Інформація по темі "" | Публікації по тегу
04.03.20
40613 6
Друкувати
Обране

Як повернути ЄСВ, якщо у вас переплата або сплатили не на той рахунок

Якщо ви помилково перерахували до бюджету ЄСВ більше, ніж потрібно, або суми ЄСВ випадково потрапили не на той рахунок, нічого страшного. Повернути переплату або помилково перераховані не туди суми нескладно. Але в цьому питанні важливо дотримуватися певної процедури, яка відрізняється від процедури повернення інших податків. Детальніше про це зараз і поговоримо.


 

Повертаємо переплату ЄСВ

Помилково сплачені суми ЄСВ можна або зарахувати в рахунок майбутніх платежів з ЄСВ, або повернути (ч. 13 ст. 9 Закону про ЄСВ).

Сам механізм такого заліку та повернення прописаний у Порядку № 6*. Як же потрібно діяти?

* Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів ЄСВ…, затверджений наказом Мінфіну від 16.01.2016 р. № 6.

Переплату — у рахунок майбутніх платежів. Тут нічого складного. Надміру сплачені суми ЄСВ, які потрапили на рахунок для сплати ЄСВ, контролери автоматично (без будь-яких вказівок і заяв з боку платника) зараховують у рахунок майбутніх платежів за тим же рахунком. Роблять вони це в порядку календарної черговості виникнення зобов’язань платника із цього платежу (п. 4 Порядку № 6).

Як повернути переплату. Якщо залишати на майбутнє перерахований надлишок сум ЄСВ немає бажання, тоді запускаємо механізм повернення. Повернення коштів здійснюють у випадку:

1) зайвої або помилкової сплати сум внеску та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний рахунокдля сплати ЄСВ;

2) помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок для сплати ЄСВ;

3) помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету;

4) помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій і пені, передбачених ПКУна рахунок для сплати ЄСВ.

У випадках, перелічених у пунктах 1, 2 і 4 (див. вище), помилково/надміру сплачені на рахунок для сплати ЄСВ суми вам повернуть тільки за умови, що ви подасте заяву про повернення коштів за формою, наведеною вдодатку 1 до Порядку № 6.

Відповідно якщо ви подасте таку заяву в довільній формі, вона залишиться без розгляду.

А ось у випадку якщо ви помилково сплатили внесок та/або застосовані фінсанкції на рахунок з обліку доходів бюджету (наприклад, ЄСВ закинули на рахунок для сплати ПДФО; див. пункт 3 вище), то заяву на повернення подавайте в довільній формі.

Тільки обов’язково зазначте в ній:

— найменування платника (суб’єкта господарювання);

— код ЄДРПОУ (податковий номер — для ФОП);

— вид помилково сплаченого платежу (ЄСВ), його суму, дату сплати і реквізити платіжного документа, за якими грошові кошти перераховані до бюджету;

— спосіб перерахування коштів з бюджету (у безготівковій формі) та напрям повернення із зазначенням реквізитів рахунку одержувача коштів:

а) на рахунок підприємства в установі банку;

б) на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладений на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету.

Також до заяви можна додати копію платіжного документа, яким помилково сплачений платіж перерахований до бюджету.

Заяву за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 6, або заяву в довільній формі подавайте до того податкового органу, на рахунок якого помилково/надміру сплатили кошти.

Заяву про повернення сум ЄСВ можна подати одним з таких способів: особисто платником ЄСВ або уповноваженою на це особою; надіслати поштою; засобами електронного зв’язку в електронній формі з використанням КЕП/ЕЦП.

Звісно, останній варіант найпростіший. Заяву в електронній формі можна відправити через електронний кабінет за посиланням: cabinet.tax.gov.ua.

Зверніть увагу! Якщо ви повертаєте надміру або помилково перерахований ЄСВ (випадки, перелічені вище в пунктах 1, 2 і 4), то в електронному кабінеті відскановані заяву і відповідне платіжне доручення відправляйте податківцям через меню «Листування з ДПС».

Протягом одного робочого дня після того, як ви відправите заяву в електронному вигляді, вас повинні повідомити про вхідний реєстраційний номер і дату реєстрації заяви в контролюючому органі.

Ця інформація знаходиться у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» електронного кабінету.

При складанні заяви про повернення будьте уважними. Пункт 7 Порядку № 6 передбачає, що податківці не задовольнять ваше прохання про повернення коштів з рахунку для сплати ЄСВ, якщо заява:

— складена не за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 6;

— містить недостовірну інформацію;

— подана не до того податкового органу (тобто не за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених сум ЄСВ).

Крім того, повернення коштів може не відбутися, якщо у вас є заборгованість зі сплати ЄСВ та/або фінсанкцій. Але за замовчуванням узяти й не повернути ваші кошти податківці не мають права.

Про факт і, головне, про причину відмови в задоволенні заяви на повернення коштів з рахунку для сплати ЄСВ податківці зобов’язані повідомити вас письмово.

Підприємствам і ФОП, у яких є податковий борг, у разі помилкової сплати сум ЄСВ на рахунок з обліку доходів бюджету повернуть ці суми тільки після повного погашення такого боргу (п. 43.2 ПКУ, абзац четвертий п. 6 Порядку № 6).

І ще важливий момент. Податківці можуть відмовити в поверненні помилково сплачених сум ЄСВ на рахунок з обліку доходів бюджету або помилково сплачених податкових зобов’язань на рахунок для сплати ЄСВ, якщо заяву на їх повернення ви подали після закінчення 1095 днів з дня виникнення помилково та/або надміру сплачених сум (п. 43.3 ПКУ, п. 6 Порядку № 6).

Коли чекати на повернення?

Повернення з рахунку для сплати ЄСВ. Після того як податківці отримають від вас заяву про повернення і зареєструють її, у них буде 10 робочих днів, щоб перевірити наведену в ній інформацію (п. 7 Порядку № 6).

Якщо претензій до заяви в них не буде, стартує процедура оформлення паперів на повернення. Вона може забрати до 6 робочих днів.

Коли всі папери в податковому органі будуть готові, він передасть їх органу Держказначейства, який, власне, і повинен буде перерахувати потрібну суму з відповідного рахунку для сплати ЄСВ на зазначений вами в заяві рахунок (п. 8 Порядку № 6).

Перерахування суми, належні до повернення, здійснюється за рахунок поточних надходжень на рахунок для сплати ЄСВ за день. А тому якщо необхідна сума коштів на цьому рахунку відразу не набереться, процес повернення може затягнутися (п. 11 Порядку № 6).

Затримка з поверненням може виникнути й у тому випадку, якщо дата повернення коштів припаде на два останні робочі дні поточного місяця.

За таких обставин гроші вам повернуть у перший робочий день наступного місяця.

Повернення з рахунку з обліку доходів бюджету. Таке повернення відбувається відповідно до вимог ст. 43 ПКУі Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 03.09.2013 р. № 787**.

** Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затверджений наказом Мінфіну від 03.09.2013 р. № 787.

Тобто в порядку повернення надміру перерахованих сум інших податків (не ЄСВ).

Строк повернення залежить від того, з якого бюджету повертатимуть гроші: місцевого чи державного.

Якщо ЄСВ сплатили не туди: наслідки

Податківці наполегливо твердять: у результаті сплати ЄСВ на невідповідний рахунок виникає недоїмка (див., наприклад, лист ДФСУ від 05.09.2018 р. № 3852/6/99-99-13-02-01-15/ІПК).

Але, на щастя, суди в цьому питанні повністю на боці платника. Вони вважають, що перерахування ЄСВ не на той рахунок, але в строк, установлений законом, — це технічна помилка, яка повинна кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова (а штрафується бездіяльність).

