Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.10.22
695 0
Друкувати
Обране

Економія взимку – поради, як платити менше за опалення

Хоча мораторій на комунальні тарифи встановлено, платіжки за опалення по-справжньому лякають. Суми у рахунках часто перевищують прожитковий мінімум. Тому експерти радять українцям братися за голову та починати економити на опаленні. Про найефективніші способи економії на комунальних тарифах читайте далі.

Як зекономити на опаленні?

Опалювальний сезон на носі, тому саме час подумати про те, як зменшити суми у платіжках. Для цього достатньо відкласти улюблені справи (ігрові автомати в інтернеті, ігри на ПК, семінари з кулінарії чи візажу тощо) і задуматись над тим, чому помешкання втрачає тепло.

Найпоширенішою причиною значних тепловтрат є вентиляція, старі вікна та холодні тонкі стіни. Крім цього, тепло може “втекти” через дах чи підвал. Якщо говорити мовою цифр, то графік тепловтрат буде виглядати наступним чином:

  • 40% тепла з дому витікає через вентиляцію;
  • 30% - через вікна;
  • 25% - через стіни та дах.

Через холодний підвал будинок може втратити до 6% тепла. Уникнути таких втрат допоможуть прості заходи, а саме:

  • старі дерев'яні віконні рами краще замінити на сучасні металопластикові склопакети з потрійним склом (чим більше камер у склопакеті, тим він тепліший, а значить — краще буде тримати тепло);
  • утеплення фасаду квартири чи будинку (задоволення не з дешевих, проте, воно окупиться за кілька років, адже, дозволить зекономити до 50% тепловтрат):
  • встановлення у квартирі терморегуляторів, які будуть автоматично вмикати опалення та вимикати його, коли повітря у квартирі чи будинку нагріється до певної температури);
  • встановлення теплового лічильника у будинку допоможе зекономити до 70% на теплі (завдяки такому приладу мешканці будинку зможуть самостійно встановлювати температуру повітря у своїх оселях);
  • заміна електричних котлів на опалення на конденсаційні (через тарифи на електроенергію та газ газові котли вже давно не вважаються економними).

Крім цього, експерти рекомендують підтримувати температурний режим у квартирі на рівні 20 градусів. Це допоможе не лише зекономити на опаленні, але й позитивно вплине на стан здоров'я власника помешкання.

Корисні лайфхаки, які допоможуть зберегти тепло просто зараз

Щоб помешкання менше втрачало тепло перш за все необхідно подбати про щільно закриті вікна та двері. Крім цього, вікна на ніч краще закривати шторами чи жалюзями. Ось ще кілька корисних порад, які допоможуть економити на опаленні просто зараз:

  • алюмінієва фольга чи спеціальний теплозахисний екран між стіною та радіатором допоможуть зберегти тепло (екран буде відбивати тепло від стіни та направляти його у квартиру;
  • широкі підвіконня зменшують тепловтрати через вікна;
  • штори на вікнах повинні бути цупкими, але не закривати радіатори (оптимальна довжина — до підвіконня);
  • декоративні решітки на радіаторах забирають до 20% тепла, тому від них краще відмовитись.

Також важливо навчитися правильно провітрювати приміщення. Для цього вікна потрібно відкривати у всіх кімнатах одразу, тобто, робити протяг. Кількох хвилин достатньо, щоб добре провітрити приміщення. Такий спосіб в рази ефективніший за відкрите вікно в одній кімнаті, яке не сприяє циркулюванню повітря в ній, а забирає тепло.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×