Сантехніка від благодійника: який КЕКВ застосувати?
Поточний чи капітальний ремонт?
Спочатку пропонуємо розібратися, до якого виду ремонту належить заміна зазначених у запитанні об’єктів сантехніки. Адже саме від цього і залежить вибір КЕКВ. Та спершу пригадаємо, які роботи вважаються капітальним ремонтом, а які — поточним.
Роз’яснення щодо віднесення ремонтно-будівельних робіт до капітального та поточного ремонтів свого часу надавав Держкомбудархітектури в листі від 30.04.2003 № 7/7-401. І хоча цьому роз’ясненню вже багато років, свою актуальність воно й досі не втратило. У ньому зазначено, що під капітальним ремонтом слід розуміти комплекс робіт, спрямованих на заміну, відновлювання та модернізацію конструкцій і обладнання будівель у зв’язку з їх фізичною зношеністю. Метою проведення таких робіт також може бути поліпшення експлуатаційних показників будівлі, покращення її планування та благоустрою території без зміни будівельних габаритів об’єкта. При цьому капремонт передбачає призупинення на час виконання робіт експлуатації будівлі загалом або її частин (за умови їх автономності).
У свою чергу, проведення поточного ремонту передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання.
Щоб визначитися, до якого виду ремонту (капітального чи поточного) належать конкретні роботи, слід звернутися до Примірного переліку № 150*.
Так, заміна кранів, засувок та санітарних приладів (умивальників, кухонних раковин, унітазів, пісуарів тощо) належить до капітального ремонту. Це визначено в п.п. 2.12.8 Примірного переліку № 150. Заміна та установлення душів також належить до капітального ремонту (п.п. 2.14.5 Примірного переліку № 150).
Обираємо КЕКВ
КЕКВ обираємо виходячи з економічної суті платежу відповідно до Інструкції № 333.
З огляду на те, що встановлення зазначеної сантехніки належить до капітального ремонту, видатки на придбання та установлення душової кабіни, унітазу і біде слід здійснювати за КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів». І навіть якщо ви не придбавали цю сантехніку, а отримали її як благодійну допомогу, КЕКВ від цього не змінюється.
Подаємо Довідку в натуральній формі
Нагадаємо: при отриманні благодійної допомоги в натуральній формі (товари, роботи чи послуги) обов’язково слід скласти та подати до відповідного органу Держказначейства Довідку про надходження в натуральній формі.
Подати її слід не пізніше останнього робочого дня звітного місяця.
Форму довідки наведено в додатку 25 до Порядку № 938**.
Також не забудьте внести відповідні зміни до кошторису за спеціальним фондом.
Докладніше про відображення таких надходжень у бюджетному та бухгалтерському обліку читайте в матеріалі «Обладнання для капремонту від благодійника: як показати в обліку?» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 20).
Бюджетна бухгалтерія, червень, 2022/№ 21