Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.11.21
5110 0
Друкувати
Обране

ТВКВК МБ, КПКВК: маємо зміни

У зв’язку зі змінами адміністративно-територіального устрою України та, як наслідок, утворенням нових ТГ, виникла потреба у коригуванні Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету (далі — ТВКВК МБ) за ознакою головного розпорядника бюджетних коштів. Саме цим і зайнявся Мінфін наприкінці вересня. Що з цього вийшло та відколи запрацюють зміни, розповімо в сьогоднішньому матеріалі.


Аби підкоригувати ТВКВК МБ відповідно до реалій сьогодення, головний фіногран країни вніс відповідні зміни до наказу № 7931.

1 Наказ Мінфіну «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету» від 20.09.2017 № 793.

Зміни внесено наказом № 5132. Він набере чинності з 01.01.2022.

2 Наказ Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793» від 22.09.2021 № 513.

Окрім того, Мінфін надав роз’яснення стосовно цих новацій у листі від 27.09.2021 № 05120-08-6/29579 (далі — лист). Що й до чого, пропонуємо розібратися разом.

Хто такі виконавчі органи?

Спочатку з’ясуємо, хто такі виконавчі органи рад. Навіщо це нам?

А для того, щоб зрозуміти, який код якому органу застосовувати.

Сільські, селищні, міські ради є ОМС, що представляють відповідні ТГ та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування.

Виконавчі органи рад — це органи, які відповідно до Конституції України та Закону № 2803 створюються сільськими, селищними, міськими, районними у містах радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування.

3 Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 № 280/97-ВР.

Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах рад є їх:

 • виконавчі комітети;
 • відділи;
 • управління;
 • інші створювані радами виконавчі органи.

Виконавчі органи є підзвітними та підконтрольними відповідним радам.

Утворення виконавчого комітету, визначення його чисельності, затвердження персонального складу, внесення змін до його складу та його розпуск належить до виключної компетенції відповідних місцевих рад (п. 3 ч. 1 ст. 26 Закону № 280).

Крім того, до виключної компетенції місцевих рад належить затвердження за пропозицією відповідного голови структури виконавчих органів ради.

Зокрема, виконавчими органами можуть бути: відділ освіти, відділ охорони здоров’я, відділ культури, відділ соціального захисту населення, відділ ЖКГ та багато інших.

Структура коду

На сьогодні бюджети всіх рівнів перейшли на застосування програмно-цільового методу. Тож йдеться про КПКВК.

Тепер згадаємо структуру коду програмної класифікації видатків.

Відповідно до підходів, визначених у наказі № 793, для програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів використовується семизначна структура коду.

Наведемо її у таблиці.

Структура коду програмної класифікації видатків

Номер знака

Що відображає

Перші два знаки

Відображають головного розпорядника бюджетних коштів та визначаються відповідно до кодів ТВКВК МБ

Третій знак

Це ознака відповідального виконавця бюджетної програми у системі головного розпорядника.

Якщо відповідальним виконавцем бюджетної програми є безпосередньо головний розпорядник, то третім знаком коду є цифра «1». Для визначення інших відповідальних виконавців використовують цифри від «2» до «9» у межах одного головного розпорядника

Четвертий, п’ятий, шостий, сьомий знаки

Це код бюджетної програми, визначений відповідно до Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів. Така класифікація передбачає присвоєння кожній бюджетній програмі унікального коду. Він застосовується при формуванні коду програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів (КПКВК)

Саме про перші два знаки йдеться у вищезгаданому листі Мінфіну. Так, виконком відповідної місцевої ради як головний розпорядник бюджетних коштів має зазначатися за ТВКВК МБ «02». Жодні інші виконавчі органи після внесення змін цей код не застосовують.

Усі інші виконавчі органи повинні використовувати ТВКВК МБ з «06» по «38». Конкретний код залежить від галузевої ознаки. Так, наприклад, за бюджетною програмою 0212010 «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню»:

 • головним розпорядником є виконком — ТВКВК МБ «02»;
 • виконавцем програми є головний розпорядник бюджетних коштів — про це свідчить третій знак коду — «1»;
 • четвертий — сьомий знаки коду — КПКВК 2010 «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню».

Інший приклад — бюджетна програма 0611010 «Надання дошкільної освіти»:

 • головним розпорядником є відділ освіти — ТВКВК МБ «06»;
 • виконавцем програми є головний розпорядник бюджетних коштів — про це свідчить третій знак коду — «1»;
 • четвертий — сьомий знаки коду — КПКВК 1010 «Надання дошкільної освіти».

Застосування одного ТВКВК МБ для двох і більше головних розпорядників коштів місцевих бюджетів не допускається.

Видатки на будівництво та капремонт

Видатки на будівництво здійснюються за відповідними КПКВК 7300 «Будівництво та регіональний розвиток». При цьому раніше до поняття «будівництво» входив і капітальний ремонт. Після ж унесення змін до наказу № 793 під будівництвом слід розуміти будівництво, реконструкцію і реставрацію об’єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури за рахунок власних коштів місцевих бюджетів.

Як бачимо, жодної згадки про капітальний ремонт у цьому визначенні більше немає. Тож майте на увазі: видатки на капремонт не слід відображати за КПКВК 7300.

Як зазначив Мінфін у листі, видатки на капітальний ремонт потрібно планувати й проводити за тим КПКВК галузевої ознаки, до якої належать відповідні заклади та установи. Тож, наприклад, капремонт будівель ЗЗСО слід проводити за КПКВК 1021 «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти».

Важливо: вищезазначені зміни слід враховувати вже зараз при плануванні видатків на наступний — 2022 рік. А от уносити зміни до раніше затверджених та нині чинних фінансових документів не потрібно.

 

Станкус Тетяна, експерт з фінансових питань

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ, ЛИСТОПАД, 2021/№ 43

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
 • доступ до новин, статей, довідників
 • безлімітні завантаження бланків
 • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн