Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.11.21
2518 0
Друкувати
Обране

Заміна вихователя: як оплатити завідувачу?

Завідувач ЗДО проводив заміну відсутнього у зв'язку з хворобою вихователя групи загального типу (усього — 15 год). Завідувача не протарифіковано як вихователя. Як у цьому разі оплачувати години заміщення? Чи можна встановити завідувачу доплату в розмірі 50 % посадового окладу за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника?

«Оплатні» умови працівників ЗДО визначено наказом № 5571та Інструкцією № 1022. Таким працівникам можуть установлюватися доплати в розмірі до 50 % посадового окладу, зокрема, за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників (п.п. «а» п.п. 3 п. 4 наказу № 557).

1 Наказ МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557.

2 Інструкція про порядок обчислення зарплати працівників освіти, затверджена наказом МОН від 15.04.93 № 102.

Проте на таку доплату не можуть розраховувати керівники закладів освіти та їх заступники. Тому завідувачу ЗДО не можна встановлювати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього вихователя.

У свою чергу, порядок оплати годин заміщення тимчасово відсутніх педпрацівників (у т. ч. у зв’язку з хворобою) визначено п. 73 Інструкції № 102. У цій нормі зазначено, що за години заміщення, яке тривало:

• не більше двох місяців, застосовується погодинна оплата;

• понад два місяці, оплата провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педнавантаження за тарифікацією.

Отже, як бачимо, все залежить від того, як довго був відсутній педпрацівник.

У випадку, що розглядається, оплата годин заміщення здійснюється за погодинною ставкою вихователя. Адже заміщення триває менше ніж два місяці (див. лист МОН від 07.04.2021 № 1/11-2363).

Розрахуємо таку оплату.

Для розрахунку суми погодинної оплати враховується оклад, установлений на посаді вихователя. Припустимо, що він становить 4859 грн (без категорії — 10 тарифний розряд за ЄТС). А з урахуванням підвищення на 10 % згідно з постановою № 223його розмір дорівнює 5344,90 грн (4859,00 грн х 1,1).

3 Постанова КМУ «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» від 11.01.2018 № 22.

Крім того, припустимо, що і завідувачу, і вихователю ЗДО встановлено надбавки за вислугу років у розмірі 10 % посадового окладу та за престижність педагогічної праці — 20 % посадового окладу. Конкретне значення коефіцієнта наведено в п. 73 Інструкції № 102. Оскільки завідувач замінює вихователя групи загального типу, то коефіцієнт дорівнює 127,0.

Оклад з підвищенням, грн

Коефіцієнт, год

Години

заміщення

Оплата за години заміщення, грн

(гр. 1 : гр. 2 х гр. 3)

«Вислужна» надбавка, грн

(гр. 4 х 10 %)*

«Престижна» надбавка, грн

(гр. 4 х 20 %)

1

2

3

4

5

6

5344,90

127

15

631,29

63,13

126,26

* Надбавки за вислугу років і за престижність педагогічної праці слід нараховувати на погодинну оплату праці в загальному порядку.

Усього за заміну завідувач отримає 820,68 грн (631,29 грн + 63,13 грн + 126,26 грн).

Остапчук Олександр

Бюджетна бухгалтерія, листопад, 2021/№ 42

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі