Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
21.07.20
6738 1
Друкувати
Обране

ЄСВ з мінзарплати. дотримуємося!

Тема «ЄСВ з мінзарплати» давно знайома бухгалтерам. Але запитання за нею часті гості на гарячій лінії. Свій внесок зробив карантин. Адже замість звичного щомісячного нарахування працівникам зарплати і стягування ЄСВ бухгалтери отримали нову картинку: масові відпустки, вимушені посиденьки працівників удома, простій, звільнення тощо. Як у цих умовах дотриматися вже знайомих правил? Розбираємося!


Огай Олена, експерт з питань оплати праці

ПОДАТКИ & БУХОБЛІК ЛИПЕНЬ, 2020/№ 58

 

Згадуємо основне

Джерело проблем — ч. 5 ст. 8 Закону № 2464*. Так, за загальним правилом,

* Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру МЗП**, встановленої законом на місяць, за який отриманий дохід, сума ЄСВ дорівнює добутку розміру МЗП і ставки ЄСВ

** Тут і далі — мінімальна заробітна плата.

Винятки з цього правила перераховані в абзаці третьому ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 і п. 3 розд. III Інструкції № 449***. Так, ЄСВ платимо з фактичної бази нарахування ЄСВ, навіть якщо її сума нижче МЗП:

*** Інструкція про порядок нарахування і сплати ЄСВ, затверджена наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449.

1) при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам із джерел не за основним місцем роботи(тобто зовнішнім сумісникам, особам, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами (ЦПД), укладеними із страхувальниками, у яких вони не працюють за основним місцем роботи);

2) при нарахуванні зарплати (доходу) за основним місцем роботи працівникам:

— за яких ЄСВ сплачується за пільговими ставками, — 8,41 % (працівники з інвалідністю), 5,3 % або 5,5 %;

— які перебували у відпустці без збереження заробітної плати відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — АТО/ООС-відпустка за свій рахунок);

— які прийняті на роботу не з першого робочого дня (звільнені з роботи не останнім робочим днем) звітного місяця, передбаченого правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіком змінності.

В усіх цих «виняткових» випадках ЄСВ платимо з фактичної бази нарахування ЄСВ.

Але повернемося до ситуації, коли треба виконувати вимогу про сплату ЄСВ з МЗП. У цьому випадку роботодавцеві слід визначити фактичну базу нарахування ЄСВ основного працівника і порівняти її з МЗП. Які виплати сформують базу нарахування? 

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 
Журнал «Податки & бухоблік»


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це

Коментарі (1)
Юлія
21.07.2020
У 6 прикладі помилка. З суми 438,75 не вирахувано ЄСВ. Виходить сума ЄСВ за два місяці менша чим потрібно 1981,59.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд