Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.05.21
511 0
Друкувати
Обране

Повертаємо кошти ФСС: оформлення + облік

Необхідно повернути ФСС неправомірно виплачену допомогу по тимчасовій непрацездатності? А ще й штраф «світить»? Знайома ситуація? Сумніваєтесь, за яким КЕКВ проводити ці платежі? Чи можливо відшкодувати понесені витрати? Та як відобразити ці операції у бухобліку установи? Так, запитань багато, але жодне не залишимо без відповіді.


Установлено порушення

Із метою контролю за дотриманням порядку використання страхових коштів ФСС періодично проводить перевірки установ-страхувальників (п. 2.23 Порядку № 231).

1 Порядок перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання, затверджений постановою Правління ФССУ від 02.10.2020 р. № 23.

Результат проведеної перевірки відображають в Акті документальної перевірки дотримання порядку використання страхувальником страхових коштів ФСС (додаток 4 до Порядку № 23). Тут же фіксують виявлені та підтверджені факти неправомірного витрачання страхових коштів.

Безперечно, зайво (помилково) виплачену суму допомоги установа має повернути в повному обсязі. Крім того, доведеться сплатити штраф за порушення порядку використання страхових коштів у розмірі 50 % такої суми (абз. 1 ч. 6 ст. 15 Закону № 11052).

2 Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

Так, на підставі Акта перевірки приймається Рішення про повернення страхових коштів Фонду та застосування фінансових санкцій (далі — Рішення). Його оформлюють у двох примірниках згідно з додатком 6 до Порядку № 23. Один із примірників вручають керівнику (уповноваженій особі) страхувальника під розписку. Якщо ж раптом це неможливо, тоді Рішення надсилають поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Тобто тут без варіантів: зафіксовано порушення — отримайте й розпишіться у Рішенні. А воно обов’язкове до виконання.

УВАГА!

Повернути визначену у Рішенні суму коштів страхувальник зобов’язаний протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання такого Рішення (п. 4.2 розд. IV Порядку № 23)

А що буде, якщо проігнорувати вимогу контролюючих органів? Звісно ж, нічого доброго. Несвоєчасне повернення страхових коштів або повернення їх не в повному обсязі обернеться ще одним штрафом у розмірі 10 % несвоєчасно повернутих (повернутих не в повному обсязі) коштів. Пряму вказівку на це містять абз. 2 ч. 6 ст. 15 Закону № 1105 та п. 4.3 Порядку № 23. Але це ще не всі фінансові санкції, котрі чекають на порушника. Водночас на непогашену суму і штрафні санкції буде нараховано пеню у розмірі 0,1 % зазначених сум коштів. І, як завжди, рахунок йде на дні. Тобто за кожен день прострочення платежу «накапає» пеня (абз. 3 ч. 6 ст. 15 Закону № 1105).

Хто платить?

ФСС пред’являє вимогу саме роботодавцю. Відповідно повернути страхові кошти і сплатити фінансові санкції має саме установа-страхувальник. Причому зробити це слід вчасно. Чому, ми вже пояснили.

При погашенні зобов’язань перед ФСС слід застосовувати КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки». Так, і повернення неправомірно використаних страхових коштів, і сплату штрафу здійснюємо за КЕКВ 2800. Цього вимагають пп. 1, 3 п. 2.6 Інструкції № 333. Звісно, такі видатки ніхто не планує заздалегідь. Тому кошти на ці потреби доведеться «викроїти» з поточних видатків за відповідним КЕКВ. Якщо ж такої змоги немає, вихід один — звернутися до головного розпорядника з проханням виділити додаткові асигнування. Для обґрунтування потреби у додатковому фінансування слід надати копію Рішення ФСС.

Але навіть після сплати зобов’язань ставити крапку в цій історії зарано. Адже йдеться про витрачання бюджетних коштів.

Тож необхідно подбати про відшкодування понесених установою витрат.

