Закупівля оргтехніки для військкомату: як провести?
Допомога військовим у нинішній час надзвичайно важлива. Тож з’ясуймо, як придбати оргтехніку для військкомату за кошти місцевого бюджету.
Закупівля оргтехніки: чи можливо і в яку чергу?
Передусім розберемося, чи взагалі можлива закупівля оргтехніки в період дії воєнного стану. І якщо так, то в яку чергу можна провести такі видатки.
Як завжди, в цьому питанні нам у пригоді стане Порядок № 590*.
Нагадаємо: в першу чергу здійснюються видатки на національну безпеку і оборону.
Тоді як переважну більшість дозволених для здійснення видатків можна проводити саме у другу чергу. Перелік цих видатків визначено п. 19 Порядку № 590.
Вищезгаданим пунктом Порядку № 590 передбачено придбання оргтехніки, комп’ютерної техніки (у т. ч. програмного забезпечення, яке передбачене разом з придбанням комп’ютерної техніки) для оцифрування музейних предметів за кошти спецфонду кошторису у другу чергу.
Щодо здійснення таких видатків іншими бюджетними установами, то наразі вони можуть лише відремонтувати раніше придбану оргтехніку та комп’ютерну техніку. Натомість закупівлю оргтехніки можливо провести лише у третю чергу.
Фінансування військкоматів
На зміну військкоматам прийшли територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦКСП).
ТЦКСП є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов’язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Діють такі центри на підставі Положення № 154*.
Особовий склад ТЦКСП, а також транспорт і матеріально-технічні засоби зазначених центрів утримуються за рахунок кошторису Міноборони. Таким є припис п. 16 Положення № 154.
Таким чином, фінансове і матеріальне забезпечення заходів, пов’язаних з виконанням військового обов’язку, які проводяться ТЦКСП, здійснюється за рахунок і в межах коштів державного бюджету, а також інших не заборонених законодавством джерел (п. 17 Положення № 154).
Оргтехніка для військкомату за кошти місцевого бюджету: чи можливо?
Як ми вже з’ясували, ТЦКСП фінансується з держбюджету. А як відомо, одна установа не може фінансуватися з двох бюджетів одночасно. Це чітко прописано у ч. 2 ст. 85 БКУ*.
* Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456-VI.
Водночас воєнний стан диктує свої правила. Саме в період дії воєнного стану слід керуватися п. 225 розд. VI «Прикінцеві та перехідні положення» БКУ.
Так, органи місцевого самоврядування, місцеві держадміністрації (військово-цивільні адміністрації або військові) можуть приймати рішення про здійснення видатків на утримання бюджетних установ одночасно з різних бюджетів.
При цьому здійснювати такі видатки слід виключно шляхом надання міжбюджетного трансферту з відповідного місцевого бюджету.
Надається така субвенція за КПКВК 9820 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на перерахування коштів в умовах воєнного стану або для здійснення згідно із законом заходів загальної мобілізації та з метою відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності».
Докладніше з цього приводу читайте у статті «Придбання авто для ЗСУ: чи можливо?» // «Бюджетна бухгалтерія», 2023, № 14.
Висновок:
- у рамках виконання своєї місцевої програми ви можете передбачити субвенцію за КПКВК 9820 і таким чином передати кошти ТЦКСП для придбання оргтехніки.