Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
10.10.14
6559 0
Друкувати
Обране

Хто має затверджувати кошториси відділів освіти

Хто має затверджувати кошториси відділів освіти при райдержадміністраціях?


Відділи освіти при райдержадміністраціях є структурними підрозділами державних адміністрацій. Тому перш за все для відповіді на це запитання потрібно звернутись до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» від 09.04.99 р. № 586-XIV.
Як визначено у ст. 5 цього Закону, склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій.

Так, типове положення про структурні підрозділи місцевої державної адміністрації та рекомендаційний перелік її структурних підрозділів затверджуються Кабміном.
Типове положення про структурний підрозділ місцево ї державної адміністрації затверджене постановою КМУ від 26.09.2012 р. № 887 (далі — Типове положення).
Вид структурного підрозділу (департамент, управління, відділ, сектор, інший структурний підрозділ, передбачений законом) та його статус як юридичної особи публічного права визначаються головою місцевої держадміністрації (п. 4 Типового положення). 

Структурний підрозділ очолює керівник, який призначається на посаду і звільняється з посади головою місцевої держадміністрації згідно із  законодавством про державну службу за погодженням з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади в установленому законодавством порядку.

Як визначено у п.п. 12 п. 10 Типового положення, керівник структурного підрозділу подає на затвердження голови місцевої держадміністрації проекти кошторису та штатного розпису структурного підрозділу в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників.

Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників структурного підрозділу визначає голова місцевої держадміністрації у межах відповідних бюджетних призначень (п. 13 Типового положення).
Згідно з п. 14 Типового положення штатний розпис та кошторис структурних підрозділів затверджує голова місцевої держадміністрації за пропозиціями керівників структурних підрозділів відповідно до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228 (далі — Порядок № 228).
Таким чином, кошториси відділів освіти при райдержадміністраціях затверджуються головами цих адміністрацій.

Слід також звернути увагу на те, що відповідно до п. 33 Порядку № 228 кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету, плани надання кредитів із загального фонду бюджету, плани спеціального фонду і штатні розписи управлінь, відділів, інших підрозділів райдержадміністрацій затверджуються райдержадміністраціями після експертизи, проведеної районними фінансовими управліннями.
Отже, перед затвердженням кошторисів головою відповідної державної адміністрації їх експертизу проводить фінуправління.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Бюджетна бухгалтерія»Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд