Техдокументація із землеустрою: за яким КПКВК та КЕКВ проводити оплату?
Виготовлення технічної документації на земельні ділянки
Цей процес регламентовано ст. 55 Закону № 858*.
* Закон України «Про землеустрій» від 22.05.2003 № 858-IV.
Установлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється відповідно до відомостей Держземкадастру, матеріалів Держфонду документації із землеустрою та оцінки земель, матеріалів топографо-геодезичних робіт.
Така документація розробляється за рішенням власника (розпорядника) земельної ділянки, землекористувача.
Технічна документація із землеустрою включає:
а) завдання на складання технічної документації із землеустрою;
б) пояснювальну записку;
в) матеріали топографо-геодезичних робіт;
г) кадастровий план земельної ділянки;
ґ) перелік обмежень у використанні земельної ділянки;
д) відомості про встановлені межові знаки.
В яку чергу здійснювати видатки?
У період дії воєнного стану передусім слід з’ясувати, в яку чергу можливо здійснити заплановані видатки. Для цього потрібно звернутися до норм Порядку № 590*.
Першочерговими незмінно залишаються видатки на національну безпеку і оборону. Більшість же видатків здійснюються у другу чергу. Зручну таблицю із черговістю видатків ви знайдете у матеріалі «Оновлений Порядок № 590: вивчаємо разом» // «Бюджетна бухгалтерія», 2024, № 10 (ср. USER_SHOW_ID).
Видатків на виготовлення технічної документації на земельні ділянки серед видатків другої черги п. 19 Порядку № 590 не передбачено.
Тож їх можна здійснити лише у третю чергу.
Водночас такі видатки можуть бути проведені під час реалізації проєктів, виконання програм допомоги, які підтримуються ЄС, урядами іноземних держав, іноземними фінансовими та донорськими установами і міжнародними фінансовими організаціями. Це стосується і видатків, які проводяться на умовах співфінансування.
Який КПКВК застосувати?
Щодо КПКВК, то слід застосовувати той, за яким фінансується відповідний заклад освіти. Керуватися при цьому слід кодами, визначеними наказом № 793*.
Тобто у разі виготовлення техдокументації на земельну ділянку школи застосовуйте КПКВК 1021 «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету». Якщо ж ідеться про техдокументацію для дитсадка, то застосовуйте КПКВК 1010 «Надання дошкільної освіти» тощо.
Який КЕКВ застосувати?
У питаннях обрання КЕКВ, традиційно, виходимо з економічної суті платежу та керуємося Інструкцією № 333*.
І в цьому питанні точно сумнівів немає, адже у п.п. 10 п. 2.2.4 Інструкції № 333 чітко визначено, що видатки на виготовлення технічної документації на земельні ділянки слід планувати і проводити за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».
Свого часу це підтвердили і фахівці Держказначейської служби у листі від 22.01.2021 № 16-11-11/1857.
До речі, про відображення витрат на виготовлення такої техдокументації в бухобліку читайте у матеріалі «Техдокументація на землю: обліковуємо витрати на виготовлення» // «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 40.
Бюджетна бухгалтерія, липень, 2024/№ 25