Соцробітник терцентру: право на надбавку за складність
Так, соціальним робітникам відділення соцдопомоги вдома терцентру можна встановити надбавку за складність і напруженість у роботі.
Безумовно, робота соціальних робітників не з легких. Серед іншого вони взаємодіють з пенсіонерами, особами із значно зниженою руховою активністю, з порушенням психіки.
Тому для певних категорій працівників терцентрів Умовами № 308/5191 передбачено підвищення посадових окладів (тарифних ставок) у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці. Приписом п. 8 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519 посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ соцзахисту підвищують на 20 % за обслуговування осіб із значно зниженою руховою активністю.
1 Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519.
Крім цього, соцробітники, як працівники терцентрів, мають право на підвищення окладів у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці у розмірі 15 % окладу. Це передбачено п. 2.6 Переліку2.
2 Перелік закладів (підрозділів) та посад, робота в (на) яких дає право на підвищення посадових окладів (ставок) у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці, наведений у додатку 3 до Умов № 308/519.
А тепер перейдемо до надбавки. Працівникам соціальної сфери можна установлювати надбавки в розмірі до 50 % посадового окладу (ставки): за високі досягнення у праці; за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання); за складність і напруженість у роботі (п. 4.4 Умов № 308/519). Розмір цих надбавок для одного працівника не повинен перевищувати 50 % посадового окладу.
Конкретний розмір надбавки за складність і напруженість у роботі встановлює керівник установи за погодженням з профкомом у межах фонду оплати праці. Водночас умови, розміри і порядок установлення (зменшення розміру, скасування) цієї надбавки слід прописати в колективному договорі установи або в окремому Положенні.
ВАЖЛИВО!
Надбавку за складність і напруженість нараховують на оклад (ставку) з урахуванням підвищень
Таким є припис п. 4.6 Умов № 308/519. Тобто спочатку розраховуйте оклад з усіма належними соцробітнику підвищеннями (за шкідливість і обслуговування «особливих» підопічних), а вже потім нараховуйте надбавку за складність.
При цьому абсолютний розмір кожного підвищення визначайте окремо одне від одного виходячи з посадового окладу (тарифної ставки), зазначеного у графі 5 тарифікаційного списку.
Пам’ятайте: у штатному розписі працівнику встановлюють посадовий оклад з урахуванням належних підвищень (графа 12 тарифікаційного списку). І саме цей оклад застосовують при нарахуванні надбавок, доплат та інших виплат.
Бюджетна бухгалтерія, лютий, 2022/№ 6