Відрядження тренера та вихованців ДЮСШ: в яку чергу та за яким КЕКВ проводити видатки?
В яку чергу провести видатки?
У період дії воєнного стану передусім слід з’ясувати, в яку чергу можливо здійснити заплановані видатки. Для цього необхідно звернутися до норм Порядку № 590.
Першочерговими залишаються видатки на національну безпеку і оборону. Тоді як переважну більшість видатків можливо здійснювати у другу чергу.
Дійсно, щодо видатків на відрядження, то п. 19 Порядку № 590 передбачено лише видатки на відрядження працівників бюджетних установ.
Утім, серед видатків другої черги, визначених п. 19 Порядку № 590, зокрема, зазначені видатки на виконання заходів і завдань державної програми розвитку фізичної культури і спорту (організація і проведення спортивних заходів, участь у змаганнях, функціонування та фінансова підтримка закладів та організацій сфери фізичної культури і спорту).
Тож якщо відрядження (навчально-тренувальні збори, змагання тощо) проводяться на виконання державної програми розвитку фізичної культури і спорту, то зазначені видатки цілком можливо провести у другу чергу. В іншому разі видатки належатимуть тільки до третьої черги.
Також нагадаємо, що видатки на оплату будь-яких товарів, робіт і послуг можна проводити як за кошти загального, так і за кошти спеціального фонду під час реалізації проєктів, виконання програм допомоги, які підтримуються ЄС, урядами іноземних держав, іноземними фінансовими та донорськими установами і міжнародними фінорганізаціями, у т. ч. на умовах співфінансування.
Який КЕКВ застосувати?
У питаннях обрання КЕКВ, традиційно, виходимо з економічної суті платежу та керуємося нормами Інструкції № 333*.
Відповідь на запитання щодо здійснення видатків під час спортивних заходів свого часу надало Казначейство у листі від 05.10.2015 № 14-09/907-2406 (ср. USER_SHOW_ID).
Фахівці Держказначейської служби у цьому листі зазначили, що оплата послуг з харчування на період проведення заходу, оплата проїзду, добових, проживання та інших витрат відповідно до законодавства тренерів, суддів, інших учасників навчально-тренувальних зборів, змагань, олімпіад, молодіжних, фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів, наукових конференцій тощо, які надають послуги відповідно до укладених угод, здійснюються за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».
До речі, це чітко прописано і в п.п. 24 п.п. 2.2.4 Інструкції № 333.
Однак якщо зазначені видатки проводяться в межах виконання державної програми розвитку фізичної культури і спорту, то планувати і здійснювати їх потрібно за КЕКВ 2282 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку» (п.п. 2.2.8.2 Інструкції № 333).
Бюджетна бухгалтерія, листопад, 2024/№ 44