Придбання сценічних костюмів: який КЕКВ застосувати?
На щастя, в більш-менш спокійних регіонах країни будинки культури продовжують функціонувати. Тому питання придбання сценічних костюмів залишається актуальним. У зв’язку з цим пропонуємо розглянути питання застосування КЕКВ під час планування та здійснення видатків на придбання сценічних костюмів. Але не забуваймо, що наразі діє воєнний стан, тому передусім слід з’ясувати, у яку чергу можливо провести зазначені видатки.
В яку чергу здійснити видатки?
Як добре відомо, черговість здійснення видатків наразі визначено Порядком № 590*. То що ж каже нам п. 19 Порядку № 590 щодо придбання сценічних костюмів?
Проаналізувавши видатки другої черги, на жаль, бачимо, що видатків на придбання сценічних костюмів серед них немає.
Отже, в період дії воєнного стану такі видатки можна проводити лише у третю чергу.
Також нагадаємо: як за кошти загального, так і спеціального фонду Порядок № 590 дозволяє проводити видатки на оплату товарів, робіт та послуг, які закуповуються під час реалізації проєктів, виконання програм допомоги за підтримки ЄС, урядами іноземних держав, іноземними фінансовими та донорськими установами і міжнародними фінансовими організаціями, у т. ч. на умовах співфінансування.
У рамках виконання зазначених проєктів і програм можна придбавати будь-які товари, роботи і послуги.
За яким КЕКВ?
Обираючи КЕКВ, слід виходити з економічної суті платежу та керуватися Інструкцією № 333*.
З огляду на вартість сценічних костюмів, зазначену у запитанні, вони аж ніяк не відповідають вартісним ознакам критерію основних засобів (далі — ОЗ) та не підлягають зарахуванню до складу ОЗ. Такі костюми слід обліковувати як малоцінні необоротні матеріальні активи (далі — МНМА).
У свою чергу, це визначає і вибір КЕКВ. Так, видатки на придбання сценічних костюмів, які в подальшому будуть зараховані до складу МНМА, слід планувати та здійснювати за КЕКВ 2210 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування».
Таким чином, у випадку читача фахівці Казначейства мають рацію.
На користь цього також свідчить роз’яснення Держказначейської служби, надане у листі від 09.10.2015 № 14-08/925-25109 (ср. USER_SHOW_ID).
Інша річ, якщо сценічний костюм за своєю вартістю належить до ОЗ. У такому разі видатки на його придбання, дійсно, слід проводити за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» (п.п. 3.1.1 Інструкції № 333).
Докладніше про облік сценічного одягу читайте у матеріалі «Придбання сценічного одягу: КЕКВ + облік» // «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 35.