Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.02.21
240 0
Друкувати
Обране

Територія кладовища: нюанси обліку для ОМС

На території селища знаходяться два кладовища. Виникає запитання: чи потрібно зараховувати такі об'єкти на баланс селищної ради? І якщо так, то на якому субрахунку їх слід обліковувати? Чи потрібно присвоювати цих об'єктам інвентарні номери?


Порядок утримання. Діяльність із поховання померлих в Україні та відносини, які виникають після смерті (загибелі) особи, регламентовано Законом № 11021.

1 Закон України «Про поховання та похоронну справу» від 10.07.2003 р. № 1102-IV.

При цьому кладовищем вважається відведена в установленому законом порядку земельна ділянка з облаштованими могилами та/або побудованими крематоріями, колумбаріями, іншими будівлями та спорудами. Головне призначення усіх зазначених об’єктів — організація поховання та утримання місць поховань (ст. 2 Закону № 1102).

ОМС та їх виконавчі органи у межах своїх повноважень (ч. 5 ст. 8 Закону № 1102):

1) вирішують питання про відведення земельних ділянок для організації місць поховання;

2) забезпечують будівництво, утримання та охорону місць поховання;

3) створюють ритуальні служби;

4) вирішують питання про надання коштів на оплату ритуальних послуг для поховання самотніх громадян, ветеранів війни і праці, малозабезпечених громадян тощо.

ВАЖЛИВО!

Для організації, будівництва, утримання та охорони місць поховання місцеві ради можуть створювати спеціалізовані КП2 (ч. 6 ст. 8 Закону № 1102).

2 КП — комунальні підприємства.

Зауважимо: створення таких КП є цілком виправданим і доцільним. Адже процес обслуговування кладовищ — досить трудомісткий. Тоді як на території відповідної громади таких місць поховання не одне й навіть не два. Поготів, що вимоги до розміщення й облаштування місць поховання чітко прописані на нормативному рівні — у Порядку № 1933.

3 Порядок утримання кладовищ та інших місць поховання, затверджений Держжитлокомунгоспу від 19.11.2003 р. № 193.

Так, місця поховань (кладовища) повинні мати сплановану і впорядковану територію, упорядковані під’їзні шляхи, бути забезпеченими транспортним сполученням із населеним пунктом. Також обов’язковою є наявність огорожі навколо місць поховання. Цього вимагають пп. 1.2 та 1.3 Порядку № 193.

Окрім того, п. 1.5 Порядку № 193 визначено ще низку об’єктів, які мають бути розміщені на території кладовища. Водночас у сільській місцевості можна обмежитися влаштуванням огорожі, освітлення, туалету, колодязя, під’їзної дороги, стоянки для автотранспорту та благоустроєм основних доріг на території кладовища (п. 2.1 Порядку № 193).

Суттєво, що землі, на яких розташовані місця поховання, є об’єктами комунальної власності і не підлягають приватизації або передачі в оренду (ст. 28 Закону № 1102).

Слід також чітко розуміти: утримання кладовищ (передусім території загального користування) здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів. Про це свідчить ч. 1 ст. 30 Закону № 1102.

Облікові нюанси. Із вищезазначеного зрозуміло, що на території будь-якого кладовища розміщено чимало різноманітних інженерних та технічних будівель і споруд. Кожна із них є окремим об’єктом обліку.

Увага!

Ні територію кладовища загалом, ні окремі місця поховання не потрібно відображати в бухгалтерському обліку як окремі об’єкти.

Кожне поховання (перепоховання) підлягає лише оперативному обліку. Для цього призначено спеціальну Книгу реєстрації поховань та перепоховань померлих громадян (додаток 1 до Порядку № 193).

Натомість об’єктами бухобліку є: земельні ділянки, будівлі та споруди, розміщені на відповідній території.

Водночас спеціального порядку бухгалтерського обліку об’єктів, які знаходяться на території місць поховання, законодавством не передбачено. Відтак ОМС (виконкоми) мають вести їх облік у загальному порядку:

земельні ділянки (право постійного землекористування) — на субрахунку 1011 «Земельні ділянки». Наразі для відображення земельних ділянок в бухобліку можна застосовувати як нормативну грошову, так експертну оцінку. Докладніше про це — у статті «Земельна ділянка під будівлею: як поставити на облік» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2020, № 16);

будівлі та споруди — на субрахунку 1013 «Будівлі, споруди та передавальні пристрої»;

малі архітектурні форми (огорожі, лави, урни тощо) — на субрахунку 1118 «Інші необоротні матеріальні активи».

Для зручності можна застосовувати окремі аналітичні рахунки в межах відповідних субрахунках обліку (1013/1, 1013/2 тощо). При цьому всім без винятку об’єктам слід присвоїти інвентарні (номенклатурні) номери.

І ще декілька важливих нюансів. По-перше, необхідно перевірити правоустановчі документи на відповідні об’єкти. Якщо вони відсутні і немає облікових даних про приймання-передачу таких активів чи здійснення витрат на їх будівництво (спорудження), слід розпочати процедуру набуття права власності на безхазяйне майно. Як це зробити правильно, читайте у консультації «Безхазяйне майно: як прийняти у власність» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2019, № 37).

По-друге, для оцінки будівель та споруд, раніше не врахованих у балансі, доцільно залучити професійного оцінювача. Це не обов’язкова вимога. Проте за відсутності підтвердних документів щодо вартості такого майна його незалежна оцінка дуже бажана.

Тоді як оцінку паркану, лав, урн тощо цілко можна доручити комісії ОМС (спеціально створеній або постійно діючій інвентаризаційній). При цьому слід виходити з припущення, скільки може коштувати той чи інший об’єкт на відповідну дату з урахуванням його технічного стану і ступеня зносу. За результатами оцінки потрібно оформити акт оцінки матеріальних цінностей довільної форми.

По-третє, всі витрати, пов’язані з набуттям права власності на відповідні об’єкти (виготовлення технічної документації, плата за проведення реєстраційних дій, незалежної оцінки тощо), збільшують первісну вартість відповідних об’єктів. Це випливає з норм п. 5 розд. II НП(С)БО 1214.

4 Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.2010 р. № 1202.

Рекомендація: у подальшому зазначені об’єкти слід закріпити на праві господарського відання за відповідними КП та передати їх на баланс таких підприємств.

Крот Юлія

Бюджетна бухгалтерія, лютий, 2021/№ 8

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.