01.06.17

Табель обліку робочого часу: топ-запитання

Табель обліку робочого часу. Що це за документ? Для чого він потрібний? Хто зобов’язаний його вести? Відповіді на ці й інші запитання — у нашій статті.


 

Здавалося б, ну що може бути незрозумілого в заповненні Табеля обліку використання робочого часу (далі — Табель)?! Сиди собі, проставляй відпрацьовані працівником години в клітинках. Але (!) узяв ручку, поклав Табель перед собою... і запитання посипалися як з рогу достатку . Де ж шукати на них відповіді? У таблиці нижче!

Запитання

Відповідь

Хто зобов’язаний вести Табель?

Усі юрособи, незалежно від кількості працівників ( п. 1 наказу № 489*). Також рекомендуємо вести Табель підприємцям

Де шукати його форму?

Типова форма Табеля № П-5 затверджена наказом № 489. Вона має рекомендаційний характер.

Важливо! При необхідності ви можете доповнити цю форму іншими показниками з урахуванням специфіки своєї діяльності

Навіщо в Табелі на кожен день відведені дві комірки?

Усе просто: за кожним днем місяця ви в одній комірці проставляєте умовне позначення видів витрат робочого часу, у другій — кількість годин.

До речі, умовні позначення відпрацьованого часу (буквене і цифрове) представлені на титульному аркуші Табеля типової форми № П-5. Причому при заповненні Табеля підприємство може використати або буквений, або цифровий код

Скільки раз на місяць потрібно заповнювати Табель?

Табель потрібно заповнювати щодня! Саме тоді у вас буде забезпечений достовірний облік робочого часу.

Наприкінці місяця в Табелі підбиваються підсумки за кількістю годин, відпрацьованих кожним співробітником.

Заповнений Табель підписується особою, відповідальною за його ведення, керівником підрозділу, а також працівником кадрової служби і передається в бухгалтерію для нарахування зарплати за відпрацьований місяць

Чи потрібно заповнювати окремий Табель на аванс?

Дійсно, для того щоб розрахувати суму авансу, бухгалтерові потрібний заповнений Табель за першу половину місяця (з 1-го по 15-ше число включно). Яким чином він до нього потрапить — внутрішня справа кожного підприємства.

Наприклад, відділ кадрів може передавати в бухгалтерію заповнений Табель за першу половину місяця 16-го числа для розрахунку авансу, а бухгалтерія повертатиме його назад 17-го.

Ще один варіант — завірена копія Табеля на аванс, яка залишатиметься в бухгалтерії і підшиватиметься під розрахунок.

Можна й окремі табелі формувати за першу, другу половини місяця, а потім ще і зведений.

Загалом, усе у ваших руках! Головне — зафіксуйте порядок передачі Табеля на аванс у внутрішніх документах, щоб механізм «відділ кадрів — бухгалтерія» працював як годинник 

Як табелювати вихідні дні працівника?

Табель не передбачає кодування для позначення вихідних днів (днів щотижневого відпочинку), а також святкових і неробочих днів. Тому в полях навпроти таких днів можна проставляти прочерки або залишати їх незаповненими.

Водночас якщо працівника спеціально залучають до роботи у вихідний для нього день, то відпрацьований час табелюють кодом «РВ» (06)

Як відобразити в Табелі роботу на умовах неповного робочого часу?

Дуже просто! За допомогою коду «РС» (02). До речі, цей же код застосовується для кодування робочого часу, відпрацьованого сумісником, оскільки робота за сумісництвом є різновидом роботи на умовах неповного робочого часу.

Причому зверніть увагу: якщо режим неповного робочого часу встановлений за ініціативою роботодавця ( ст. 32 КЗпП), то неявки у зв’язку з роботою в такому режимі позначають кодом «НД» (20)

Чи відображати в Табелі скорочення робочого часу на 1 годину в передсвятковий день?

Напередодні святкових і неробочих днів ( ст. 73 КЗпП) тривалість роботи співробітників з повним робочим часом скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.

Це скорочення обов’язково слід відобразити в Табелі. Інакше інспектори праці можуть наполягати, що в такі дні працівники працювали понаднормово

Працівник іде в щорічну основну відпустку. Як це відобразити в Табелі?

Для цих цілей передбачений код «В» (08). Причому ним слід позначати не лише робочі, але і вихідні дні, які припадають на період щорічної відпустки. Адже відпускні нараховують за календарні дні.

А ось святкові і неробочі дні ( ст. 73 КЗпП), що припадають на період щорічної відпустки, прокреслюють або залишають незаповненими

Як відобразити дні відрядження в Табелі?

Оплата періоду відрядження робиться за всі робочі дні за графіком того підприємства, яке направило працівника у відрядження. Із цього виходить, що робочі дні перебування працівника у відрядженні в Табелі позначаються таким чином: у верхньому рядку вказують кількість відпрацьованих годин згідно з графіком роботи підприємства-роботодавця (наприклад, 8) незалежно від того, скільки годин цього дня працівник відпрацював за місцем відрядження, у нижньому рядку — умовне позначення відрядження «ВД» (07).

День відрядження, що припадає на вихідний день, відображають таким чином: у верхній комірці — прочерк або залишають її незаповненою, у нижній — «ВД» (07).

Якщо працівник спеціально відряджався для роботи у вихідний для нього день, то такий день, на наш погляд, доцільно позначити в Табелі таким чином: у верхній комірці проставити кількість фактично відпрацьованих цього дня годин, у нижній через дріб — «РВ»/«ВД» (06/07) (години роботи у вихідні і святкові дні / відрядження)

Наказ Держкомстату від 05.12.2008 р. № 489.

 

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це

Коментарі (7)
Архив
01.06.2017
Дякую, актуально.
Валя
01.06.2017
А як щодо того яку дату писати на титульногму аркуші табелю "дата заповнення"?
Адже керівник структурного підрозділу здає його на аванс і на зп
По якій із подій проставляти цю дату?
дякую
Коля
01.06.2017
Ось типове узаконене шахрайство. Для того, щоб працівник не міг через суд поновити свої порушені трудові права, законодавством передбачена так звана "ліквідація" держустанов. "Ліквідація" держустанови полягає у тому, що держустанова після переобліку лише змінює код ЄДРПОУ. У процесі цієї "ліквідації" керівник держустанови може звільнити з роботи будь-якого працівника без згоди профспілки і без права поновлення на роботі.
Пітекантроп Коля
02.06.2017
Коля як завжди в тему;)
Міла
06.06.2017
Звісно, я за вас дуже рада, але як це пов'язано з табелем робочого часу?
Алла
07.06.2017
Я так і не зрозуміла, з 1 по 15 число я заповнюю табель, в графі "відпрацьовано за місяць" я нічого не ставлю? просто передаю на бухгалтерію?
А вже коли заповнюю другий табель з 16 по 31 то тоді у цій графі "відпрацьовано за місяць" ставлю години.

а якщо людина пішла у відпустку з 5 по 20 число, в першому табелі я поставлю позначки, години і т.д. але разом ніде не буду показувати? разом тільки в другому табелі?
Олена
12.07.2017
У нас проблема! По колдоговору ми працюєм 8 год 15 хв з понеділка по четвер і 7год в пятницю. Якщо, наприклад, в червні фактично получилось за повні 20 роб. днів 157год 45 хв. (при нормі 159 год) як правильно заповнити табель і нарахувати з/пл? Пропорційно відпрацьованому часу? Чи можливо недопрацьовувати і перепрацьовувати на декілька хвилин?

Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі