Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.04.21
2687 0
Друкувати
Обране

Електролічильник: замінюємо старий на новий

Лічильники електроенергії використовують для обліку споживаної електроенергії. Наявність таких ЗВТ1 є обов’язковою для всіх споживачів (п.п. 2.3.3 Правил № 3122). Для функціонування вони мають бути повіреними, введеними в експлуатацію, опломбованими та прийнятими до розрахунків постачальником послуг (п. 5.2.1 Кодексу № 3113).Світлана ВЕЖИЧАНІНА експерт з фінансових питань  

Плануємо та оплачуємо 

Планувати видатки на установку нового лічильника необхідно за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних) (п.п. 2.2.4 Інструкції № 3334).

Якщо новий лічильник установа купує самостійно, тоді видатки плануємо і здійснюємо залежно від його вартості та встановлених вартісних ознак МНМА. Зокрема, проводимо видатки за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар», якщо прилад буде зараховано  до складу МНМА (п.п. 5 п. 2.2.1 Інструкції № 333). А ось, за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» слід здійснювати видатки, якщо ЗВТ підлягає оприбуткуванню до складу ОЗ (п.п. 6 п. 3.1.1 Інструкції № 333). 

Оформлюємо новий прилад 

Крок 1 – придбання

Установа-споживач має право самостійно придбати лічильник (п. 5.2.11 Кодексу № 311, абз. 1 п. 2.3.8 Правил № 312). Але тут є два важливі нюанси.

Нюанс 1: при закупівлі ЗВТ необхідно враховувати рекомендації постачальника щодо технічних характеристик лічильника (п. 5.2.12 Кодексу № 311).

Нюанс 2: нові технічне завдання та проєкт не потрібні, якщо заміна проводиться в рамках типових техрекомендацій та проєктних рішень (п. 5.2.16 Кодексу № 311)

Крок 2 – установлення

Після придбання ЗВТ установа на підставі заяви передає його постачальнику послуг для установлення (п. 5.2.11 Кодексу № 311, абз. 1 п. 2.3.8 Правил № 312). Разом з лічильником постачальнику необхідно також передати копію техпаспорта або іншого документа, що його замінює (п. 5.2.11 Кодексу № 311). За потреби постачальник проводить первинну параметризацію ЗВТ (по багатофункціональним приладам обліку) (п. 5.18.1, п. 5.18.2 Кодексу № 311). Проведені роботи з програмування засобу фіксують в техпаспорті або у протоколі параметризації (п. 5.18.7 Кодексу № 311).

Демонтований засіб повертають його власнику. 

Крок 3 – введення в експлуатацію

Після установлення лічильник має бути введений в експлуатацію (п. 5.2.17 Кодексу № 311). Датою введення в експлуатацію вважається дата підписання сторонами Акта введення у промислову експлуатацію (п. 5.2.19 Кодексу № 311).

Суттєво: після введення в експлуатацію прилад має бути опломбовано та прийнято до розрахунків за електричну енергію (введеним в облік) (п. 5.2.20 Кодексу № 311)

Крок 4 – пломбування та введення в облік

Ця процедура здійснюється у присутності споживача, постачальника послуг, якій проводив улаштування лічильника та оператора системи розподілу (п. 5. 2. 22 Кодексу № 311). Послуга з введення в облік передбачає складання:

  • · Акта технічної перевірки – містить інформацію про фактичні технічні параметри та покази ЗВТ на момент пломбування (пп. 5.2.24, 5.2.26 Кодексу № 311);
  • · Акта пломбування – фіксує фактустановлення пломб (п. 5.2.27 Кодексу № 311).

Важливо: лічильник вважається введеним в облік з дати підписання сторонами Акта пломбування (5.2.21 Кодексу № 311). 

Крок 5 – внесення змін до договору

Якщо ви замінили звичайний лічильник на багатофункціональний, не забудьте внести зміни до договору на постачання електроенергії. Адже в такому разі облік спожитої електроенергії здійснюватиметься у розрізі тарифів, диференційованих за періодами часу. 

Що в бухобліку? 

Самостійне придбання

У разі самостійного придбання лічильника для заміни установа зараховує його на баланс як необоротний актив.

Залежно від визначеного установою вартісного критерію відносимо придбаний ЗВТ до складу ОЗ або МНМА. Так, якщо вимірювальний прилад належить до об’єктів ОЗ, оприбутковуємо його на субрахунку 1014 «Машини та обладнання». Відповідно, лічильник, який за своєю вартістю належить МНМА, обліковуємо на субрахунку 1113 «Малоцінні необоротні матеріальні активи».

