Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.11.24
57 0
Друкувати
Обране

Відрядження тренера та вихованців ДЮСШ: в яку чергу та за яким КЕКВ проводити видатки?

Тренер та вихованці ДЮСШ під час відрядження понесли витрати на придбання квитків та проживання. Крім цього, ми виплачуємо їм добові. Завжди робили це за КЕКВ 2250, але тепер фахівці Казначейства вимагають застосування КЕКВ 2240. До того ж фахівці відмовляються проводити такі видатки у другу чергу, мотивуючи це тим, що Порядком № 590* передбачено видатки на відрядження тільки працівників бюджетних установ. Тож за яким КЕКВ та в яку чергу слід проводити зазначені видатки?

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 № 590.

В яку чергу провести видатки?

У період дії воєнного стану передусім слід з’ясувати, в яку чергу можливо здійснити заплановані видатки. Для цього необхідно звернутися до норм Порядку № 590.

Першочерговими залишаються видатки на національну безпеку і оборону. Тоді як переважну більшість видатків можливо здійснювати у другу чергу.

Дійсно, щодо видатків на відрядження, то п. 19 Порядку № 590 передбачено лише видатки на відрядження працівників бюджетних установ.

Утім, серед видатків другої черги, визначених п. 19 Порядку № 590, зокрема, зазначені видатки на виконання заходів і завдань державної програми розвитку фізичної культури і спорту (організація і проведення спортивних заходів, участь у змаганнях, функціонування та фінансова підтримка закладів та організацій сфери фізичної культури і спорту).

Тож якщо відрядження (навчально-тренувальні збори, змагання тощо) проводяться на виконання державної програми розвитку фізичної культури і спорту, то зазначені видатки цілком можливо провести у другу чергу. В іншому разі видатки належатимуть тільки до третьої черги.

Також нагадаємо, що видатки на оплату будь-яких товарів, робіт і послуг можна проводити як за кошти загального, так і за кошти спеціального фонду під час реалізації проєктів, виконання програм допомоги, які підтримуються ЄС, урядами іноземних держав, іноземними фінансовими та донорськими установами і міжнародними фінорганізаціями, у т. ч. на умовах співфінансування.

Який КЕКВ застосувати?

У питаннях обрання КЕКВ, традиційно, виходимо з економічної суті платежу та керуємося нормами Інструкції № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Відповідь на запитання щодо здійснення видатків під час спортивних заходів свого часу надало Казначейство у листі від 05.10.2015 № 14-09/907-2406 (ср. USER_SHOW_ID).

Фахівці Держказначейської служби у цьому листі зазначили, що оплата послуг з харчування на період проведення заходу, оплата проїзду, добових, проживання та інших витрат відповідно до законодавства тренерів, суддів, інших учасників навчально-тренувальних зборів, змагань, олімпіад, молодіжних, фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів, наукових конференцій тощо, які надають послуги відповідно до укладених угод, здійснюються за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».

До речі, це чітко прописано і в п.п. 24 п.п. 2.2.4 Інструкції № 333.

Однак якщо зазначені видатки проводяться в межах виконання державної програми розвитку фізичної культури і спорту, то планувати і здійснювати їх потрібно за КЕКВ 2282 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку» (п.п. 2.2.8.2 Інструкції № 333).

Бюджетна бухгалтерія, листопад, 2024/№ 44

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі