Капітальний ремонт доріг: який КПКВК застосувати?
Дороги ремонтують повсюдно у країні. Але проведення таких робіт викликає чимало запитань у бухгалтерів та економістів. Одне з них: за яким КПКВК здійснити видатки на розроблення проєктно-кошторисної документації (далі — ПКД), розглянемо з вами разом.
В яку чергу?
Вже традиційно розглянемо, в яку чергу взагалі можливо провести видатки на топографо-геодезичну зйомку для розроблення ПКД. Для цього звернемось до вимог Порядку № 590*.
Так, п. 19 Порядку № 590 дозволено у другу чергу проводити видатки на фінансове забезпечення виконання робіт та надання послуг (включаючи оплату утримання служби замовника та розроблення проєктної документації) з будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання інфраструктури у сфері дорожнього господарства (автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах).
Причому такі видатки можливо здійснювати як за кошти загального, так і за кошти спеціального фонду.
Тож перепон для витрачання коштів на ремонт доріг, у т. ч. і на розроблення ПКД, немає.
Який КПКВК?
Для визначення КПКВК звернемось до норм наказу № 793*.
Обрання конкретного КПКВК у цьому випадку напряму залежить від джерела фінансування таких робіт.
Так, якщо плануються видатки на ремонт доріг місцевого значення і головний розпорядник бюджетних коштів є безпосереднім замовником робіт, слід застосовувати КПКВК 7461 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету».
Якщо ж видатки на ремонт доріг планується проводити за кошти субвенції з держбюджету, тоді застосовуйте КПКВК 7462 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок субвенції з державного бюджету».
Інша справа, якщо такі видатки проводитимуться за кошти іншого місцевого бюджету, наприклад, на умовах співфінансування. В такому разі використовуйте КПКВК 7364 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок трансфертів з інших місцевих бюджетів».
Видатки на розроблення ПКД, у т. ч. і на проведення топографо-геодезичної зйомки, слід проводити за тим же КПКВК, що й основні ремонті роботи.
Який КЕКВ?
Також розглянемо, який КЕКВ слід застосувати.
У цьому питанні традиційно виходимо з економічної суті платежу та керуємося Інструкцією № 333*.
І з огляду на те, що топографо-геодезична зйомка за своєю суттю є складовою робіт із розроблення ПКД, то й КЕКВ обираємо відповідний, а саме: 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів».
Адже саме за цим КЕКВ планують і проводять видатки на виготовлення ПКД на капітальний ремонт інших об’єктів та виконання супровідних робіт.
Якщо ж зазначені у запитанні роботи не включено до ПКД, видатки на них плануйте і здійснюйте за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».