Пам’ятайте: до первісної вартості лічильника також слід включити витрати на його установку, монтаж, налагодження тощо (абз. 10 п. 3 розд. ІІІ Методрекомендацій № 115). 

Лічильник постачальника

Якщо ініціатором заміни є установа-споживач електроенергії, але власником ЗВТ є постачальник послуг, його вартість буде включено в калькуляцію послуг з улаштування.

У цьому разі про зарахування нового лічильника на баланс установи не може бути й мови. Всю сплачену постачальнику суму за надані послуги відносимо на витрати звітного періоду, в якому вони понесені. Застосовуємо при цьому субрахунок 8013 «Матеріальні витрати» (Дт 8013 – Кт 6211). 

Увага! Відповідальність за збереження і цілісність лічильниківтапломб несе власник (користувач) електроустановки або організація, на території якоївони встановлені (п. 2.3.4 Правил № 312) 

Тож установа як відповідальна сторона зазбереження і цілісність ЗВТ має вести його облік на позабалансовому субрахунку 021 «Активи на відповідальному зберіганні розпорядників бюджетних коштів». 

1 ЗВТ – засіб вимірювальної техніки.

2 Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені постановою НКРЕКП від 14.03.2018 р. № 312.

3Кодекс комерційного обліку електричної енергії, затверджений постановою НКРЕКП від 14.03.2018 р. № 311.

4 Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 р. № 333.

5 Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектору, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 11. 

Приклад відображення в обліку операції із заміни електролічильника ви знайдете у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 15, с. 16

ЧИТАТИ ДОКЛАДНІШЕ


  

Окрім того, у свіжому випуску «Бюджетної бухгалтерії»:

Електронні лікарняні: чи запрацюють із 1 травня?

Нові норми харчування у закладах освіти

Лист Мінекономіки «Щодо розрахунку відпускних при роботі у режимі неповного робочого дня» від 01.04.2021 р. № 4711-06/19889-07

Як рахувати відпускні для працівника з неповним робочим тижнем — пояснює Мінекономіки

Лист Мінекономіки «Щодо деяких питань оплати праці працівників органів місцевого самоврядування» від 23.03.2021 р. № 4711-06/17793-09

Оклади робітників ОМС: розміри у 2021 році

КЕКВ: про актуальне Чинне законодавство не завжди дає чітку відповідь щодо порядку застосування КЕКВ у кожній конкретній ситуації. На щастя, фахівці Держказначейської служби час від часу надають офіційні роз’яснення, які допомагають у вирішенні цих питань. Тож тримайте добірку «свіжих» та актуальних підказок про КЕКВ.

 

Отримуємо майно: який критерій застосовуємо Селищна рада безоплатно отримала майно від ліквідованої районної ради як її правонаступник. Передачу майна оформлено Актом приймання-передачі. Майно перебувало на обліку як ОЗ та МНМА. За якими правилами селищна рада повинна зарахувати таке майно на баланс? Який вартісний критерій застосовувати? Як оприбутковувати таке майно: як ОЗ чи МНМА? (запитання учасника групи «Спільнота бухгалтерів бюджетних установ»)

 

Помилково списали ОЗ торік: як виправити зараз? Наприкінці минулого року було помилково списано з балансу об’єкт ОЗ. Як відновити в обліку об’єкт цьогоріч? (запитання учасника групи «Спільнота бухгалтерів бюджетних установ»)

Шкільний автобус: шукаємо варіанти обліку  Заклад освіти отримав автобус для організації підвезення учнів та педпрацівників. Чи може школа зарахувати його на баланс? Чи треба подавати до Казначейства Довідку про надходження в натуральній формі? Чи може заклад освіти отримати автобус в безоплатне строкове користування? Відповіді на ці запитання — у нашій статті.

Звіт 3-борг: заповнюємо правильно

«З корабля на бал»: з відрядження у відпустку і навпаки А чи знаєте ви, як поєднати відрядження з відпусткою? Ні, не одночасно. А по черзі. І без перерви. Наприклад, працівник із Харкова від’їжджає у відпустку до Києва, а потім звідти — одразу у відрядження до Львова. Така ситуація викликає чимало запитань. Тож пропонуємо у ній розібратися. А заодно розглянемо зворотний випадок. Над ним теж доведеться поміркувати.

Місячні тарифні ставки (оклади) робітників ОМС у 2021 році

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Бюджетна бухгалтерія»Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн