Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.04.24
42 0
Друкувати
Обране

Установлення пожежної сигналізації: який КПКВК та КЕКВ застосувати?

У будинку культури необхідно встановити пожежну сигналізацію. Вартість проєктно-кошторисної документації становить 30 тис. грн, а вартість протипожежної системи — 800 тис. грн. За яким КПКВК та КЕКВ слід запланувати та здійснити такі видатки?

В яку чергу провести видатки?

Уже традиційно в період дії воєнного стану насамперед варто з’ясувати, у яку чергу можливо провести заплановані видатки. При цьому у пригоді стане Порядок № 590*.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Першочерговими незмінно залишаються видатки на національну безпеку і оборону. Більшість же видатків здійснюються у другу чергу. Перелік таких видатків наведено у п. 19 Порядку № 590.

Так, видатки на оплату послуг із монтажу, установлення та ремонту пожежної сигналізації можна провести у другу чергу.

ВАЖЛИВО!

За новими правилами видатки другої черги можна проводити як за кошти загального, так і спеціального фонду

Докладно про це ми розповідали у матеріалі «Оновлений Порядок № 590: вивчаємо разом» // «Бюджетна бухгалтерія», 2024, № 10.

А от видатки безпосередньо на розроблення проєктно-кошторисної документації для системи протипожежного захисту п. 19 Порядку № 590 не передбачені як такі, що можуть здійснюватися у другу чергу. Тож відповідно вони є третьочерговими.

Також нагадаємо: будь-які видатки можна проводити під час реалізації проєктів, виконання програм допомоги, які підтримуються ЄС, урядами іноземних держав, іноземними фінансовими та донорськими установами і міжнародними фінансовими організаціями, в т. ч. на умовах співфінансування.

За яким КПКВК?

У питаннях обрання КПКВК керуємося наказом № 793*.

* Наказ Мінфіну «Про затвердження складових Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету» від 20.09.2017 № 793.

Будинки культури мають застосовувати КПКВК 4060 «Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів».

Тож і видатки на встановлення пожежної сигналізації в будинку культури відповідно слід провести за цим КПКВК.

За яким КЕКВ?

Традиційно у питаннях обрання КЕКВ виходимо з економічної суті платежу. При цьому керуємося Інструкцією № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Обрання КЕКВ для планування та здійснення витрат у цьому разі напряму залежатиме від подальшого відображення в обліку операцій з установлення пожежної сигналізації.

Так, якщо пожежна сигналізація розглядатиметься як окремий об’єкт основних засобів, то витрати на створення такого об’єкта слід планувати і проводити за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» (п.п. 3.1.1 Інструкції № 333).

При цьому якщо всі видатки здійснюватимуться за одним договором одним підрядником, то і вартість обладнання, і витрати на доставку, монтаж, налагодження тощо слід планувати і здійснювати саме за КЕКВ 3110.

У разі ж якщо ви плануєте придбати обладнання окремо, а встановлювати його окремо (за окремим договором), тоді видатки на установлення слід планувати та здійснювати за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (абз. 5 п. 1 п.п. 2.2.4 Інструкції № 333).

Інша справа, якщо встановлення пожежної сигналізації розглядається як поліпшення будівлі. У такому разі видатки на встановлення пожежної сигналізації необхідно здійснювати за КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів» (п. 8 п.п. 3.1.3.2 Інструкції № 333).

Щодо виготовлення проєктної документації, то вона цілком може входить до загальної вартості робіт з установлення пожежної сигналізації. Тож якщо проєктно-кошторисна документація розробляється за тим же договором, що і встановлення пожежної сигналізації, тоді видатки слід проводити за КЕКВ 3110 або 3132 відповідно.

Якщо ж розроблення проєктної документації на систему протипожежного захисту виконує окремий підрядник за окремим договором, тоді такі видатки слід планувати і проводити за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».

Висновки

  • Видатки на оплату послуг із монтажу, установки та ремонту пожежної сигналізації можна провести у другу чергу, а видатки на розроблення проєктно-кошторисної документації у третю чергу.
  • Для встановлення протипожежної сигналізації у будинку культури застосовуйте КПКВК 4060.
  • Обрання КЕКВ напряму залежатиме від подальшого відображення в бухобліку операцій з установлення пожежної сигналізації.

Бюджетна бухгалтерія, квітень, 2024/№ 16

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі