійснити видатки?
У період дії воєнного стану передусім слід з’ясувати, в яку саме чергу можливо здійснити заплановані видатки. З цією метою необхідно звернутися до норм Порядку № 590*.
Першочерговими незмінно залишаються видатки на національну безпеку та оборону. Більшість же видатків здійснюються у другу чергу. Їх вичерпне коло наведено у п. 19 Порядку № 590.
Так, п. 19 Порядку № 590 передбачено у другу чергу проведення видатків на виготовлення проєктної (проєктно-кошторисної) документації, будівництво, реконструкцію, ремонт, облаштування захисних споруд цивільного захисту (сховищ, протирадіаційних укриттів), споруд подвійного призначення із захисними властивостями захисних споруд цивільного захисту, придбання первинних (мобільних) укриттів, ремонт та облаштування (пристосування) підвальних і цокольних приміщень, які плануються до використання для укриття населення, з урахуванням вимог щодо утримання, облаштування та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, затверджених МВС.
Тож проблем із здійснення зазначених у запитанні видатків не буде.
До речі, саме коло видатків, які стосуються укриттів, було значно розширено останніми змінами, внесеними до Порядку № 590 постановою № 892*.
Докладно про це читайте у матеріалі «Черговість здійснення видатків у період воєнного стану: маємо зміни» // «Бюджетна бухгалтерія», 2024, № 32 (ср. USER_SHOW_ID).
Нагадаємо, що видатки другої черги можуть здійснюватися як за кошти загального, так і за кошти спеціального фонду.
Який КПКВК застосувати?
В питаннях обрання КПКВК слід керуватися наказом № 793*.
Обрання конкретного виду КПКВК залежатиме від того, проводитимуться видатки на придбання модульного укриття в рамках планового фінансування закладу дошкільної освіти (далі — ЗДО) чи будуть здійснюватися в межах виконання певної місцевої цільової програми.
Так, якщо на території вашої громади прийнята і діє, наприклад, місцева програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, яка передбачає придбання модульного укриття для ЗДО, то в такому разі застосовуйте КПКВК 8110 «Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха».
Якщо ж кошти на придбання модульного укриття виділено як звичайне фінансування установи, тоді застосовуйте основний код фінансування ЗДО, а саме КПКВК 1010 «Надання дошкільної освіти».
Який КЕКВ застосувати?
У питаннях обрання КЕКВ, традиційно, слід виходити з економічної суті платежу та керуватися Інструкцією № 333*.
Видатки на придбання обладнання, що підлягає встановленню, а саме: готові до встановлення будівельні конструкції і деталі, до яких належать металеві, залізобетонні і дерев’яні конструкції, збірні елементи, що потребують монтажу і передбачаються до встановлення (тобто те, що існує тільки вмонтованим, убудованим, а також комплекти запасних частин такого обладнання) слід планувати і здійснювати за КЕКВ 3122 «Капітальне будівництво (придбання) інших об’єктів». Про це свідчить п.п. 4 п.п. 3.1.2.2 Інструкції № 333.
До речі, таку саму думку щодо застосування КЕКВ під час придбання модульного укриття із монтажем висловила Держказначейська служба у листі від 24.06.2024 № 15-12-12/13790.
Висновки
- Видатки на придбання модульного укриття для ЗДО можливо здійснити у другу чергу.
- Обрання КПКВК залежатиме від того, проводитимуться видатки на придбання модульного укриття в рамках планового фінансування ЗДО чи в межах виконання певної місцевої цільової програми.
- Планувати і здійснювати видатки на придбання модульного укриття слід за КЕКВ 3122.
Бюджетна бухгалтерія, вересень, 2024/№ 33