Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.05.15
4024 0
Друкувати
Обране

Працівник захворів у навчальній відпустці: чи оплачувати йому листок непрацездатності

Автор: Меренкова Світлана, заступник начальника відділу — державний інспектор праці відділу контролю за дотриманням трудового законодавства Територіальної державної інспекції з питань праці в Харківській області


На підставі довідки з вузу працівнику надано навчальну відпустку тривалістю 20 календарних днів з 05.01.2015 р. по 24.01.2015 р. Під час знаходження у навчальній відпустці працівник захворів та йому видано листок непрацездатності з 16.01.2015 р. по 05.02.2015 р. Що оплачувати працівникові: листок непрацездатності чи навчальну відпустку?

Стаття 202 КЗпП зобов’язує роботодавців створювати працівникам, які навчаються без відриву від виробництва, необхідні умови для поєднання роботи з навчанням (незалежно від факту зацікавленості роботодавця у спеціальності, яку здобуває працівник).

Так, відповідно до ст. 216 КЗпП та ст. 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вузах з вечірньою та заочною формами навчання, надають додаткові оплачувані відпустки.

Тривалість додаткової оплачуваної відпустки у зв’язку з навчанням залежить від рівня акредитації навчального закладу, форми навчання (вечірня, заочна) та курсу, на якому навчається працівник.

Підставами для надання такої відпустки є заява працівника та довідка-виклик навчального закладу встановленої форми, в якій має бути зазначено: форма навчання; рівень акредитації навчального закладу; курс, на якому навчається працівник. Надання відпустки оформлюється наказом.

Важливо! Додаткова відпустка у зв’язку з навчанням не є щорічною. Отже, поділяти її на частини або переносити на інший термін, ніж зазначений у довідці навчального закладу, не можна.

Виняток становить лише випадок, коли відпустка у зв’язку з навчанням збігається із щорічною відпусткою. У цьому випадкуостання повинна бути перенесена на інший період (п. 4 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки).

Отже, з навчальною відпусткою розібралися: перенести її на інший період роботодавець не може. А чи оплачувати тимчасову непрацездатність працівнику, якщо він у цей період захворів?

Відповідь на це запитання слід шукати в Законі України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 28.12.2014 р. № 77-VIII (далі — Закон № 77).

Так, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 23 цього Закону за період перебування застрахованої особи у додатковій відпустці у зв’язку з навчанням допомога по тимчасовій непрацездатності не надається.

Таким чином, за період з 16.01.2015 р. по 24.01.2015 р. працівникові тимчасова непрацездатність оплачуватись не буде (цей період вже оплачено як навчальну відпустку).

Допомогу по тимчасовій непрацездатності слід призначити починаючи з 25.01.2015 р. При цьому відповідно до ч. 2 ст. 22Закону № 77 за весь період з 25.01.2015 р. по 05.02.2015 р. допомога буде виплачуватися за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн