Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.06.23
420 0
Друкувати
Обране

Акредитація освітніх програм: за яким КЕКВ оплачувати?

Більшість закладів освіти вже готуються до нового навчального року. Одним із заходів такої підготовки є проведення акредитації освітніх програм. Тож далі разом розберемося, за яким саме КЕКВ проводити такі видатки.

Що таке акредитація освітніх програм?

Основні засади та порядок проведення акредитації освітніх програм фахової передвищої освіти визначено Положенням № 749*.

* Положення про акредитацію освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти, затверджене наказом МОН від 01.07.2021 № 749.

Акредитація освітньої програми — це оцінювання освітньо-професійної програми та освітньої діяльності закладу фахової передвищої освіти за цією програмою на предмет забезпечення та вдосконалення якості фахової передвищої освіти.

Акредитація освітніх програм фахової передвищої освіти здійснюється Державною службою якості освіти (далі — ДСЯО). Про це свідчить п. 3 Положення № 749.

Фінансування акредитаційної процедури проводиться за рахунок закладів вищої освіти, які подали документи для проведення акредитації. Це прямо передбачено п. 1 розд. VIІ Положення № 749.

Оплата послуг за проведення акредитаційної процедури здійснюється на рахунок ДСЯО.

В яку чергу?

Не зайвим буде з’ясувати, в яку чергу можна проводити видатки на акредитацію освітніх програм в умовах воєнного стану. Для цього слід звернутися до норм Порядку № 590*. Так, оплата послуг за проведення акредитаційної процедури відповідно до п. 19 Порядку № 590 може бути проведена у другу чергу за рахунок коштів спецфонду.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Якщо ж йдеться про витрачання коштів загального фонду на зазначені у запитанні цілі, то такі видатки в період дії воєнного стану можливо здійснити лише у третю чергу.

Який КЕКВ застосувати?

При обранні КЕКВ, традиційно, виходимо з економічної суті платежу та керуємося нормами Інструкції № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Так, видатки на оплату послуг за проведення акредитаційної процедури слід планувати і проводити за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (п.п. 32 п.п. 2.2.4 Інструкції № 333).

Свого часу на це звернули увагу фахівці Держказначейської служби у листі від 29.11.2019 № 16-06-06/21018, зазначивши, що оплата послуг з акредитації відповідно до укладеного договору здійснюється за кодом 2240.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі