Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.11.24
97 0
Друкувати
Обране

Оплата за розроблення ПКД: який КЕКВ застосувати?

Чи може бюджетна установа оплатити виготовлення проєктно-кошторисної документації (далі — ПКД) на реконструкцію будівлі за КЕКВ 2240, якщо вартість послуг із розроблення ПКД не входить у вартість основного проєкту?

В яку чергу здійснити видатки?

Передусім нагадаємо: під реконструкцією слід розуміти перебудову введеного в експлуатацію об’єкта, зміну його геометричних розмірів або навіть функціонального призначення. Наприклад, це може бути посилення несучих конструкцій будівлі.

В період дії воєнного стану насамперед слід з’ясувати, в яку чергу можливо провести заплановані видатки. З цією метою необхідно звернутися до норм Порядку № 590*.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Першочерговими незмінно лишаються видатки на національну безпеку та оборону. Тоді як більшість видатків здійснюються у другу чергу. Їх вичерпний перелік наведено у п. 19 Порядку № 590. Такі видатки можливо проводити як за кошти загального, так і спеціального фонду.

Розглянемо, які саме видатки із реконструкції та розроблення ПКД можливо здійснити у другу чергу відповідно до п. 19 Порядку № 590. Так, до таких видатків належать:

— виконання робіт з реконструкції споруд для очищення стічних вод, а також каналізаційних мереж і споруд на них;

— виготовлення проєктної (проєктно-кошторисної) документації, будівництво, реконструкцію, ремонт, облаштування захисних споруд цивільного захисту (сховищ, протирадіаційних укриттів), споруд подвійного призначення із захисними властивостями захисних споруд цивільного захисту, придбання первинних (мобільних) укриттів, ремонт та облаштування (пристосування) підвальних і цокольних приміщень, які плануються до використання для укриття населення, з урахуванням вимог щодо утримання, облаштування та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, затверджених МВС;

— закупівлю та монтаж медичного обладнання згідно з переліком, затвердженим МОЗ, систем постачання медичного кисню, виконання ремонтно-будівельних робіт з реконструкції та капітального ремонту систем (мереж) киснепостачання;

— виконання ремонтно-будівельних робіт з реконструкції та капітального ремонту приміщень медичних закладів для лікування військовослужбовців;

— виготовлення проєктної (проєктно-кошторисної) документації, нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріального парку, включеного до Реєстру індустріальних (промислових) парків;

— виготовлення проєктної (проєктно-кошторисної) документації, нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт пошкоджених або знищених внаслідок збройної агресії об’єктів критичної інфраструктури та житлового призначення;

— експертне обстеження і виконання робіт з реконструкції та капітального ремонту ліфтів;

— виконання ремонтно-будівельних робіт з реконструкції та капітального ремонту приміщень для розміщення внутрішньо переміщених (евакуйованих) осіб;

— проведення капітального ремонту, реконструкції та реставрації об’єктів установ виконання покарань та слідчих ізоляторів.

Якщо ж заплановані видатки до таких не належать, то їх можливо здійснити лише у третю чергу.

Також нагадаємо, що у другу чергу можуть здійснюватися видатки на оплату будь-яких товарів, робіт і послуг за рахунок коштів і загального, і спеціального фондів, що відбувається в межах реалізації проєктів, виконання програм допомоги за підтримки ЄС, урядів іноземних держав, іноземних фінансових та донорських установ і міжнародних фінорганізацій, у т. ч. на умовах співфінансування.

Який КЕКВ застосувати?

Під час обрання КЕКВ, традиційно, виходимо з економічної суті платежу та керуємося нормами Інструкції № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Видатки на проведення безпосередньо реконструкції слід планувати і здійснювати за КЕКВ 3142 «Реконструкція та реставрація інших об’єктів» (п.п. 3.1.4.2 Інструкції № 333).

При цьому видатки на виготовлення ПКД на реконструкцію та модернізацію (у т. ч. з елементами реставрації) будівель, споруд і об’єктів та виконання супровідних робіт, які відповідно до державних будівельних норм є складовою загальної вартості зазначених робіт, слід планувати і здійснювати також за КЕКВ 3142.

Якщо ж оплата послуг з розроблення ПКД не є частиною загальної вартості робіт із реконструкції, тоді такі видатки слід планувати і проводити за КЕКВ 2240 «Оплата послуг, крім комунальних».

До речі, оплату передпроєктних робіт на проведення капітального ремонту (будівництва, реконструкції), якщо такі роботи не включені до ПКД, також слід планувати і проводити за КЕКВ 2240.

Докладніше про планування видатків на поліпшення майна читайте у матеріалі «Поліпшення власного майна: планування видатків» // «Бюджетна бухгалтерія», 2024, № 31 (ср. USER_SHOW_ID).

Висновки

  • Видатки на виготовлення ПКД на реконструкцію будівель, споруд і об’єктів, які відповідно до державних будівельних норм є складовою загальної вартості зазначених робіт, слід планувати і здійснювати за КЕКВ 3142 «Реконструкція та реставрація інших об’єктів».
  • Оплату послуг з розроблення ПКД, які не є частиною загальної вартості робіт із реконструкції, слід планувати і проводити за КЕКВ 2240 «Оплата послуг, крім комунальних».

Бюджетна бухгалтерія, грудень, 2024/№ 45

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×