Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.09.21
444 0
Друкувати
Обране

КЕКВ та КПКВК: застосовуємо правильно

Запитання щодо застосування КЕКВ та КПКВК у наших читачів завжди на порядку денному. Тож пропонуємо разом знайти відповіді на запитання, які надійшли до нашої редакції електронною поштою та були задані у спільноті бухгалтерів.


Згідно з положенням про облікову політику установи ОЗ визнаються об’єкти вартістю понад 20000 грн за одиницю (без ПДВ). Навчальний заклад отримав субвенцію з держбюджету за програмою «Нова українська школа». За яким КЕКВ проводити видатки на придбання парт (вартістю 2200 грн кожна), посібників, розвиваючих ігор за рахунок коштів цієї субвенції?

В усіх питаннях щодо застосування КЕКВ перш за все слід керуватися нормами Інструкції № 333.

Нагадаємо: КЕКВ призначені для розмежування видатків за економічною характеристикою операцій.

При цьому економічна класифікація видатків забезпечує єдиний підхід до всіх учасників бюджетного процесу з точки зору виконання бюджету.

Зокрема, за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» передбачено здійснення видатків на (п.п. 2.2.1 Інструкції № 333):

• придбання та виготовлення меблів (столів, стільців, шаф, тумбочок тощо), жалюзі, ролетів, металевих ґрат, віконних та дверних блоків тощо;

• придбання або передплату періодичних, довідкових, інформаційних видань, в тому числі електронних, придбання та виготовлення підручників та книг.

Тож враховуючи вартість зазначених у запитанні цінностей та економічну суть операції, видатки на закупівлю парт, посібників та розвиваючих ігор слід проводити за КЕКВ 2210.

До речі, походження бюджетних коштів на їх придбання (поточне фінансування, субвенція, кошти, отримані від надання платних послуг, благодійні внески тощо) при цьому значення не має.

Таким чином, незалежно від походження бюджетних коштів, застосовуйте КЕКВ 2210.

За яким КЕКВ слід оплачувати виготовлення блокнотів, чашок, пакетів, плакатів, банерів на День села?

За економічною сутністю зазначених у запитанні видатків їх слід проводити за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар».

Адже саме за цим кодом проводять видатки, зокрема, на:

• придбання канцелярського, креслярського, письмового приладдя, пакувального матеріалу, паперу, картону, вітальних листівок, конвертів, марок для відправки службової кореспонденції тощо;

• придбання та виготовлення бланків дипломів, свідоцтв, посвідчень, грамот, класних журналів, бухгалтерських, статистичних та інших бланків, рекламних буклетів, візитних карток, запрошень, мап, схем, макетів, плакатів, медалей, нагрудних знаків, печаток і штампів, стендів тощо;

• придбання сувенірів, подарунків;

• придбання посуду.

Пряму вказівку на це містить п.п. 2.2.1 Інструкції № 333.

Інша річ, якщо видатки на придбання блокнотів, чашок, пакетів, плакатів та банерів здійснюються в рамках окремої програми зі святкування Дня села.

У такому разі слід застосовувати КЕКВ 2282 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку».

Причому всі видатки, пов’язані з виконанням відповідної програми, варто проводити за єдиним кодом.

За яким КЕКВ проводити оплату послуг з технагляду за виконанням робіт із улаштування автоматичної пожежної сигналізації, якщо такі видатки не включено до основного договору робіт?

Насамперед нагадаємо, що таке технічний нагляд. Під технічним наглядом слід розуміти здійснення замовником контролю за дотриманням проєктних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю виконаних робіт та їх обсягами під час будівництва чи капремонту.

Технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва чи ремонту об’єкта.

УВАГА!

Забезпечення здійснення технічного нагляду є обов’язком замовника (забудовника)

При цьому замовник (забудовник) може забезпечити здійснення технічного нагляду на підконтрольних йому об’єктах двома способами:

1 спосіб → власними силами (за наявності в його структурі відповідних кваліфікованих працівників);

2 спосіб → шляхом залучення на договірних засадах третіх осіб (суб’єктів господарювання, які отримали у встановленому порядку ліцензію на провадження такої діяльності).

