Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.11.21
5039 6
Друкувати
Обране

Тариф на тепло зріс: що робити зі старим договором?

На підставі рішення виконкому затверджено новий тариф на теплопостачання. У зв’язку з цим теплопостачальник підвищив тариф на тепло більш ніж на 30 %. Як нам бути зі старим прямим договором (сума — 175 тис. грн) та чи обов’язково його розривати? Чи можемо внести до нього зміни? Чи все ж таки необхідно розпочати спрощену закупівлю?
Пропонуємо декілька порад для вирішення цієї ситуації.

По-перше, договір, який ви раніше уклали з теплопостачальником, розривати не потрібно. Ви продовжуєте його виконувати, доки не вичерпаєте виділені бюджетні асигнування для оплати зобов’язань перед цим теплопостачальником.

По-друге, не варто вносити зміни до прямого договору, укладеного раніше. Чому? У результаті унесених змін кінцева вартість такого договору перевищить 200 тис. грн. Чим це може погрожувати? Цілком зрозуміло, що в цьому разі висока вірогідність потрапити до переліку кандидатів для проведення моніторингу Держаудитслужбою.

По-третє, не поспішайте розпочинати спрощену закупівлю. У вашому випадку йдеться про закупівлю у постачальника-монополіста. Відтак ви можете без жодного ризику укласти новий прямий договір з таким постачальником.

Поготів, для цього є законодавча підстава — п. 2 ч. 7 ст. 3 Закону № 922. Так, замовники можуть придбавати товари, роботи чи послуги вартістю від 50 до 200 тис. грн без проведення спрощеної закупівлі у разі, якщо вони можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання в одному з перелічених випадків. У вас — це відсутність конкуренції з технічних причин. Але застосовуючи цю підставу, не забудьте виконати вимогу, передбачену в абз. 4 п. 2 ч. 7 ст. 3 Закону № 922. А саме, замовник повинен документально підтвердити відсутність такої конкуренції. Як це правильно зробити?

Перевірте, чи є такий теплопостачальник монополістом. Для цього скористайтеся інформацією про монополістів, наведеною у зведеному переліку суб’єктів природних монополій. Такий перелік формує Антимонопольний комітет та розміщує та своєму вебсайті1. Також ці переліки можна знайти на сайті НКРЕКП2. Тож при розміщенні інформації в електронній системі зазначте, що теплопостачальник є суб’єктом природних монополій, та додайте витяг з одного із зазначених переліків.

1 Перелік суб’єктів природних монополій див. за посиланням: amcu.gov.ua/zvedenij-perelik-subyektiv-prirodnih-monopolij.

2 Перелік суб’єктів природних монополійу різних сферах див. за посиланням: www.nerc.gov.ua/?id=11943.

Після цього вам лишається правильно провести нову закупівлю теплової енергії. Для цього:

• додайте нову закупівлю до річного плану. Предмет закупівлі: 09320000-8 — Пара, гаряча вода та пов’язана продукція. Оприлюдніть такі зміни в електронній системі протягом п’яти робочих днів із дня їх затвердження. Цього вимагає ч. 1 ст. 4 Закону № 922;

• укладіть прямий договір на закупівлю теплової енергії;

• оприлюдніть звіт про договір про закупівлю, укладений без використання системи закупівель. Строк оприлюднення такого звіту — три робочих дні з дня укладання договору. А от сам договір оприлюднювати не обов’язково.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
6
Юлія
22.11.2021
А що робити, якщо ціна договору виконана, а от натуральні показники ще не виконані? Зміна договору додатковою угодою?
Переговорна процедура....
Вартість договору зараз майже 199 тис....
Ірина К.
22.11.2021
Дякуємо за детальну консультацію з такого актуального наразі питання!
Юлія
22.11.2021
Якщо попередній договір був більше 200 тис.грн за результатами переговорної процедури, новий буде до 200 тис.грн в такому разі проводити переговорну чи прямий договір на підставі п. 2 ч. 7 ст. 3 Закону № 922?
Вікторія Юлія
22.11.2021
Переговорна - якщо новий договір більше 200 тис. грн. Як варіант - спробуйте оформити як зміни до договору
Наталя
22.11.2021
як це прямий договір? якщо вже укладено договір на 175 тис.грн, і ще додатково укладаємо ,то сума перевищить 200тис. тоді це тільки переговорна з монополістом. прямий договір можна укладати ,якщо кошти виділені додаткові як окремий предмет закупівлі. а якщо були вільні асигнування,то це переговорка. всі ж закупівлі за предметом ідуть річні і суми по ним сумуються. чи я щось не розумію?
Вікторія Наталя
22.11.2021
Так, на початку року, виходячи із суми затвержденого кошторису обираєте процедуру закупівлі того чи іншого товару, послуги.Але ніхто річні суми закупівель не сумує. Якщо маєте підтверждення, що наприкінці року виникла потреба у додатковій закупівлі, виходячи з суми такої потреби обираєте процедуру закупівлі. Або якщо є можливість укладаєте додаткову угоду до закупівельного договору.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі