Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.05.15
4759 0
Друкувати
Обране

Працівник захворів у навчальній відпустці: чи оплачувати йому листок непрацездатності

Автор: Меренкова Світлана, заступник начальника відділу — державний інспектор праці відділу контролю за дотриманням трудового законодавства Територіальної державної інспекції з питань праці в Харківській області

На підставі довідки з вузу працівнику надано навчальну відпустку тривалістю 20 календарних днів з 05.01.2015 р. по 24.01.2015 р. Під час знаходження у навчальній відпустці працівник захворів та йому видано листок непрацездатності з 16.01.2015 р. по 05.02.2015 р. Що оплачувати працівникові: листок непрацездатності чи навчальну відпустку?

Стаття 202 КЗпП зобов’язує роботодавців створювати працівникам, які навчаються без відриву від виробництва, необхідні умови для поєднання роботи з навчанням (незалежно від факту зацікавленості роботодавця у спеціальності, яку здобуває працівник).

Так, відповідно до ст. 216 КЗпП та ст. 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вузах з вечірньою та заочною формами навчання, надають додаткові оплачувані відпустки.

Тривалість додаткової оплачуваної відпустки у зв’язку з навчанням залежить від рівня акредитації навчального закладу, форми навчання (вечірня, заочна) та курсу, на якому навчається працівник.

Підставами для надання такої відпустки є заява працівника та довідка-виклик навчального закладу встановленої форми, в якій має бути зазначено: форма навчання; рівень акредитації навчального закладу; курс, на якому навчається працівник. Надання відпустки оформлюється наказом.

Важливо! Додаткова відпустка у зв’язку з навчанням не є щорічною. Отже, поділяти її на частини або переносити на інший термін, ніж зазначений у довідці навчального закладу, не можна.

Виняток становить лише випадок, коли відпустка у зв’язку з навчанням збігається із щорічною відпусткою. У цьому випадкуостання повинна бути перенесена на інший період (п. 4 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки).

Отже, з навчальною відпусткою розібралися: перенести її на інший період роботодавець не може. А чи оплачувати тимчасову непрацездатність працівнику, якщо він у цей період захворів?

Відповідь на це запитання слід шукати в Законі України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 28.12.2014 р. № 77-VIII (далі — Закон № 77).

Так, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 23 цього Закону за період перебування застрахованої особи у додатковій відпустці у зв’язку з навчанням допомога по тимчасовій непрацездатності не надається.

Таким чином, за період з 16.01.2015 р. по 24.01.2015 р. працівникові тимчасова непрацездатність оплачуватись не буде (цей період вже оплачено як навчальну відпустку).

Допомогу по тимчасовій непрацездатності слід призначити починаючи з 25.01.2015 р. При цьому відповідно до ч. 2 ст. 22Закону № 77 за весь період з 25.01.2015 р. по 05.02.2015 р. допомога буде виплачуватися за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі