Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.09.21
510 0
Друкувати
Обране

Навчання за рахунок підприємства: податки & бухгалтерський облік

Освіта — одна з тих сфер, куди варто інвестувати гроші завжди, незважаючи на ті чи інші кризи. Добре, що це розуміють і суб'єкти господарювання. Та при цьому не тільки оплачують обов'язкове навчання працівників згідно із законодавством, але й готові фінансувати здобуття освіти тією чи іншою фізособою за власною ініціативою або за ініціативою потенційного студента. Традиційно на початку навчального року вас цікавлять тонкощі оподаткування та бухгалтерського обліку вартості навчання. Отже, пропонуємо докладно розібратися з ними у нашій статті.


Одразу про приємне. ПКУ дуже лояльний до оподаткування оплати навчання за рахунок суб’єктів господарювання — юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців. Він дозволяє навчати без податкових наслідків як своїх працівників, так і сторонніх осіб. Але, безумовно, при дотриманні певних правил, про які ми зараз детально розповімо.

Навчання без податків для всіх

ПДФО. Головним помічником для звільнення від оподаткування ПДФО вартості навчання за рахунок суб’єктів господарювання є п.п. 165.1.21 ПКУ.

Згідно з цим підпунктом не оподатковується сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою за здобуття освіти, підготовку чи перепідготовку платника податку, якщо одночасно виконуються такі дві умови.

Грошові кошти сплачені на користь вітчизняного вищого або професійно-технічного навчального закладу (далі — виш і ПТНЗ відповідно). Також вважаємо, що «у грі» й вітчизняні заклади фахової передвищої освіти (далі — передвиш). Такого статусу з 09.08.2019 р. згідно із Законом України від 06.06.2019 р. № 2745-VIII набули вищі навчальні заклади І — ІІ рівнів акредитації. Проте у п.п. 165.1.21 ПКУ відповідні зміни внесені не були.

Сума плати за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки/перепідготовки такого платника податку не перевищує трикратного розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року (у 2021 році — 18000 грн за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки/перепідготовки).

Найчастіше оплата за навчання здійснюється одним платежем за певний період — за семестр, рік або навіть декілька років. Яким чином у такому разі порівнювати сплачену суму з неоподатковуваною межею? Адже якщо оплата проведена за майбутні роки, то сума «майбутньої» неоподатковуваної суми плати за навчання не відома.

Податківці погоджуються з тим, що обмежень щодо періоду, за який суб’єкт господарювання може здійснити оплату за навчання, законодавством не встановлено. При цьому вони наголошують (підкатегорія 103.02 ЗІР), що

ЦИТАТА

суму, сплачену у поточному році за кожний повний або неповний місяць навчання, слід порівнювати з неоподатковуваною межею, що діє в цьому році.

Крім зазначених вище умов для звільнення від оподаткування вартості навчання, ПКУ не висуває додаткових вимог:

• не має значення форма навчання (денна, вечірня, заочна, дистанційна, екстернат тощо);

• не має жодної прив’язки профілю навчання до профілю діяльності підприємства/ФОП та діяльності фізособи, що навчається;

• відсутня умова про обов’язкове відпрацювання фізособи у суб’єкта господарювання, який оплатив вартість її навчання. Проте щодо такої умови між підприємством/ФОП і фізособою може бути оформлений відповідний договір;

• не встановлено вимогу щодо перебування особи, яка навчається, у трудових відносинах із суб’єктом господарювання.

Військовий збір. Від оподаткування ВЗ звільняються доходи, що згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (п.п. 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Отже, з вартості здобуття освіти, підготовки, перепідготовки, що не оподатковується ПДФО, не стягується також і ВЗ.

ЄСВ. Його не нараховуємо. Витрати на навчання не входять до складу фонду оплати праці згідно з пп. 3.10 та 3.24 Інструкції № 5. Також витрати на оплату навчання включені до складу виплат, на які не нараховується ЄСВ, відповідно до пп. 9 і 11 Переліку № 1170*.

* Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується ЄСВ, затверджений постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170.

Крім того, оплата навчання не є винагородою за виконані роботи (надані послуги) за цивільно-правовим договором. Тож вартість навчання особи, яка не є працівником підприємства, також не є базою стягнення ЄСВ.

Коли оподатковуємо

ПДФО та ВЗ. А тепер з’ясуємо, які податкові наслідки буде мати ситуація, коли при оплаті підприємством або ФОП вартості навчання фізособи з якихось причин не були дотримані умови п.п. 165.1.21 ПКУ.