Оплата послуг із технічного нагляду проводиться за рахунок замовника (забудовника), на замовлення якого і виконується такий нагляд.

Видатки на оплату послуг з розробки проєктно-кошторисної документації для поточного ремонту, монтажу обладнання та устаткування, плату за містобудівне обґрунтування та інші передпроєктні роботи на проведення капітального ремонту (будівництва, реконструкції), якщо такі роботи не включені до проєктно-кошторисної документації, здійснюють за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)». Це чітко передбачено п.п. 10 п.п. 2.2.4 Інструкції № 333 (ср. USER_SHOW_ID).

Такої ж думки дотримується і Держказначейська служба. Про це свідчить її роз’яснення, надане у листі від 30.01.2019 р. № 16-07-07/2020.

З огляду на це, вважаємо за доцільне планувати і здійснювати видатки на оплату послуг з технагляду при улаштуванні пожежної сигналізації, якщо вартість таких послуг не включено до основного договору, за КЕКВ 2240.

У рамках реформи децентралізації влади до новоствореної територіальної громади приєдналися інші громади зі своїми бюджетними установами. Орган ДФС виставив новоутвореній громаді вимоги щодо погашення заборгованості з ЄСВ. За яким КЕКВ це зробити?

Знову ж таки в цьому питанні слід відштовхуватися від економічної суті платежу.

Насамперед для цього необхідно з’ясувати, про сплату чого конкретно йдеться: безпосередньо ЄСВ чи пені за несвоєчасну сплату ЄСВ.

Тож якщо слід сплатити саме ЄСВ, то видатки проводьте за КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці».

Адже за цим кодом здійснюються нарахування бюджетними установами на фонд оплати праці, а саме: сплата ЄСВ, нарахованого відповідно до законодавства (п.п. 2.1.2 Інструкції № 333).

Якщо ж йдеться про сплату пені за несвоєчасну сплату ЄСВ, тоді застосовуйте КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» (п. 2.6 Інструкції № 333). Саме за цим кодом здійснюють видатки на сплату штрафів, пені тощо, у тому числі за несвоєчасну сплату податків.

За яким КПКВК можна провести видатки на оплату послуг екскаватора, грейдера для вирівнювання ґрунту та планування дорожнього полотна, земляні роботи, копання ровів для відведення стічних вод?

Усе залежить від того, з якою метою, для чого саме проводяться зазначені у запитанні роботи. Так, якщо йдеться про ремонт автомобільних доріг місцевого значення, тоді слід застосовувати КПКВК 7461 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету».

А от у разі ремонту внутрішніх доріг вулиць населеного пункту застосовуйте КПКВК 6030 «Організація благоустрою населених пунктів».

Це обумовлено тим, що до об’єктів благоустрою населених пунктів належать (п.1 ст.13 Закону № 28071):

1 Закон України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 р. № 2807-IV.

1) території загального користування:

а) парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки — пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;

б) пам’ятки культурної та історичної спадщини;

в) майдани, площі, бульвари, проспекти;

г) вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;

ґ) пляжі;

д) кладовища;

е) інші території загального користування;

2) прибудинкові території;

3) території будівель та споруд інженерного захисту територій;

4) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.

Отже, видатки на ремонт доріг, які є об’єктами благоустрою, необхідно планувати та проводити за КПКВК 6030 «Організація благоустрою населених пунктів».

За яким КПКВК проводити видатки на будівництво кладовища для захоронення тварин?

Кладовища, незалежно від того, кого саме на них ховають: людей чи тварин, є об’єктами благоустрою.

Це визначено у п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону № 2807.

Але побудову об’єктів, у тому числі й об’єктів благоустрою, слід проводити за кодами групи 7330 «Будівництво та регіональний розвиток».

Таким чином, видатки на будівництво кладовища доцільно провести за КПКВК 7330 «Будівництво інших об’єктів комунальної власності».

Також майте на увазі: в подальшому видатки на утримання такого кладовища слід планувати і здійснювати за КПКВК 6030 «Організація благоустрою населених пунктів».

Станкус Тетяна

Бюджетна бухгалтерія, вересень, 2021/№ 34

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.