Особливі видатки в умовах воєнного стану: за якими КПКВК проводити?
Фінансування потреб тероборони
За яким КПКВК проводити видатки на фінансування потреб підрозділів територіальної оборони?
Передусім нагадаємо: у питаннях застосування КПКВК слід керуватися наказом № 793*, яким затверджено Типову програмну класифікацію видатків та кредитування місцевого бюджету (далі — Типова класифікація).
Коди програмної класифікації видатків конкретизують напрями використання коштів відповідно до програм, з виконанням яких пов’язані видатки бюджету.
Так, для відображення видатків на реалізацію програм і заходів з організації та діяльності територіальної оборони Типовою класифікацією передбачено КПКВК 8240 «Заходи та роботи з територіальної оборони».
Про які саме видатки йдеться? Це можуть бути видатки на придбання продуктів харчування, паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту тощо.
І про всяк випадок нагадаємо: усі видатки бюджету мають проводитися за відповідними затвердженими бюджетними програмами. Видатки на фінансування тероборони не є винятком.
Підтримка переселенців
За яким КПКВК проводити видатки на підтримку внутрішньопереміщених та евакуйованих осіб?
Нещодавно наказом № 95** було доповнено Типову класифікацію. І це доповнення пов’язано якраз із здійсненням видатків для підтримки внутрішньопереміщених та/або евакуйованих осіб у зв’язку із введенням воєнного стану.
Зокрема, додано такі нові КПКВК:
— 3230 — «Видатки, пов’язані з наданням підтримки внутрішньо переміщеним та/або евакуйованим особам у зв’язку із введенням воєнного стану»;
— 8755 — «Допомога внутрішньо переміщеному та/або евакуйованому населенню у зв’язку із введенням воєнного стану на території України за рахунок коштів резервного фонду місцевого бюджету».
Зазначимо: ці видатки також обов’язково мають знайти своє відображення у відповідних бюджетних програмах.
Бюджетна бухгалтерія, квітень, 2022/№ 13