Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.11.22
4803 0
Друкувати
Обране

Виготовлення ПКД: як провести закупівлю?

В установі заплановано видатки на виготовлення проєктно-кошторисної документації на капремонт приміщення за КЕКВ 3132 на суму 187 тис. грн. Як правильно провести закупівлю такої документації? Чи можливо укласти прямий договір?

Проведення капітального ремонту передбачає обов’язкову наявність проєктно-кошторисної документації (далі — ПКД). А тому, як не крути, а зекономити на виготовленні ПКД на капремонт точно не вийде.

За загальним правилом установи планують розроблення такої документації за тим же КЕКВ, що й оплату робіт такого ремонту. Але це має бути обумовлено кошторисом проведених робіт та включено до загальної вартості зазначених робіт. Таким є припис п.п. 3.1.2 Інструкції № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Разом з тим роботи з капремонту та виготовлення ПКД для проведення такого ремонту замовники закуповують за окремими правилами. Пояснимо, що це за правила та як їх правильно застосовувати.

По-перше, виготовлення ПКД є різновидом робіт. І це чітко закріплено в п. 27 ч. 1 ст. 1 Закону № 922*.

* Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII.

Це означає, якщо вартість предмета закупівлі робіт не перевищує порогові обмеження, тобто становить менше 1,5 млн грн, замовник може їх закупити без застосування електронної системи закупівель (далі — ЕСЗ). Як саме це правильно зробити, ми пояснимо дещо згодом.

По-друге, при закупівлі робіт предмет закупівлі визначаємо з урахуванням особливостей, передбачених Порядком № 708*. Так, предмет закупівлі робіт визначають за об’єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013**.

* Порядок визначення предмета закупівлі, затверджений наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708.

** ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», затверджений наказом Мінрегіону від 05.07.2013 № 293.

Прикро, що й досі в Порядку № 708 є згадка про необхідність застосування ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 при визначенні предмета закупівлі робіт замовниками. Тоді як цей документ втратив чинність ще у 2021 році, а йому на зміну прийшли Кошторисні норми*.

* Кошторисні норми України у будівництві, затверджені наказом Мінрегіону від 01.11.2021 № 281.

До речі, Мінекономіки ще минулого року звертало увагу не таку невідповідність та запевняло*, що найближчим чином Порядок № 708 буде приведено у відповідність до вимог законодавства. Але, як-то кажуть, не було на молоці — не буде й на сироватці ☹.

* Лист Мінекономіки «Щодо визначення предмета закупівлі робіт у зв’язку із прийняттям та затвердженням кошторисних норм України» від 29.11.2021 № 3304-04/56247-06.

По-третє, капремонт об’єкта і виготовлення ПКД за об’єктом — це різні види робіт у розумінні Закону № 922. Відповідно це будуть різні предмети закупівель, хоча і визначаються за одним й тим же об’єктом будівництва.

Виходить, що код за ДК 021:2015* для таких робіт також буде різним, а саме:

* Національний класифікатор України «Єдиний закупівельний словник ДК 021:2015», затверджений наказом Мінекономіки від 23.12.2015 № 1749.

— для предмета закупівлі капремонту — код 45453000-7 «Капітальний ремонт і реставрація»;

— для предмета закупівлі виготовлення ПКД — код 71320000-7 «Послуги з інженерного проектування».

І по-четверте, у випадку читача очікувана вартість виготовлення ПКД становить 187 тис. грн, що не перевищує встановлені постановою № 1178* вартісні межі для застосування відкритих торгів. Таким чином, замовник може укласти прямий договір без застосування ЕСЗ.

* Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178.

При цьому необхідно:

1) додати таку закупівлю до річного плану. Таку інформацію оприлюднюємо протягом п’яти робочих днів із дня затвердження змін до річного плану;

2) дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, передбачених Законом № 922;

3) укласти прямий договір з виконавцем робіт;

4) оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ. Зробити це слід протягом 10 робочих днів з дня укладання договору. А ось сам договір замовник оприлюднює в ЕСЗ за власним бажанням.

До речі, замовникам дозволено не публікувати інформацію про своє місцезнаходження та/або місцезнаходження постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг), та/або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг. Це стосується випадків, коли поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника та/або постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг).

Бюджетна бухгалтерія, листопад, 2022/№ 43

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×