«Ковідну» доплату отримають більше працівників сфери соцпослуг
Цей документ замінив перелік, затверджений наказом Мінсоцполітики від 01.09.2020 № 579 (далі — наказ № 579). Останній утратив силу з моменту набрання чинності новим переліком.
До відома: існує ще один перелік. Він затверджений наказом Мінсоцполітики від 22.05.2020 № 321. Але цей документ не було зареєстровано в Мін’юсті. Тож йому на заміну наказом № 579 за всіма правилами затвердили перелік-близнюк.
Важлива відмінність нового переліку — він значно ширше, адже містить таких працівників:
1) працівники установ-надавачів соцпослуг за місцем проживання/перебування (вдома). Цим колом працівників був обмежений його попередник, затверджений наказом № 579. На отримання доплати тепер можуть розраховувати не лише педагоги, фахівці, психологи, соцробітники та соцпрацівники. До них додали ще й директора, його заступника та завідувача відділення установи-надавача соцпослуг. Максимальний розмір доплати залишився на рівні 100 % зарплати;
2) працівники всіх установ-надавачів соцпослуг, які безпосередньо їх надають і відповідно мають контакт з населенням. Доплату встановлюють у розмірі до 50 % зарплати. Перелік претендентів на неї значно ширше, аніж у першому пункті. Тут, зокрема, лікар, вихователь, фельдшер, медсестри, санітарки, офіціант, дезінфектор, водій, юрисконсульт;
3) працівники служб у справах дітей місцевих держадміністрацій, виконкомів рад, які безпосередньо захищають дітей і внаслідок контактують з населенням. Максимальний розмір доплати також 50 % зарплати. Отримати доплату можуть директор/начальник/завідувач, заступник начальника служби, начальник відділу, завідувач сектору, головний та провідний спеціалісти, а також спеціалісти I та ІІ категорій.
Персональний перелік працівників надавачів соціальних послуг, яким установлюють доплату, затверджує керівник установи-надавача соціальних послуг, а працівників служб у справах дітей — керівник відповідної держадміністрації чи ради.
Бюджетна бухгалтерія, лютий, 2022/№ 7