Для цього керівництво установи має забезпечити встановлення винних осіб та притягнення їх до матеріальної відповідальності. У разі потреби слід провести службове розслідування.

Водночас частково компенсувати витрати установи може й безпосередньо працівник, повернувши зайво виплачену йому суму допомоги.

Тож, як бачимо, варіанти відшкодування витрат установи є, але кожен із них має свої нюанси. Далі про це детальніше.

Відшкодування витрат установи

Працівник повертає зайво отриману суму допомоги

Звісно, передусім варто спробувати компенсувати витрати установи шляхом утримання зайво виплачених коштів із відповідного працівника. Як це зробити? Тут існують два способи (див. схему нижче).

Повернення коштів шляхом утримання з працівника

Детальніше про спосіб 1

Безперечно, у разі виявлення порушення під час перевірки цей спосіб є суто теоретичним.

Однак ви маєте про нього знати і й уміти ним скористатися. Це вам стане у пригоді у випадку, якщо справа не дійде до контролюючих органів, а ви самостійно виявите і виправите допущену помилку.

Отже, проводити відрахування зайво виплачених коштів із зарплати працівника на підставі наказу керівника можна лише за умови дотримання таких обмежень (п. 1 ч. 2 ст. 127 КЗпП):

• по-перше, повертається сума, зайво виплачена внаслідок лічильної помилки;

• по-друге, наказ (розпорядження) про відрахування видано не пізніше одного місяця з дня виплати неправильно обчисленої суми.

Якщо ж керівництво забарилося із оформленням наказу, про утримання з працівника зайво виплачених коштів можна забути. Вважайте, ви проґавили свій шанс. Це саме стосується й випадків, коли зайві виплати працівнику були спричинені не лічильними помилками. Закон тут однозначно на боці працівника.

Підтвердження цьому знаходимо й у цивільному законодавстві. Так, не підлягають поверненню безпідставно отримані виплати, у тому числі допомоги, які добровільно проведені роботодавцем, за відсутності рахункової помилки з його боку і недобросовісності з боку працівника (п. 1 ч. 1 ст. 1215 ЦКУ).

До відома: лічильними помилками вважаються неправильності в обчисленнях, повторне нарахування заробітної плати за один і той самий період тощо. А ось помилки, пов’язані з неправильним застосуванням законів та інших нормативно-правових актів, у тому числі колективного договору, не вважаються лічильними (п. 1 ч. 24 постанови Пленуму ВСУ № 133).

3 Постанова Пленуму ВСУ «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24.12.99 р. № 13.

Таким чином, якщо ситуація не відповідає зазначеним умовам, провести стягнення допомоги із зарплати працівника неможливо.

Залишається лише домовитися з працівником про відшкодування (повернення коштів) на добровільних засадах.

Детальніше про спосіб 2

Працівник може добровільно повернути зайво отримані кошти. Для цього він має написати заяву із зазначенням способу повернення коштів. Це може бути відрахування із його зарплати або внесення на рахунок установи.

Зверніть увагу: у разі добровільного повернення коштів жодних обмежень щодо суми (розміру відрахувань) немає. Тобто працівник може повернути зайво отримані кошти у повному обсязі. Головне, щоб це було зазначено в його заяві.

Якщо ж працівник такого бажання (повернути всю суму одразу і повністю) не виявив, тоді слід проводити відрахування із зарплати з дотриманням вимог ч. 1 ст. 128 КЗпП. Зокрема, при кожній виплаті зарплати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати 20 % суми, яка належить до виплати працівникові. В окремих випадках це може бути 50 %.

Важливо: Фонд фінансує нараховану суму допомоги, з якої потім установа виплачує працівнику «чисту» суму та сплачує до бюджету ПДФО і ВЗ. Відповідно й повернути до ФСС необхідно всю суму неправомірно використаних страхових коштів. Інакше — фінансові санкції за погашення зобов’язань не в повному обсязі.

Але працівник повертає лише фактично одержану ним суму допомоги за мінусом ПДФО і ВЗ. А от відшкодувати суми податків, сплачених до бюджету через допущену помилку, має саме винна особа.

До речі, у такому разі виникає переплата за ПДФО та ВЗ. Звісно, повернути надміру сплачені суми податків на рахунок установи не вийде. Тому слід відкоригувати записи в бухобліку і зменшити зобов’язання установи за розрахунками з бюджетом поточного звітного періоду на відповідну суму.

Відшкодування за рахунок винної особи

Керівник установи повинен пред’явити вимогу відшкодувати шкоду, заподіяну зайвими виплатами, працівнику, який припустився помилки. Адже його дії фактично призвели до застосування фінансових санкцій до установи, і як наслідок — витрачання бюджетних коштів.

Імовірніше, відшкодовувати витрати установи доведеться бухгалтеру або працівнику, якій входить до складу комісії із соціального страхування. Головний аргумент — неналежне виконання трудових обов’язків.

Підтвердження цьому знаходимо в п. 7 постанови № 144.

4 Постанова Пленуму ВСУ «Про судову практику в справах про відшкодування шкоди, заподіяної підприємствам, установам, організаціям їх працівниками» від 29.12.92 р. № 14.

Працівник (не посадова особа), який заподіяв шкоду при виконанні своїх трудових обов’язків, несе матеріальну відповідальність згідно з ч. 1 ст. 132 КЗпП. Зокрема, розмір його відповідальності обмежено на рівні прямої дійсної шкоди, але не більше середнього місячного заробітку такого працівника.

До категорії прямої дійсної шкоди належать витрати, спричинені зайвими виплатами на користь працівників.

Серед таких виплат, зокрема, і допомога по загальнообов’язкову державному соціальному страхуванню (п.п. «з» абз. 10 п. 4 листа ВССУ5).

5 Лист Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Узагальнення про практику застосування судами законодавства, що регулює матеріальну відповідальність працівників за шкоду, заподіяну роботодавцю (Витяг)» від 01.09.2015 р.

ВАЖЛИВО!

Звільнення працівника не припиняє його обов’язку відшкодувати заподіяну шкоду (абз. 9 п. 9 листа ВССУ)

Тобто адміністрація установи має вимагати компенсацію понесених витрат від винуватця незалежно від того, перебуває така особа у трудових відносинах із установою чи ні.

Існують три способи відшкодувати витрати, які установа понесла при погашенні зобов’язань перед ФСС, за рахунок винної особи (див. схему нижче).

Відшкодування коштів шляхом утримання з винної особи

Детальніше про спосіб 1

Винна особа може добровільно покрити повністю або частково суму заподіяної шкоди. Така можливість передбачена абз. 5 ст. 130 КЗпП.

Підставами будуть пояснювальна записка та заява винної особи. В останній працівник має зазначити, яким саме шляхом відбуватиметься погашення. Це може бути внесення коштів на рахунок (до каси) установи чи відрахування із зарплати.

Майте на увазі: у разі добровільного відшкодування завданої шкоди працівником обмеження щодо відрахувань із заробітної плати не діють. Однак відповідне бажання працівника має бути зафіксовано у його заяві.

Детальніше про спосіб 2

Установа може притягнути працівника (бухгалтера або іншу винну особу) до матеріальної відповідальності на підставі розпорядження керівника установи. У такому разі покриття заподіяної працівником шкоди провадиться шляхом відрахування із його зарплати. Проте застосування такого примусового способу відшкодування витрат установи буде законним та виправданим лише у разі одночасного дотримання таких умов:

по-перше, працівник покриває шкоду у розмірі, що не перевищує його середнього місячного заробітку (ч. 1 ст. 136 КЗпП). Якщо ж пряма дійсна шкода, заподіяна працівником, перевищує його середньомісячну зарплату, з нього стягують лише суму у межах цього середнього заробітку. Решта шкоди працівником не покривається (абз. 7 п. 6 листа ВССУ);

по-друге, розпорядження про відшкодування коштів має бути зроблено не пізніше двох тижнів з дня виявлення заподіяної працівником шкоди. У нашому випадку днем виявлення шкоди можна вважати день підписання Акта перевірки. На користь цього свідчить абз. 2 п. 20 постанови № 14 (ср. USER_SHOW_ID).

А от звернути до виконання це розпорядження можна не раніше ніж через сім днів з дня повідомлення про це працівника (ч. 2 ст. 136 КЗпП). До речі, під зверненням до виконання слід розуміти передання розпорядження бухгалтеру за розрахунками з працівниками, а не безпосередньо проведення відрахувань;

по-третє, загальний розмір усіх відрахувань при кожній виплаті заробітної плати не може перевищувати 20 % «чистої» зарплати працівника. В окремих випадках допускається відрахування із зарплати до 50 %.

Звісно, винна особа може не погодитися з відрахуванням або його розміром. У такому разі працівник може звернутися із заявою до органу з розгляду трудових спорів.

Якщо ж описаний спосіб не приніс бажаний для установи результат, покриття шкоди можна домогтися через суд (ч. 3 ст. 136 КЗпП).

Детальніше про спосіб 3

Вирішувати питання у судовому порядку — звісно, справа не найприємніша для всіх сторін конфлікту. Але потрібно знати, за яких обставин, дійсно, варто вдаватися до цього крайнього методу. Так, розгляду у судовому порядку підлягають справи, в яких (п. 2 постанови № 14):

• є підстави для відшкодування шкоди в розмірі, що перевищує середньомісячний заробіток працівника;

• відшкодування не може бути проведене за розпорядженням керівника установи шляхом відрахування із зарплати (наприклад, у випадку припинення працівником трудових відносин, у зв’язку із закінченням строку на видання розпорядження про відрахування);

• працівник не згоден з відрахуванням чи його розміром.

І пам’ятайте: роботодавець має право звернутися до суду із позовом про відшкодування заподіяної працівником шкоди упродовж року з дня її виявлення (ч. 3 ст. 233 КЗпП).

Цей варіант є оптимальним. Він поєднує у собі перший і другий та передбачає відшкодування витрат установи одночасно і за рахунок працівника — отримувача зайвих виплат, і винної особи. При цьому працівник повертає надміру виплачену йому суму допомоги. У свою чергу, винна особа компенсує суми ПДФО, ВЗ та штрафу, накладеного на установу у результаті її помилки.

І звісно, найкращий варіант — якщо обидві особи зроблять це абсолютно добровільно.

Що в бухобліку?

Зобов’язання установи

Облік зобов’язань зі сплати штрафних санкцій за виявлені порушення при перевірці використання страхових коштів слід вести на субрахунку 6416 «Розрахунки за страхуванням».

При цьому розрахунки за нарахованими сумами допомоги з тимчасової непрацездатності відображаємо на субрахунку 2114 «Дебіторська заборгованість за розрахунками із соціального страхування».

Визнані та сплачені зобов’язання перед ФСС відносимо на витрати за субрахунком 8511 «Витрати за необмінними операціями». Саме на цьому субрахунку слід обліковувати суми податкових, неподаткових та інших платежів, які здійснені на безповоротній основі та справляння яких передбачено законодавством. Свого часу на цьому наголосили й фахівці Мінфіну у листі від 17.11.2017 р. № 35220-06-5/31577.

Відшкодування винною особою

Витрати установи, віднесені на винну особу, слід відображати на субрахунку 2115 «Розрахунки з відшкодування завданих збитків».

Заборгованість винуватця за відшкодування завданих збитків обліковують на цьому субрахунку до повного її погашення або закінчення строку позовної давності.

Повернення зайво одержаної допомоги працівником

При поверненні страхових коштів працівником, який одержав зайву допомогу, необхідно провести перерахунок суми нарахованої допомоги, утримань та нарахувань на неї.

Однак замало повернути неправомірно використані кошти до ФСС. Необхідно пам’ятати про ще один важливий нюанс у бухобліку. Так, виплата допомоги здійснюється за рахунок коштів ФСС, тому вона не впливає на фінрезультат установи. А ось сплата нарахованого на допомогу ЄСВ проводиться за рахунок установи. Відповідно при виправленні помилки потрібно відкоригувати витрати. Тож якщо переплата з ЄСВ відбулася минулого року, тоді проводимо перерахунок зобов’язань зі сплати внеску і коригуємо субрахунок 5512 «Накопичені фінансові результати виконання кошторису».

Крім того, безпідставно нарахований ЄСВ у минулому періоді необхідно перерахувати до бюджету за кодом доходів 24060300 «Інші надходження». Однак це не стосується повернутих коштів спеціального фонду. Отже, основні моменти розглянули.

До речі, саме такий підхід застосовується і до лікарняних, виплачених за рахунок установи (за перші п’ять днів хвороби).

Відмінність лише в тому, що повернення зайво виплаченої суми за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності може впливати на фінансовий результат. Відтак при відображенні цих операцій на рахунках бухгалтерського обліку обов’язково враховуйте, коли (в якому бюджетному періоді) було допущено помилку, а коли — повернуто кошти.

Приклад. У вересні 2020 року установа отримала фінансування на виплату допомоги з тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною у розмірі 3200,00 грн. Працівнику виплачена допомога у розмірі 2576,00 грн та сплачені утримання до бюджету: ПДФО — 576,00 грн, ВЗ — 48,00 грн. На суму допомоги було нараховано та сплачено ЄСВ у сумі 704,00 грн.

У квітні 2021 року було проведено перевірку використання установою страхових коштів. За результатами перевірки виявлено факт неправомірного витрачання коштів ФСС у 2020 році. Зокрема, було встановлено, що бухгалтер установи неправильно визначив розмір середньоденної заробітної плати при нарахуванні цієї допомоги (нелічильна помилка). Як наслідок — суму допомоги було завищено на 1100,00 грн.

Акт перевірки підписаний установою без зауважень. Згідно з отриманим Рішенням про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій установа має повернути Фонду зайво отриману суму допомоги у сумі 1100,00 грн та сплатити штраф — 550,00 грн.

Варіант 1. Можливості стягнути зайво витрачені кошти з працівника, який їх отримав, немає. Тому установа погасила зобов’язання перед ФСС за рахунок отриманих асигнувань.

Понесені установою витрати було добровільно відшкодовано бухгалтером, який припустився помилки. Розмір заподіяної шкоди становить 1650,00 грн (зайво нарахована сума допомоги — 1100,00 грн, сума штрафу — 550,00 грн). На підставі заяви винної особи сума відшкодована у повному обсязі шляхом унесення коштів на рахунок установи.

Варіант 2. Працівник погодився добровільно повернути зайво одержану ним суму допомоги. На підставі заяви працівник уніс кошти на рахунок, відкритий в Казначействі для виплат допомоги від ФСС у сумі 885,50 грн (1100,00 грн - 198,00 грн (ПДФО) - 16,50 грн (ВЗ)). Винна особа добровільно відшкодувала витрати, понесені установою на погашення зобов’язань перед ФСС. Сума відшкодування становить 764,50 грн (550,00 грн (штраф) + 214,50 грн (ПДФО + ВЗ)).

Суму зайво нарахованого та сплаченого ЄСВ (1100, 00 грн х 22 % = 242,00 грн) повернуто до відповідного бюджету як безпідставно нараховану у минулому бюджетному періоді. Одночасно відкориговано (зменшено) суму зобов’язань за розрахунками зі сплати ЄСВ поточного звітного періоду.

