Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.11.20
35278 10
Друкувати
Обране

Ф. № 1ДФ + ф. № Д4 = квартальне злиття

Злиття з 01.01.2021 р. ПДФО/ВЗ-звітності зі Звітом з ЄСВ, «заплановане» законодавцями ще минулого року*, потихесеньку набуває «видимих» форм. Щоправда, поки на проєктному рівні. Зараз у нашому полі зору проєкт наказу Мінфіну щодо ф. № 1ДФ.

Біляєва Олена, податковий експерт

 БУХГАЛТЕР 911 ЛИСТОПАД, 2020/№ 46
 

* Див. статтю «Злив» ЄСВ-звітності в ПДФО/ВЗ/ЄП-звітність: подробиці» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 40).

Проєкт наказу, про який ідеться, можна знайти на офіційному вебсайті Мінфіну за посиланням: mof.gov.ua/uk/regulatory_acts_draft_for_discussion_2020-408. Він передбачає не просто внести правки, а викласти в новій редакції Податковий розрахунок за ф. № 1ДФ і Порядок його заповнення. Оскільки це поки лише проєкт, коротко пробіжимося по основних новаціях.

Мінфін не став винаходити велосипед, а пішов за принципом «я его слепила из того, что было» . При цьому, враховуючи той факт, що ЄСВ-звіт за своїм обсягом значно перевершує нинішню ф. № 1ДФ, основний упор зроблений саме на нього, а від нинішньої ф. № 1ДФ залишиться тільки один додаток. Але про все за порядком.

По суті, оновлена ф. № 1ДФ буде деяким аналогом ЄСВ-звіту і складатиметься з трьох розділів, до яких перекочують окремі таблиці з нині чинної ф. № Д4 з деякими доповненнями:

— розділ I ф. № 1ДФ «Нарахування доходу та єдиного внеску за найманих працівників…» заснований на таблиці 1 ф. № Д4. Саме цей розділ нової ф. № 1ДФ буде цікавий для більшості роботодавців;

— розділ II ф. № 1ДФ «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу та на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами…» — таблиця 4 ф. № Д4. Назва цього розділу говорить сама за себе. Його заповнюють страхувальники, які нараховують і сплачують ЄСВ за військовослужбовців (окрім військовослужбовців строкової й альтернативної служби), осіб рядового та начальницького складу;

— розділ III ф. № 1ДФ «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за патронатних вихователів, батьків — вихователів та прийомних батьків…» — розділ II таблиці 2 ф. № Д4. Цей розділ заповнюють управління праці та соцзахисту, що здійснюють відповідні виплати.

Планується, що в нової ф. № 1ДФ буде 4 додатки.

Додаток Д1 — аналог таблиці 6 ф. № Д4. До кожної квартальної ф. № 1ДФ доведеться заповнювати по три додатки Д1 — за кожен місяць кварталу. Відповідний номер місяця у кварталі (цифрове значення від 1 до 3) зазначатимемо в реквізиті «Звітний (податковий) період».

Порядок заповнення повинен залишитися той же.

Додаток Д2 — аналог таблиці 8 ф. № Д4 (для управлінь праці та соцзахисту).

Додаток Д3 — аналог таблиці 9 ф. № Д4 (подаватиметься за військовослужбовців-строковиків).

У четвертому додатку до Розрахунку (4ДФ) ми побачимо те, що, власне, залишиться від нинішньої ф. № 1ДФ, — відомості про суми нарахованого доходу, утриманого і сплаченого ПДФО і ВЗ. Тут, як і раніше, буде два розділи.

У першому розділі, як і зараз, зазначатимемо за кожною фізособою суму нарахованого і виплаченого доходу, а також суму нарахованого та перерахованого ПДФО.

Увага! Відомості про суми утриманого і сплаченого військового збору тепер теж будуть персоналізовані.

Якщо зараз військовий збір ми зазначаємо загальною сумою в другому розділі ф. № 1ДФ, то в додатку 4ДФ його потрібно буде відображати так само, як і ПДФО, окремо за кожною фізособою.

Другий розділ додатка 4ДФ нової ф. № 1ДФ не несе нічого нового. Він призначений для відображення зведених даних про оподаткування відсотків та виграшів (призів) у лотерею. Рядки для військового збору тут залишили для тих, хто захоче відкоригувати цей показник за минулі звітні періоди (до 01.01.2021 р.).

У складі ф. № 1ДФ за кожен звітний квартал потрібно буде подавати три додатки 4ДФ — окремо за кожен місяць звітного кварталу.

Важливо! Передбачається, що подавати нову ф. № 1ДФ будемо за основним місцем обліку щокварталу(протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу), але з розбиттям по місяцях. Перший раз — за підсумками I кварталу 2021 року.

«Закривати» IV кв. 2020 року формою № 1ДФ, грудень — формою № Д4 будемо за старими правилами/формами. Періодів 2020 року ці нововведення жодним чином не торкнуться.