Отже, вона не повинна призводити до фінансових санкцій за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ (див., наприклад, постанову Верховного Суду від 11.04.2019 р. № 822/ 3323/17 // reyestr.court.gov.ua/Review/81089283).

При розгляді аналогічних спірних правовідносин суди враховують правову позицію Верховного Суду (див., наприклад, рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.04.2019 р. у справі № 420/888/19 // reyestr.court.gov.ua/Review/81396003рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11.02.2020 р. № 1.380.2019.006771 // reyestr.court.gov.ua/Review/87502692 та ін.)***.

*** Про це питання ми також писали в статті «Якщо податки/ЄСВ сплатили «не туди» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 1).

 

Савченко Олена, експерт з питань оплати праці

 

БУХГАЛТЕР 911 БЕРЕЗЕНЬ, 2020/№ 10

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Бухгалтер 911коментарі
(6)
Оля
04.03.2020
Повернути надмірно сплачену сумум ЄСВ практично неможливо.Коли для податкової пишеш заяву і подаєш її офіційно через канцелярію то через декілька днів тебе викликають і кричать на тебе вимагаючи написати заяву на відкликання звернення. У випадку відмови погрожують.Ми самі пройшли через таке. Випадково кинули на ЄСВ платіж, що мав іти за іншим призначенням. Хотіли їх повернути і як відновлення касових відправити за призначенням. Податкова відмовилася їх повертати і відмовилася кидати на майбутні платежі. Повернення зробили лише після дзвінка начальника казначейства до податкової.
Людмила
05.03.2020
Подтверждаю, уже больше месяца боремся с налоговой, а воз и ныне там!! Не смотря на то что предприятие ликвидируется!!
Марина
05.03.2020
Написано гарно, тільки на практиці податкова не повертає кошти. Вже 2 роки як установа у процесі ліквідції. Повнісню закрита, всі працівники звільнені, ліквідаційний баланс зданий, всі перевірки пройшли. Залишилося лише повернути переплату у розмірі 150 гривень. Податкова відмовляється. І ніхто на податківців не може вплинути. Посадові особи податкової стали в "позу" і повна відмова повернення коштів.
Іра
08.03.2020
А ми програли суди. Штрафи по недоїмці програли))Хто знає, який код сплати потрібно в платіжці вказати замість *;101;?
Аліна
21.11.2020
В мене взагалі цікава інформація!В мене була переплата 4000 з копійками(я цього не знала-електронного ключа ще не мала)І 16.09.2020 я через банк плачу податок ще-1039.10(переплата стає-5196.74)Я получаю ключ і розумію ,що майже зиму можна не платити податок,і вже 19.10.2020я не плачю,томущо знаю ,що переплата яка сама стане при несплаті,сказали так в податковій.Все супер ,і я заходжу сьогодні Я в шоці-в мене з переплати 5196.74залишилось лише переплата Увага-2018.62!!!!!Як? За один місяць 10.2020мало зняти 1100грр.Але чомусь пише зараховано 3178,12Це як так??????і сьогодні 21 число, а за цей місяць ще не зняло навіть.Я не розумію за місяць зняття з суми 5196.74мало залишитись 4096.74а залишилося 2018.12.Як це розуміти.......
Сергій
30.12.2020
Після прочитаних відгуків вже розувірився, що мені повернуть кошти які помилково пішли замість ЄП на рахунок ЄСВ... І о чудо сьогодні 29.12.20 мені повернули все до копійки 23444,31 !!! До речі після подання заяви мені навіть передзвонили з ДФС та підказали, що буде відмова, бо я просив зробити перевід з рахунку ЄСВ на рахунок ЄП що не можливо... Подавши нову заяву саме на повернення на мій рахунок, після трохи більше тижння очікування цей день настав!!! Трохи навіть проснулася віра, що нарешті є якісь зміни в системі на краще!!! Всіх з наступаючими святами та відсутності перевірок!
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.