Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.05.25
3631 1
Друкувати
Обране

Придбання комп’ютерного обладнання: за яким КЕКВ?

Казначейство нам повідомило, що комп’ютерне обладнання, незважаючи на його вартість, слід придбавати за КЕКВ 3110. При цьому вони спираються на лист від 07.09.2022 № 15-12-12-/12036. Чи правильна така позиція?

В яку чергу здійснювати видатки?

У період дії воєнного стану передусім слід з’ясувати, в яку чергу можливо придбавати комп’ютерне обладнання.

Черговість та види видатків, які можливо здійснювати під час дії воєнного стану, визначено Порядком № 590*.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Першочерговими незмінно залишаються видатки на національну безпеку і оборону. Тоді як переважну більшість дозволених для здійснення видатків можна проводити у другу чергу. Такі видатки визначено п. 19 Порядку № 590.

Щодо комп’ютерної техніки та оргтехніки, то Порядком № 590 передбачено придбання у другу чергу оргтехніки, комп’ютерної техніки (у т. ч. придбання програмного забезпечення, яке передбачене разом з придбанням комп’ютерної техніки) для оцифрування музейних предметів.

Натомість інші бюджетні установи й організації можуть лише відремонтувати раніше придбану оргтехніку та комп’ютерну техніку.

УВАГА! Наразі придбати комп’ютерну техніку для інших цілей, ніж для оцифрування музейних предметів, можливо тільки у третю чергу

Також нагадаємо, що придбати комп’ютерну техніку та оргтехніку у другу чергу можливо в рамках реалізації проєктів, виконання програм допомоги, які підтримуються ЄС, урядами іноземних держав, іноземними фінансовими та донорськими установами і міжнародними фінансовими організаціями, в т. ч. на умовах співфінансування.

Який КЕКВ застосувати?

У питаннях обрання КЕКВ, традиційно, слід враховувати економічну суть платежу та керуватися нормами Інструкції № 333*.

Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Із тексту листа Держказначейства від 07.09.2022 № 15-12-12-/12036, про який йдеться у запитанні, випливає, що всю комп’ютерну техніку слід купувати за КЕКВ 3110.

При цьому казначеї наголошують, що за економічною класифікацією видатків бюджету видатки бюджету поділяються на поточні та капітальні. Так, згідно з п. 1.6 Інструкції № 333 капітальними видатками є видатки, які спрямовуються, зокрема, на придбання основного капіталу (обладнання і предметів довгострокового користування), на придбання капітальних активів.

Тоді як поточними видатками вважаються видатки, які спрямовуються, зокрема, на виконання бюджетних програм та забезпечують поточне функціонування бюджетних установ.

Також, як зазначають фахівці Казначейства у своєму роз’яснені, придбання, зокрема, витратних та інших матеріалів до комп’ютерної техніки та оргтехніки (кабельних коробів-кабелеводів, монтажних та комутаційних панелей, розеток, конекторів-з’єднувачів, накопичувачів інформації, картриджів, тонерів тощо) здійснюється за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» (п.п. 2.2.1 п. 2.2 Інструкції № 333).

А от придбання оргтехніки, комп’ютерної техніки (у т. ч. придбання програмного забезпечення, яке передбачене разом з придбанням комп’ютерної техніки) здійснюється за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» (п.п. 3.1.1 п.п. 3.1 Інструкції № 333).

Водночас фахівці Казначейства додають, що КЕКВ залежатиме від економічної суті платежу та відображення в бухгалтерському обліку, а не від вартісної ознаки предметів.

Тож обирати КЕКВ слід виходячи все ж таки з того, як конкретне комп’ютерне обладнання в подальшому буде відображено в бухгалтерському обліку.

Так, якщо комп’ютерне обладнання обліковуватиметься у складі основних засобів, то видатки на його придбання однозначно слід планувати і здійснювати за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування».

Якщо ж комп’ютерне обладнання належить до МНМА, тоді видатки на його придбання варто планувати і здійснювати за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар».

Висновки

  • Комп’ютерне обладнання, крім обладнання для оцифрування музейних предметів, можна придбавати лише у третю чергу.
  • Обирати КЕКВ слід виходячи з того, як відповідне комп’ютерне обладнання в подальшому буде відображене в бухгалтерському обліку.
  • Якщо комп’ютерне обладнання обліковуватиметься у складі основних засобів, застосовуйте КЕКВ 3110.
  • Якщо комп’ютерне обладнання обліковуватиметься у складі МНМА, застосовуйте КЕКВ 2210.

Бюджетна бухгалтерія Квітень, 2025/№ 15

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
1
Таня
14.05.2025
Критерії (вартісний та часові показники) капітальних видатків регулюються чинним законодавством;(абзац другий пункту 1.6 із змінами, внесеними згідно з
наказами Міністерства фінансів України від 01.03.2013 р. N 348,
від 14.02.2017 р. N 135)То що головне - економічна сутність чи вартісний показник? Всі досі спорять, я обираю КЕКВ за вартістю.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×