За «неуповноважений» відокремлений підрозділ ф. № 1ДФ подаватиме головне підприємство за своїм основним місцем обліку. При цьому подавати копію Розрахунку за місцезнаходженням підрозділу більше буде не потрібно.

Способів подання ф. № 1ДФ буде три: електронкою, на папері разом з електронною формою і «суто» на папері, якщо кількість рядків у Розрахунку не перевищує 5.

Розрахунок за ф. № 1ДФ з типом «Звітний» можна буде подати всього лише один раз. Одного разу прийнятий податківцями, він залишиться діючим навіть у тому випадку, якщо згодом до закінчення граничного строку подання ви вирішите відправити ще один Розрахунок, наприклад, у зв’язку з виявленням помилок/неточностей.

Для того, щоб у межах граничних строків внести правки до вже прийнятого Розрахунку, потрібно буде подати його з типом «Звітний новий» і виключно з показниками, що виправляються. Кількість Розрахунків з типом «Звітний новий» може бути будь-якою.

Механізм коригування показників додатка 4ДФ залишиться колишнім: ознака «1» — рядок на виключення, ознака «0» — рядок на введення. Аналогічний механізм діятиме і для ЄСВ-додатків Д1 — Д3, але з деякими додатковими нюансами.

Таблицю відповідності кодів категорій застрахованих осіб і кодів бази нарахування та розмірів ЄСВ доповнено новими кодами 67 — 74. Для звичайних роботодавців серед них буде цікавий хіба що код 69 — учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів, які одержують зарплату під час стажування та виробничої практики.

На цьому поки все. Більш детальний аналіз — коли з’явиться остаточний текст наказу.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Бухгалтер 911Коментарі
10
Енгрыбьорд
11.11.2020
Зашибісь. Покращало. Мутант якийсь, а не звіт
!!
11.11.2020
Про електронну трудову забули?Де посади, професії, відпустки, ...?
Алла
11.11.2020
За неправильное заполнение штраф или как ??
Марина
11.11.2020
таб.5(по старому) нехай заповнюють кадри, а таб.7 спецстаж куди поділи,чи вже не буде медиков та інших
Світлана УСЗН
11.11.2020
А про УСЗН не подумали, це буде не звіт, а цілий том з безліччю додатків та сторінок.
Тетяна
11.11.2020
Аби ж була єдина програма для державного (у т.ч.і місцевого) бюджету, щоб там було і можливість працювати з казначейством, і ведення бухгалтерського обліку, і формування та подача звітності, і захист - то робіть із формою звіту що хочете, тільки вносьте своєчасно все це у програму. І ТОДІ Б НА ФІГ НЕ ПОТРІБНІ БУЛИ ВАШІ Е-ДАТИ, ПРОЗОРРО ТА ПРОЧА ЛАБУДА ! Дивіться будь-ласочка на закупівлі та роботи ТІ, КОМУ ЦЕ ДІЙСНО ПОТРІБНО (маю на увазі аудит, податкову та рахункову палату) та в межах своїх повноважень. Можна якусь частину для так званих активістів доступною зробить, бо далеко не все вони розуміють, а висновки роблять "через.опні". А так знову - тільки головний біль бухгалтеру та незоране поле для перевіряючих! transparent_pxl.png
таня Тетяна
11.11.2020
ох, даже не знаю как вас благодарить что вы подняли этот вопрос, я уже писала об этом никто не слышит кому вложить это в уши. куча програм: е-звитнисть, е-дата, е-прозорррррро, СДО, мережа, бухпрограмма, ЭИСУБ, еще добавили бюджетние запросы и паспорта передавать в минфин и т.д - это капец просто!!!!!!! объэденить все надо как-то, достали.
Тетяна таня
12.11.2020
НІЗАЩО не зроблять дійсно прозорий облік в бюджеті! Ми на своїх копійчаних фінансуваннях економимо й без "прозоррів". А от там, де дійсно йдуть суттєві обсяги, то вже, як казали відомі свого часу артисти, -совсем другая история. На цьому фоні вимога пертися в "прозорро" з договором від 0,01 грн. виглядає як знущання... Не дарма Рахункова палата в своїх висновках вже в тому році вказувала, що отеє "прозорро" ніяк не економе, а навіть навпаки. Якщо не зважають на висновки такого серйозного органу, то ми, сірі й злиденні, залишимося зі своїми воланнями на тім же самом місці. Короче, ЕСЛИ ЗВЁЗДЫ ЗАЖИГАЮТ, ЗНАЧИТ, ЭТО КОМУ-НИБУДЬ НУЖНО. Це бізнес. І нічого особистого. На жаль...
Іра Тетяна
25.11.2020
Угу, купуємо папір без прозорро за 88,00 за пачку, в прозорро-маркеті купували б за 106,00. І де питається економія?
eMelya
11.11.2020
Ось будуть "обкатувать" програму з 1 квітня 2021 року, ото буде новий сезон "Что?Где?Когда?" transparent_pxl.pngtransparent_pxl.pngtransparent_pxl.png
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі