Інформація по темі "" | Публікації по тегу
23.09.21
3328 5
Друкувати
Обране

Ну що, здавалося б, слова… Про мовні сертифікати для всіх

Тема отримання сертифікатів про вільне володіння державною мовою набирає все більшої популярності, особливо в ОМС, через брак систематизованої інформації. Кому потрібен сертифікат, де та як його отримати, коли та кому пред’являти, проводити чи не проводити конкурс через брак сертифікатів у учасників, чи можна чимось замінити сертифікати? Ці та інші запитання усе частіше надходять до редакції від наших читачів. Тож давайте знайдемо на них відповіді.


ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

Закон про мову — Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VIII.

Закон № 889 — Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII.

З 16 липня 2021 року набули чинності норми Закону України від 25.04.2019 № 2704-VIII «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яким було введено обов’язок володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків для певних посад та осіб з представницькими повноваженнями. Підтвердженням певного рівня володіння державною мовою є документ — сертифікат про рівень володіння державною мовою. Отримати сертифікат можна за результатами спеціального іспиту. Відповідальною за процес іспитування є Національна комісія зі стандартів державної мови. Тепер давайте з’ясуємо:

— хто з держслужбовців має володіти державною мовою і застосовувати її під час виконання посадових повноважень;

— хто в органах місцевого самоврядування, їх комунальних установах та закладах має володіти державною мовою і застосовувати її під час виконання посадових повноважень;

— документи і умови, за яких особа має підтвердити свій рівень володіння мовою.

Категорії осіб

Спосіб та документ підтвердження

держслужбовці (без винятку, не стосується патронатної служби та тих, на кого не поширюється дія Закону № 889)

особи, які претендують на обрання чи призначення на посади

засвідчується державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови

депутати місцевих рад

засвідчується документом про повну загальну середню освіту за умови, що такий документ підтверджує вивчення особою української мови як навчального предмета (дисципліни),

або державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови відповідно до Закону про мову

посадові особи органів місцевого самоврядування

керівники закладів освіти всіх форм власності

засвідчується державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови

педагогічні, науково-педагогічні працівники, крім іноземців чи осіб без громадянства, які запрошені до закладів освіти та працюють на тимчасовій основі як педагогічні, науково-педагогічні працівники або викладачі іноземної мови

засвідчується документом про повну загальну середню освіту за умови, що такий документ підтверджує вивчення особою української мови як навчального предмета (дисципліни),

або державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови відповідно до цього Закону

медичні працівники комунальних закладів охорони здоров’я

посадові та службові особи підприємств, установ і організацій комунальної форм власності, не визначені у попередніх пунктах, крім осіб, які не є громадянами України

Отже, як бачимо, для тих осіб, які не планують бути претендентами (бути обраними чи призначеними) на зазначені у таблиці позиції, нічого не змінюється!

Обов’язок підтвердити вільне володіння державною мовою мають особи, які після 16.07.2021 проходитимуть процедуру укладання трудового договору через:

— конкурс (оголошений після 16.07);

— призначення на посаду без конкурсу;

— переведення з однієї юридичної установи до іншої; обрання на виборні посади.

Коли конкретно таким особам буде потрібно подавати один із визначених у таблиці документів, слід дивитися у профільному законодавстві, яке передбачає умови прийняття на роботу.

СЕРТИФІКАТ ТА РІВНІ ВОЛОДІННЯ МОВОЮ

Закон про мову визначає такі рівні володіння:

початковий рівень

першого ступеня (A1)

другого ступеня (A2)

середній рівень

першого ступеня (B1)

другого ступеня (B2)

рівень вільного володіння

першого ступеня (C1)

другого ступеня (C2)

Тобто, коли профільне законодавство говорить саме про вільне володіння і сертифікат, то за нормами мовного Закону це має бути рівень або (C1), або (C2).

Порядок перевірки рівня володіння державною мовою, єдині вимоги до процедури проведення іспитів та критеріїв оцінювання затверджено рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови від 13.05.2021 № 20.

Претенденти повинні зареєструватися в системі https://exam.mova.gov.ua та бути фізично присутніми в місці проведення іспиту, визначеному Комісією.

Комісія своїм рішенням потім же і встановлює результати іспитів протягом 15 календарних днів та вносить дані до Реєстру державних сертифікатів.

Час, відведений для складання іспиту на рівень володіння державною мовою для виконання службових обов’язків, становитиме 30 хвилин. Тобто зараз змінено структуру іспитової роботи:

— чотири блоки іспиту («Культура мови», «Читання», «Слухання і письмо», «Говоріння») трансформовані у два — письмову частину (29 тестових завдань) та усну (монолог);

— зменшено максимальну кількість балів за іспит для виконання службових обов’язків (з 162 до 62). Зазначені зміни внесені до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 409.

Сертифікат формується в електронному вигляді та зберігається у Реєстрі державних сертифікатів, тож користуватися у разі потреби можна або сертифікатом, або витягом із реєстрів.

От коротко майже все. Наостанок зазначу, що конкурси, які були оголошені до 16.07, мають проходити на тих умовах, які були передбачені до набрання чинності Законом про мову!

 

Мацокін Андрій, головний редактор журналу "Держслужбовець"

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(5)
Ірина
23.09.2021
Хіба когось з роботодавців зараз цікавить державна мова?
Подивіться оголошення про вакансії і вимоги до кандидатів. Англійська, англійська і ще раз англійська. І то рівень не нижче середнього.
Тетяна
23.09.2021
Нехай запровадять обов'язкове використання державної мови в ІТ-сфері. А то одні "ейч-ари", "рекрутери", "джуніори", "синьори", "девелопери", "проджект-менеджера", "софт-скілз" і тому подібні.
Ірина Фаріон Тетяна
27.09.2021
#ПРОТИАНГЛІЗМ
Запрошую всіх долучатися.
Олег
28.09.2021
Ще одна бюрократична структура, що буде сертифікати видавати.
Артур
14.10.2021
Насправді 20 хвилин на 29 запитань (перший блок тестування) - це знущання, а не перевірка знання мови)
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн