Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
09.07.20
11645 0
Друкувати
Обране

Перехід з неповного на повний робочий час: як розрахувати відпускні

Працівниця з 16.12.2019 р. йде у щорічну основну відпустку на 14 календарних днів. Вона працювала на умовах неповного робочого часу (4 години на день) з грудня 2018 року по лютий 2019 року, а з 1 березня — повний робочий день. Чи треба в цьому випадку застосовувати коефіцієнт коригування суми відпускних?


Коригування виплат, які беруть участь у розрахунку відпускних, проводять у тому випадку, якщо в розрахунковому періоді, за який здійснюється розрахунок середньої зарплати, підвищувався оклад (тарифна ставка) (абзац перший п. 10 Порядку № 100). У разі коли оклад за посадою не підвищується, а змінюється лише режим роботи, зокрема зайнятість працівниці, то коефіцієнт коригування розраховувати не треба.

Якщо ж, крім режиму роботи, у розрахунковому періоді підвищувався й оклад, то коригувати виплати, що включаються до розрахунку середньої зарплати, потрібно.

Зверніть увагу, що при розрахунку коефіцієнта орієнтуємося виключно на оклад (тарифну ставку) працівниці. Доплати, надбавки, премії не враховуємо. Коефіцієнт коригування знаходимо, поділивши оклад, установлений працівниці після підвищення, на оклад, який був у неї до підвищення.

При цьому для працівниці з режимом неповного робочого часу для розрахунку коефіцієнта коригування беремо повні оклади, а не оклади з урахуванням зайнятості.

З умов запитання читача не зрозуміло, чи змінювався оклад працівниці разом з умовами роботи, тому пропонуємо розглянути на умовному прикладі два можливих варіанти.

Змінився тільки режим роботи

Приклад 1. Працівниця до 01.03.2019 р. займала 0,5 штатної одиниці. У розрахунковому періоді (грудень-2018 — листопад-2019) її оклад не змінювався. З грудня 2018 року по лютий 2019 року працівниці нарахована зарплата в сумі 6450,00 грн., а з березня по листопад 2019 року — 38700,00 грн.

Посадовий оклад не змінювався, отже, коефіцієнт коригування не розраховуємо. У розрахунку середньої зарплати братиме участь фактична зарплата, нарахована працівникові в розрахунковому періоді: 6450,00 + 38700,00 = 45150,00 (грн.).

Розрахуємо середньоденну зарплату:

45150,00 грн. : 354 к. дн. = 127,54 грн./к. дн.,

де 354 — кількість календарних днів у розрахунковому періоді без святкових і неробочих днів.

Сума відпускних складе 1785,60 грн. (127,54 х 14).

Змінився режим роботи і збільшився оклад

Приклад 2. Використовуючи умови прикладу 1, припустимо, що з 01.04.2019 року працівниці був підвищений оклад з 4300,00 до 5000,00 грн.

Розрахуємо коефіцієнт коригування:

5000,00 грн. : 4300,00 грн. = 1,1628.

Визначимо суму зарплати, яка братиме участь у розрахунку відпускних:

6450 грн. х 1,1628 + 45000 грн. = 52500,06 грн.

Розрахуємо розмір середньоденної зарплати:

52500,06 грн. : 354 к. дн. = 148,31 грн.

Сума відпускних становитиме:

148,31 грн. х 14 к. дн. = 2076,34 грн.

 

Івлєва Наталія, експерт з питань оплати праці

ОПЛАТА ПРАЦІ ГРУДЕНЬ, 2019/№ 24

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 
Газета «Оплата праці»


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це

Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд