Основне + сумісництво: як подати Повідомлення до ДПСУ?
Точно зрозуміло одне: на сумісника також потрібно подати Повідомлення. Далі розберемось у деталях.
Досить часто ми розглядали таку ситуацію: основний працівник влаштовується ще й за внутрішнім сумісництвом. Тоді слід подати Повідомлення про прийняття на роботу1 (далі — Повідомлення).Тепер же маємо схожу і водночас відмінну ситуацію: працівницю приймають одночасно і за основним місцем, і за внутрішнім сумісництвом. Як діяти? Чітких роз’яснень немає. Тож можливими здаються два варіанти.
Подати одне Повідомлення із заповненням двох окремих рядків. Обидва рядки — на одну й ту саму особу. Тобто рядки матимуть однакові дані у графах 6 та 8 (ідентифікаційний код та П. І. Б.), а за наявності унікального номера — ще й у графі 7.
Головна відмінність — графа 5 «Категорія особи». Тут слід зазначити код «1» у рядку з основним місцем роботи і код «2» — у рядку із сумісництвом. Нижче наведено фрагмент заповнення Повідомлення.
Не приймають Повідомлення за новою формою? Подайте за старою. Існує технічна проблема. Детальніше про оновлення — у журналах «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 2, с. 4; № 5, с. 5, 21.
Фрагмент заповнення Повідомлення про прийняття на роботу
Подати два окремих Повідомлення: одне — на прийняття працівниці за основним місцем роботи, друге — на її ж прийняття за сумісництвом. На нашу думку, це зайвий клопіт.
Вважаємо, що достатньо буде подати одне Повідомлення із двома рядками на одну працівницю: за основним місцем та сумісництвом, як описано у варіанті 1. Як-то кажуть, одним пострілом — двох зайців.
Бюджетна бухгалтерія, лютий, 2022/№ 7