з/п

Зміст господарської операції

Кореспонденція субрахунків

Сума,

грн

м/о

дебет

кредит

2020 рік

1

Нараховано допомогу з тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною

2114

6511

3200,00

5

2

Нараховано ЄСВ (22 %) на допомогу

8012

6313

704,00

5

3

Отримано кошти від ФСС

2314

2114

3200,00

5

4

Утримано з допомоги:

• ПДФО (18 %)

6511

6311

576,00

5

• ВЗ (1,5 %)

6511

6311

48,00

5

5

Виплачено допомогу працівнику

6511

2314

2576,00

5

Одночасно перераховано ПДФО та ВЗ

(576 грн + 48 грн)

6311

2314

624,00

2, 5

6

Отримано асигнування на сплату ЄСВ

2313

7011

704,00

2

7

Перераховано ЄСВ

6313

2313

704,00

2, 5

8

Закриття рахунків доходів

7011

5511

704,00

17

9

Закриття рахунків витрат

5511

8012

704,00

17

10

Віднесено суму профіциту звітного періоду до накопичених фінансових результатів

5511

5512

704,00

17

11

Віднесено суму дефіциту звітного періоду до накопичених фінансових результатів

5512

5511

704,00

17

2021 рік

Варіант 1

1

Нараховано зобов’язання перед ФСС на підставі Рішення:

• на суму неправомірно витрачених страхових коштів, які підлягають поверненню

8511

2114

1100,00

4

• на суму штрафу

8511

6416

550,00

6

2

Отримано асигнування на погашення зобов’язань

2313

7011

1650,00

2

3

Повернуто неправомірно використані кошти ФСС

2114

2313

1100,00

2, 4

4

Сплачено штрафні санкції

6416

2313

550,00

2, 6

5

Віднесено на рахунок винної особи заподіяну шкоду (1100,00 грн + 550,00 грн)

2115

8511

1650,00

4

6

Відшкодовано винною особою витрати установи

2313

2115

1650,00

2, 4

Варіант 2

1

Визнано працівником зобов’язання з повернення надміру виплаченої йому допомоги

6511

2114

1100,00

5, 17

Зменшено зобов’язання працівника на суму утриманих у минулому році:

• ПДФО

6311

6511

198,00

5

• ВЗ

6311

6511

16,50

5

2

Добровільно внесено працівником суму зайво отриманої допомоги ( за вирахуванням ПДФО та ВЗ) на рахунок установи для виплат від ФСС

2314

6511

885,50

2

3

Перераховано кошти ФСС

2114

2314

885,50

2

4

Нараховано зобов’язання перед ФСС на підставі Рішення:

• на суму неправомірно використаних коштів (оплата ПДФО та ВЗ)

8511

2114

214,50

17

• на суму штрафу

8511

6416

550,00

6

5

Отримано асигнування на погашення зобов’язань

2313

7011

764,50

2

6

Повернуто неправомірно використані кошти ФСС

2114

2313

214,50

2, 4

7

Сплачено штрафна санкція

6416

2313

550,00

2, 6

8

Віднесено на рахунок винної особи суму шкоди, заподіяної роботодавцю (214,50 грн + 550,00 грн)

2115

8511

764,50

17

9

Добровільно відшкодовано винною особою витрати установи

2313

2115

764,50

2, 17

10

Відкориговано зобов’язання на суму надміру нарахованого у минулому році ЄСВ

6313

5512

242,00

5

11

Відображено заборгованість перед бюджетом на суму зайво нарахованого у минулому році ЄСВ

5512

6312

242,00

6

12

Перераховано до бюджету зайво нарахований в минулому році ЄСВ

6312

2313

242,00

2, 6

ВИСНОВКИ

• Відшкодування витрат установи на погашення зобов’язань перед ФСС може здійснюватися як винною особою, так і працівником, який отримав зайву суму допомогу.

• Зобов’язання зі сплати штрафу відображаємо на субрахунку 6416.

• Розрахунки за нарахованими сумами допомоги по тимчасовій непрацездатності відображаємо на субрахунку 2114.

• Визнані та сплачені зобов’язання перед ФСС відносимо на витрати за субрахунком 8511.

• Суму витрат, віднесених на винну особу, слід відображати за субрахунком 2115.

Вежичаніна Світлана

Бюджетна бухгалтерія, травень, 2021/№ 20

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.