Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.11.18
11029 9
Друкувати
Обране

Непрозора ProZorro: як чиновники обманюють систему закупівель

Система електронних торгів ProZorro працює в Україні понад два роки. Раніше ми вже писали про те, що система отримала ряд міжнародних нагород і дізнавалися, як її існування вплинуло на культуру закупівель. У Міністерстві економічного розвитку повідомили, що за весь час існування ProZorro було проведено більше 2 млн тендерів, зекономлено при цьому 52 млрд гривень. І, як стверджують чиновники, все «кристально чесно» і «наявність корупційної складової виключена». Але поки не придумали ще такої системи, яку не можна було б «обійти». EtСetera розповість про найпоширеніші способи.


ДРОБЛЕННЯ

Це один з найпростіших і дієвих способів обійти систему – коли велика закупівля «дробиться» на більш дрібні, щоб уникнути електронних торгів. Відповідно до закону, порогова вартість товарів, які можна закуповувати без проведення тендера, – 199 тис. гривень.

У результаті закуповувати товари або послуги можна частинами у однієї і тієї ж особи, і вносити в систему тільки звіти щодо операцій. За такою схемою гроші отримують «свої» фірми, а з точки зору закону – все і справді ProZorro.

Для боротьби з цією схемою в ВР зареєстрували законопроект №8265, згідно з яким гранична сума знижується до 30 тис. гривень, але поки народні обранці його не прийняли.

МАХІНАЦІЇ ЗІ ЗРАЗКАМИ

Хоча це і заборонено законом, але деякі чиновники вимагають у учасників тендеру зразки продукції ще до проведення аукціону, нібито щоб переконатися в її якості. Але виготовляти зразки в одному екземплярі, тим більше що це не дає гарантій перемоги, дорого. Адже, згідно зі статистикою, 77% звернень не задовольняють, а за одну лише його подачу потрібно заплатити 5 тис. гривень при закупівлі товарів (або 15 тис. гривень при закупівлі послуг).

Чиновники розуміють, що оскаржити їх рішення, звертаючись до Антимонопольного комітету, мало хто готовий. Таким чином тендери виграють «потрібні» постачальники.

Є й інші випадки: після проведення тендеру у переможця вимагають надати зразки на наступний же день, тобто висувають умову, яку не завжди можна виконати. Якщо для виготовлення потрібно більше часу або територіально компанія знаходиться в іншій частині країни, то доставити необхідні зразки в такий короткий термін неможливо.

Іноді доходить до абсурду: чиновники навмисно не виходять на зв’язок, відключаючи телефони, а коли термін надання зразка закінчується, оголошують, що переможець не виконав вимогу, і його дискваліфікують.

БЮРОКРАТІЯ

При подачі документів чиновники «чіпляються» до будь-яких дрібниць, причому роблять це ближче до закінчення торгів. Відсутність одного «папірця», якого можуть «втратити» або «не помітити», є причиною для дискваліфікації.

Інший спосіб: внести зміни до тендерної документації і не повідомити про це учасників.

РОЗМІЩЕННЯ ОГОЛОШЕННЯ В ІНШИЙ РУБРИЦІ
Це робиться для того, щоб виробники не знайшли пропозицію і не змогли взяти участь у тендері. Таким чином, замовлення отримує «своя» фірма.

Ще одна хитрість: помилки в назві і в оголошенні. У цьому випадку оголошені торги неможливо знайти через пошук, а взяти участь у тендері зможе тільки той, хто «знає де шукати».

ОСОБЛИВІ УМОВИ
Ще один спосіб махінації в ProZorro: висунути ряд умов, виконати які може тільки певний постачальник. Наприклад, місцезнаходження в конкретній галузі або навіть населеному пункті, або випуск товару тільки з певним набором характеристик. Як варіант: сформулювати умови занадто розмито. Це дає можливість відхиляти заявки як невідповідні вимогам.

etcetera.media

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(9)
Петро інкогніто
20.11.2018
Роботи тільки бухгалтерам додали своїм позорро, хто крав з біджету - так і краде далі. Всяке гівно, саме дешеве пропонують. Ще створили прокладку з посередників, які займаються нічим іншим, як спекюляцією. "Бардак в країні" як в 90-х навіть гірше.
Бухгалтер
20.11.2018
Тільки голову морочать, ще одне місце відмивання коштів, від самого ДП ProZorro до їх учасників. Коли вони зрозуміють, що це все не діє так як слід, а страдають ось такі меньшини як ми, на самих меньших рівнях, де одна людина на всі випадки, і бухгалтер, і кадровик, ще й тендери, в яких гратися, на копійчані суми, щоб ще гівно придбати, зато дешевше!


Тетяна
20.11.2018
В цій статті слово "чиновник" звучить майже як лайливе. Кругом чиновники - какі, а підприємці - святоші. А хто захистить від недобросовісних постачальників? Є такі, що навмисне оскаржують закупівлі, блокуючи їх тим самим. Ми в позаминулому році так техніку комп'ютерну купити нормально не могли. Причепився один клієнт з "дешевою" продукцією, а якість - то останнє. Ледве здихалися...А кошти виділяють як завжди наприкінці року..., і освоїти треба і купити хочеться не аби що. І так бюджетникам копійки дають і не кожний рік, хочеться купити щось нормальне. Не такі ми багаті, щоб купувати дешеві речі. Але ні - кругом їм відкати вбачаються.
JOSH:UA
20.11.2018
Для боротьби з цією схемою в ВР зареєстрували законопроект №8265, згідно з яким гранична сума знижується до 30 тис. гривень, але поки народні обранці його не прийняли.
__
до 50 тис.
Бухгалтер JOSH:UA
20.11.2018
Це боротьба? це муки, якщо наприклад це харчування, рекорд у колеги 25 договорів, лише по одному харчуванні. Я навпаки, за те щоб підняти ці пороги. тому що легше підти в тей чи інший магазин де ти можеш побачити, потрогати і спокійно придбати цей товар, але не кота в мішку, який буде на 10-20 грн дешевше на торгах. Ви мабуть не сильно уявляєте, щоце таке. А сміх , зі світлом, газом чи теплом, наче постачальників - товпа і маленький вагончик? А час треба витратити на оформлення цього всього!
JOSH:UA Бухгалтер
20.11.2018
прекрасно все уявляю і вас розумію. я там вказав на помилку в тексті.
Марія
26.11.2018
Той хто писав цю статтю, не зовсім в темі. Про перевірку кожного тендеру прокуратурою та громадськими організаціями ви знаєте?
"При подачі документів чиновники «чіпляються» до будь-яких дрібниць......" А ми б і хотіли на такі дрібниці не зважати, та нам не дадуть.! Про оскарження чули? Плюс ще до всього самі учасники один одного перевіряють і не дають визнати переможцем того у кого хочаб якась незначна проблемка є.
Член комісії по закупівлям
12.12.2018
Цікаво, перевіряльники не бачать, що деякі учасники влаштовують для покупців справжні "качелі" - коли перша ціна завідомо мала, але вона виграє аукціон - машина так вибирає, потім цей переможець відмовляється підписувати договір , ще й каже : "Та ну ви ж розумієте, що за таку ціну вам ніхно не продасть, бо це собі в збиток", далі іде слідуючий учасник (назви різні у фірм, але кукловод один) , і також відмовляється підписувати договір - просто не додає потрібні документи, і - о чудо, наш переможець, правда із найбільшою ціною, але ж все прозоро. Після місячного терміну всієї процедури, подітися нікуди , ще один місяць гойдатися на "качелях" ніхто не буде - державна- ж установа. Та й згідно законодавства маємо право звернутися до Антимонопольного комітету при наявності доказів , то чому ті хто веде "безжальну" боротьбу із корупцією та економічними махїнаціями ці докази не збирають?!? Навіщо вони тоді ( питання про дерибан ними державних коштів не обговорюємо)?
Тетяна
28.01.2019
Той хто писав цю статтю, ТЕОРЕТИК!!!. Спробував би САМ хоч раз провести закупівлю!!!!
Також обурює - "чиновник", звучить майже як лайливе. Автор статті хоч знає хто проводить ці процедури в реальності (бухгалтер, або ОСОБА-працівник, визначений за наказом)!!!! Також прошу взати до уваги, шановний авторе статті, що в лікарнях, школах, інтернатах, притулках та інших КОМУНАЛЬНИХ установах НЕМАЄ ЧИНОВНИКІВ!!!! І хто захистить їх від недобросовісних постачальників? Тож, якщо кругом відкати вбачаються, приходьте в бюджетну установу і ДОПОМОЖІТЬ проводити процедури.


Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн