Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.05.21
177 0
Друкувати
Обране

Установлення бетонної огорожі: обираємо КЕКВ та укладаємо договір

Комунальний заклад планує встановити бетонну огорожу біля будівлі. За яким КЕКВ проводити такі видатки? Чи можливо для виконання зазначених робіт укласти договір цивільно-правового характеру з фізичною особою?


Правильно обрати КЕКВ — справа нелегка та відповідальна. Для того щоб не помилитися із вибором, насамперед слід правильно визначити суть господарської операції.

Зазначимо: встановлення огорожі біля будівлі є одним із заходів благоустрою прилеглої території. При цьому серед елементів благоустрою виділяють такі об’єкти, як малі архітектурні форми. Визначення цього терміна наведено в Законі № 28071.

1 Закон України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 р. № 2807-IV.

Так, мала архітектурна форма — це елемент декоративного чи іншого оснащення об’єкта благоустрою. Цікаво, що до переліку малих архітектурних форм належать, зокрема, й огорожі, ворота, ґрати.

До того ж законодавством визначено спеціальні вимоги до влаштування та встановлення огорож (парканів). При цьому розмір такої споруди та вид використаного матеріалу для її зведення напряму залежить від призначення огорожі. Та, врешті-решт, саме ці чинники формуватимуть вартість огорожі.

Пам’ятайте: за правильність застосування КЕКВ відповідає розпорядник бюджетних коштів.

Звісно, бухгалтер аж ніяк не зобов’язаний знати всі тонкощі виконання робіт з установлення огорожі.

Цими питаннями повинні займатися інші фахівці. Але ще на етапі планування таких видатків варто усвідомити, що встановлення огорожі є різновидом будівельних робіт.

Відповідно огорожа — це не що інше, як об’єкт будівництва. Про це свідчить будівельна термінологія, наведена в ДБН А.2.2-3:20142.

2 ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», затверджений наказом Мінрегіону від 04.06.2014 р. № 163.

Зокрема, до об’єктів будівництва належать: будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси або частини, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури.

У свою чергу, спорудою вважають штучно створений об’ємний, площинний або лінійний об’єкт, що має природні або штучні просторові межі, призначений для досягнення певних цілей.

А тому роботи з установлення огорожі є різновидом будівельних. Цілком зрозуміло, що саме характер робіт визначає вимоги щодо підготовки, здійснення цих робіт та прийняття в експлуатацію вже закінчених об’єктів будівництва. У свою чергу, це впливає певним чином й на порядок оплати цих робіт.

Детально про етапи проєктування та будівництва огорожі, отримання дозвільних документів, оформлення проєктної документації, а також про облікові нюанси читайте в консультації «Встановлення огорожі: плануємо видатки та обліковуємо» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2020, № 38).

Обираємо КЕКВ

При плануванні видатків на виконання будівельних робіт, зокрема встановлення огорожі, необхідно виходити з економічної сутності платежу. За традицією при виборі КЕКВ керуємось Інструкцією № 333.

Так, видатки на будівництво передбачено проводити за КЕКВ 3122 «Капітальне будівництво (придбання) інших об’єктів».

Зорієнтуватися, які саме видатки установі доведеться планувати та здійснювати під час будівництва огорожі за КЕКВ 3122, вам допоможе таблиця нижче.

Перелік видатків, які слід планувати та проводити за КЕКВ 3122

№ з/п

Видатки

КЕКВ

Норма Інструкції № 333

1

Видатки на оплату робіт з капітального будівництва

3122

п.п. 1 п.п. 3.1.2.2

2

Придбання будматеріалів, які використовуються у процесі будівельних робіт

п.п. 3 п.п. 3.1.2.2

3

Придбання готових до встановлення будівельних конструкцій і деталей до них (металеві, залізобетонні і дерев’яні конструкції, збірні елементи, прилади, необхідні для ведення будівельних робіт, тощо)

п.п. 4 п.п. 3.1.2.2

4

Виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво та виконання супровідних робіт, які є складовою загальної вартості робіт

п.п. 5 п.п. 3.1.2.2

5

Видатки на найм транспорту для виконання робіт з капітального будівництва

п.п. 6 п.п. 3.1.2.2

Таким чином, за КЕКВ 3122 здійснюємо всі видатки на встановлення огорожі, передбачені проєктно-кошторисною документацією. Причому виготовлення останньої оплачуємо за цим же КЕКВ. Також за цим КЕКВ плануємо видатки на експертизу3 проєктної документації, авторський, технічний нагляд тощо.

3 Обов’язковій експертизі підлягають ті проєкти будівництва зі встановлення огорожі, кошторисна вартість яких перевищує 300 тис. грн (п. 10 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженому постановою КМУ від 11.05.2011 р. № 560).

Укладаємо договір

Який вид договору можна укласти установа та на яких умовах? Оскільки встановлення огорожі є різновидом будівництва, то варіантів щодо оформлення договірних відносин небагато. А точніше, він один. Зокрема, це може бути виключно договір будівельного підряду. Чому? Тому що саме такий договір укладають на проведення робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єкта будівництва. Основні вимоги до укладання такого договору визначено ст. 875 ЦКУ (ср. USER_SHOW_ID).

Такий договір установа може укласти з будь-яким суб’єктом господарювання: як з юрособою так і з ФОПом. Жодних обмежень з цього приводу в нормативно-правових актах не передбачено. Поготів з форми Примірного договору4 випливає, що в цьому документі сторони зазначають, зокрема, таку інформацію про підрядника, як найменування юрособи, ім’я ФОПа. Але при укладанні договору з таким ФОПом обов’язково перевірте, чи зазначено серед видів його діяльності виконання будівельних робіт. Якщо з цим усе гаразд, тоді немає жодних перешкод для укладання договору на установлення огорожі з таким ФОПом.

4 Примірний договір підряду в капітальному будівництві, затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 27.10.2005 р. № 3.

Матвєєва Вікторія

Бюджетна бухгалтерія, травень, 2021/№ 20

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.