Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.01.23
17419 0
Друкувати
Обране

Обліково-розпорядчі документи — 2023: що змінюємо?

Наказ про облікову політику та положення про організацію бухгалтерського обліку — вкрай важливі розпорядчі документи для кожної бюджетної установи. Але час від часу виникає потреба в їх коригуванні. Як-от цього року. Так, у 2023 році доведеться внести зміни до цих документів. А які саме норми згаданих документів слід оновити, читайте у нашому матеріалі.

Коли змінюємо облікову політику?

Початок нового року — час, коли бухгалтеру варто провести ревізію облікової політики своєї установи. Для цього слід оцінити її положення на предмет відповідності нормам чинного законодавства та за потреби внести необхідні зміни. Пояснимо, коли та як це правильно зробити. І, звісно ж, з’ясуємо, які саме положення цього розпорядчого документа потребують змін у 2023 році.

Власне, перелік випадків, коли установа може змінити облікову політику, визначений п. 3 розд. ІІІ Методрекомендацій № 11*. Так, облікова політика може змінюватися у разі, якщо:

Методичні рекомендації щодо облікової політики суб’єкта державного сектору, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 11.

1) змінилися вимоги органу, який здійснює функції з державного регулювання методології бухобліку та фінзвітності. Тобто внесення Мінфіном зміни до НП(С)БО може бути підставою для зміни облікової політики установи.

УВАГА! Розпорядчий документ про облікову політику слід коригувати лише у тому випадку, коли зміни положень НП(С)БО дійсно впливають на облікову політику установи

Наприклад, до таких дій варто вдаватися, якщо йдеться про зміну методів обліку та оцінок. Так, якщо говорити про зміни, внесені до НП(С)БО у 2021 році, то вони не мали впливу на облікову політику. Інша річ — зміни, яких зазнало НП(С)БО 121* та які набули чинності з 01.01.2023. Детально про те, як саме вони впливають на облікову політику, розповімо далі;

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202.

2) зміни облікової політики забезпечать більш достовірне відображення подій (операцій) у бухобліку та фінзвітності.

Наприклад, якщо установа змінює метод оцінки вибуття запасів із середньозваженої собівартості на метод собівартості перших за часом надходження запасів (ФІФО). У такому разі установі необхідно обґрунтувати таке рішення найбільш достовірним відображенням таких операцій у бухгалтерському обліку.

Основні засоби: що змінилося з 2023 року?

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×