Вартість здобуття освіти, підготовки або перепідготовки фізичної особи за рахунок підприємства або ФОП оподатковується ПДФО та ВЗ:

1) у загальній сумі, якщо:

• оплата здійснена іноземному навчальному закладу;

• оплата проведена вітчизняному навчальному закладу, але не вишу, передвишу або ПТНЗ (наприклад, загальноосвітній приватній школі);

• грошові кошти на навчання виплачені безпосередньо фізособі або фізособі компенсовані витрати на навчання на підставі її заяви та підтвердних документів;

2) у частині суми, що перевищує неоподатковувану межу (у 2021 році у частині суми, що перевищує 18000 грн за кожний повний або неповний місяць навчання), якщо дотримані інші умови, встановлені п.п. 165.1.21 ПКУ.

Цікаво, що коли вартість навчання сплачується навчальному закладу, фізособа фактично отримує негрошовий дохід. Тому

УВАГА

до бази оподаткування ПДФО вартість навчання (його частини), що оподатковується, повинна потрапити з урахуванням натурального коефіцієнта 1,2195121951.

Проте з неоподатковуваною межею порівнюємо «чисту» вартість навчання за місяць без застосування будь-яких коефіцієнтів.

Переходимо до ВЗ. Його утримуємо з «чистої» оподатковуваної вартості навчання (його частини) без застосування жодного коефіцієнта. Якщо ж підприємство чи ФОП виплачує кошти за навчання безпосередньо фізособі, що навчається, або компенсує їй витрати на навчання, то з такого доходу необхідно утримати ПДФО та ВЗ. А залишок виплатити фізособі.

ЄСВ. У разі, коли суб’єкт господарювання компенсує своєму працівникові витрати на навчання, податківці можуть наполягти на сплаті ЄСВ, використовуючи п.п. 2.3.4 Інструкції № 5. Відповідно до його норм виплати соціального характеру у грошовій і натуральній формі включаються до фонду оплати праці. У всіх інших випадках ЄСВ не нараховуємо. Підстави — такі ж, як і для вартості навчання, що не оподатковується.

Навчаємо пільгові категорії

Тут піде мова про ще один безподатковий варіант навчання за рахунок підприємства або ФОП осіб з інвалідністю та окремих категорій дітей.

ПДФО та ВЗ. Підпункт «є» п.п. 170.7.4 ПКУ дозволяє не включати до оподатковуваного доходу суму цільової благодійної допомоги на навчання (надання додаткових послуг з навчання) при одночасному виконанні трьох умов. Перелічимо їх.

Благодійником виступає резидент — юридична/фізична особа.

Допомога перераховується безпосередньо навчальному закладу (а не фізособі).

Допомога надається у вигляді плати за навчання або надання додаткових послуг з навчання особи з інвалідністю; дитини з інвалідністю; дитини, в якої хоча б один із батьків є особою з інвалідністю; дитини-сироти або напівсироти; дитини з багатодітної чи малозабезпеченої родини; дитини, батьки якої позбавлені батьківських прав.

УВАГА

Цільова благодійна допомога на навчання не обмежена розміром.

Не має значення і рівень закладу освіти, а також те, перебуває чи ні одержувач допомоги в трудових відносинах із благодійником.

Проте попередьте набувача цільової благодійної допомоги на навчання, що п.п. 170.7.5 ПКУ встановлено обмеження щодо строку її використання. Таку допомогу слід використати протягом строку, встановленого умовами допомоги, але не пізніше 12 календарних місяців, наступних за місяцем отримання допомоги.

І ще врахуйте таке. Оскільки мова йде про цільову допомогу, то необхідно подбати про документи, які підтвердять належність фізособи, що навчається, до пільгової категорії.

ВЗ з неоподатковуваної благодійної допомоги не утримуємо. Підстава — п.п. 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ.

ЄСВ. Якщо надаємо цільову допомогу на навчання працівнику, то у цьому випадку керуємося п. 3.31 Інструкції № 5, який визначає, що разова допомога окремим працівникам не входить до фонду оплати праці. Таким чином, цільова благодійна допомога на навчання, що надається працівнику, не є базою нарахування ЄСВ. Підтвердження цього знаходимо також у п. 14 розд. I Переліку № 1170 (ср. USER_SHOW_ID).

Що стосується непрацівників, то на суму допомоги на їх навчання ЄСВ також не нараховуємо. Адже така виплата не є для них зарплатою чи виплатою за виконані роботи (надані послуги).

Звітність та облік

Звітність. Суми, сплачені на користь вітчизняного вишу чи ПТНЗ за здобуття освіти, підготовку/перепідготовку фізособи, відображайте у 4ДФ з реєстраційним номером такої особи з ознакою доходу «145».

Увага! Використовуйте цю ознаку і для відображення оподатковуваної частини навчання (за її наявності). У такому разі оподатковувану суму доходу, збільшену на натуральний коефіцієнт, та неоподатковувану частину відображайте загальною сумою з ознакою доходу «145».

У разі оплати навчання фізособи в іноземному навчальному закладі або у вітчизняному навчальному закладі, але не виші, передвиші або ПТНЗ, така особа фактично отримує дохід у вигляді додаткового блага (п.п. «е» п.п. 164.2.17 ПКУ). На нашу думку, цей дохід слід відображати у 4ДФ з урахуванням натурального коефіцієнта з ознакою доходу «126».

У випадку, коли підприємство/ФОП компенсує фізособі витрати на навчання на підставі відповідних документів, зазначайте таку виплату з ознакою доходу «126» — додаткове благо (п.п. «г» п.п. 164.2.17 ПКУ).

Якщо кошти на навчання виплачують безпосередньо фізособі, то, на наш погляд, їх суму також слід відображати у 4ДФ з ознакою доходу «126». Адже така виплата є по суті безповоротною фінансовою допомогою (див. п.п. «ґ» п.п. 164.2.17 ПКУ).

Цільову благодійну допомогу на навчання, яка не входить до складу оподатковуваного доходу одержувача на підставі п.п. «є» п.п. 170.7.4 ПКУ, відображаємо у 4ДФ з ознакою доходу «169».

А ось у Д1 Податкового розрахунку вартість навчання фізособи не відображаємо.

Бухоблік. У бухобліку витрати на навчання: 1) працівника відображайте за напрямками — залежно від профілю навчання/профілю роботи працівника, а якщо це неможливо, — за дебетом субрахунку 949; 2) непрацівника — за дебетом субрахунку 949.

Приклад. У серпні 2021 року підприємство оплатило навчання директора з управління персоналом в іноземній бізнес-школі за 4 місяці з вересня по грудень 2021 року у сумі 72800 грн.

Оскільки оплата за навчання здійснена іноземному навчальному закладу, то вся вартість такого навчання буде оподатковуватися ПДФО та ВЗ.

Базу оподаткування ПДФО визначаємо з урахуванням натурального коефіцієнта:

72800 грн х 1,2195121951 = 88780,49 грн.

Сума ПДФО, та, відповідно, сума, на яку збільшено базу оподаткування, дорівнює:

88780,49 грн х 18 % : 100 % = 15980,49 грн.

Сума ВЗ становить:

72800 х 1,5 % : 100 % = 1092 грн.

Відображення в бухобліку операцій з навчання працівника представимо в таблиці.

Обліковуємо операції з навчання працівника

Зміст господарської операції

Кореспонденція рахунків

Сума, грн

Дт

Кт

Перераховано за навчання працівника

377

312

72800

Нараховано дохід працівнику

39

685

72800

949

685

15980,49

Утримано ПДФО

685

641/ПДФО

15980,49

Утримано ВЗ

685

642/ВЗ

1092

Внесено працівником до каси суму ВЗ

301

685

1092

Перераховано ПДФО до бюджету

641/ПДФО

311

15980,49

Перераховано ВЗ до бюджету

642/ВЗ

311

1092

Здійснено залік заборгованостей

685

377

72800

У вересні 2021 року віднесено на витрати вартість першого місяця навчання (72800 грн : 4 міс.)*

949

39

18200

* Такий же запис необхідно буде зробити в кожному наступному місяці навчання.

Висновки

• Не оподатковують ПДФО та ВЗ суми, сплачені підприємством/ФОП на користь вітчизняного вишу, передвишу або ПТНЗ за здобуття освіти фізособою в розмірі, що не перевищує у 2021 році 18000 грн за кожний повний або неповний місяць навчання.

• Для окремих категорій громадян ПКУ передбачає надання неоподатковуваної цільової благодійної допомоги на навчання у необмеженому розмірі.

• Вартість навчання фізособи не є базою нарахування ЄСВ.

Марченко Олена

Оплата праці, вересень, 2021/№ 17

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.