Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.11.22
20156 0
Друкувати
Обране

Закінчилися 90 днів безоплатної відпустки: що робити далі?

Багато хто з працівників, які виїхали за кордон або набули статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО), вже використали 90 днів воєнної відпустки без збереження зарплати або період такої відпустки ось-ось закінчиться. Між тим обставини, що склалися через війну, не дозволяють їм повернутися до роботи. Як таким працівникам не працювати й у подальшому? Пропонуємо декілька варіантів. Оберіть найоптимальніший для вас.
Право на отримання воєнної відпустки без збереження заробітної плати на підставі п. 4 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136) у працівників, які виїхали за межі України або набули статусу ВПО, з’явилося з 19.07.2022. Скористатися цією відпусткою можна протягом дії воєнного стану.

Таку відпустку за свій рахунок роботодавець надає в обов’язковому порядку за заявою працівника, якщо останній документально підтвердить той факт, що він виїхав за кордон або переїхав в інший регіон України і має статус ВПО.

Воєнна відпустка за свій рахунок за п. 4 ст. 12 Закону № 2136 зручна для працівників тим, що роботодавець не має права відмовити у її наданні. Ну а роботодавцям така відпустка вигідна через те, що її час не включається до стажу роботи працівника, що дає право на щорічну основну відпустку.

Проте термін зазначеної відпустки обмежений — не більше 90 календарних днів протягом дії воєнного стану. І для більшості працівників, які скористалися цією відпусткою з 19.07.2022, цей термін вже сплив. Чи буде тривалість терміну збільшена, наразі не відомо. Тому у ситуації, що склалася, треба подбати про інші опції оформлення відносин, якщо працівник не виходить на роботу.

Варіанти «нероботи»

Якщо працівник не має можливості приступити до виконання своїх трудових обов’язків після спливу 90 календарних днів безоплатної воєнної відпустки та специфіка його діяльності не дозволяє працювати дистанційно, можливі такі варіанти «нероботи»:

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×