День захисту дітей: чи можна закупити морозиво?
В яку чергу проводити видатки?
Традиційно почнемо з того, в яку чергу слід здійснити видатки на закупівлю морозива в період дії воєнного стану. Для цього звернемось до норм Порядку № 590*.
Так, п. 19 Порядку № 590 передбачено витрачання коштів на забезпечення продуктами харчування у другу чергу. Причому такі видатки можливо здійснити за кошти як загального, так і спеціального фонду.
Вважаємо, що морозиво цілком підходить під визначення продукту харчування, тож такі видатки можна провести у другу чергу.
ЦІННА ПОРАДА!
Щоб у фахівців Казначейства не виникло зайвих сумнівів, радимо у «платіжці» зазначити саме «забезпечення продуктами харчування», як це прописано у п. 19 Порядку № 590
У такому разі вийде оплатити відповідні видатки і потішити дітлахів смачненьким до Дня захисту дітей.
Який КПКВК застосувати?
Для визначення КПКВК звернемось до норм наказу № 793*.
Так, якщо кошти на закупівлю морозива дітям відділ освіти виділить школам та садочкам, слід застосовувати КПКВК 1021 «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету» та КПКВК 1010 «Надання дошкільної освіти» відповідно.
Якщо ж морозиво закуповуватиме безпосередньо відділ освіти і потім передасть смаколики школам і садочкам, то така закупівля має здійснюватися відділом освіти в межах відповідної програми підтримки дітей. Тож застосовуйте КПКВК 1142 «Інші програми та заходи у сфері освіти», КПКВК 3112 «Заходи державної політики з питань дітей та їх соціального захисту» або КПКВК 3242 «Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» залежно від того, в межах виконання якої саме програми передбачено закупівлю морозива.
Який КЕКВ застосувати?
У питаннях застосування КЕКВ традиційно виходимо з економічної суті платежу та керуємося Інструкцією № 333*.
Як ми з вами вже з’ясували, морозиво належить до продуктів харчування. Відповідно спланувати і здійснити видатки на його придбання слід за КЕКВ 2230 «Продукти харчування».