Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.11.20
33644 10
Друкувати
Обране

Ф. № 1ДФ + ф. № Д4 = квартальне злиття

Злиття з 01.01.2021 р. ПДФО/ВЗ-звітності зі Звітом з ЄСВ, «заплановане» законодавцями ще минулого року*, потихесеньку набуває «видимих» форм. Щоправда, поки на проєктному рівні. Зараз у нашому полі зору проєкт наказу Мінфіну щодо ф. № 1ДФ.


Біляєва Олена, податковий експерт

 БУХГАЛТЕР 911 ЛИСТОПАД, 2020/№ 46
 

* Див. статтю «Злив» ЄСВ-звітності в ПДФО/ВЗ/ЄП-звітність: подробиці» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 40).

Проєкт наказу, про який ідеться, можна знайти на офіційному вебсайті Мінфіну за посиланням: mof.gov.ua/uk/regulatory_acts_draft_for_discussion_2020-408. Він передбачає не просто внести правки, а викласти в новій редакції Податковий розрахунок за ф. № 1ДФ і Порядок його заповнення. Оскільки це поки лише проєкт, коротко пробіжимося по основних новаціях.

Мінфін не став винаходити велосипед, а пішов за принципом «я его слепила из того, что было» . При цьому, враховуючи той факт, що ЄСВ-звіт за своїм обсягом значно перевершує нинішню ф. № 1ДФ, основний упор зроблений саме на нього, а від нинішньої ф. № 1ДФ залишиться тільки один додаток. Але про все за порядком.

По суті, оновлена ф. № 1ДФ буде деяким аналогом ЄСВ-звіту і складатиметься з трьох розділів, до яких перекочують окремі таблиці з нині чинної ф. № Д4 з деякими доповненнями:

— розділ I ф. № 1ДФ «Нарахування доходу та єдиного внеску за найманих працівників…» заснований на таблиці 1 ф. № Д4. Саме цей розділ нової ф. № 1ДФ буде цікавий для більшості роботодавців;

— розділ II ф. № 1ДФ «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу та на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами…» — таблиця 4 ф. № Д4. Назва цього розділу говорить сама за себе. Його заповнюють страхувальники, які нараховують і сплачують ЄСВ за військовослужбовців (окрім військовослужбовців строкової й альтернативної служби), осіб рядового та начальницького складу;

— розділ III ф. № 1ДФ «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за патронатних вихователів, батьків — вихователів та прийомних батьків…» — розділ II таблиці 2 ф. № Д4. Цей розділ заповнюють управління праці та соцзахисту, що здійснюють відповідні виплати.

Планується, що в нової ф. № 1ДФ буде 4 додатки.

Додаток Д1 — аналог таблиці 6 ф. № Д4. До кожної квартальної ф. № 1ДФ доведеться заповнювати по три додатки Д1 — за кожен місяць кварталу. Відповідний номер місяця у кварталі (цифрове значення від 1 до 3) зазначатимемо в реквізиті «Звітний (податковий) період».

Порядок заповнення повинен залишитися той же.

Додаток Д2 — аналог таблиці 8 ф. № Д4 (для управлінь праці та соцзахисту).

Додаток Д3 — аналог таблиці 9 ф. № Д4 (подаватиметься за військовослужбовців-строковиків).

У четвертому додатку до Розрахунку (4ДФ) ми побачимо те, що, власне, залишиться від нинішньої ф. № 1ДФ, — відомості про суми нарахованого доходу, утриманого і сплаченого ПДФО і ВЗ. Тут, як і раніше, буде два розділи.

У першому розділі, як і зараз, зазначатимемо за кожною фізособою суму нарахованого і виплаченого доходу, а також суму нарахованого та перерахованого ПДФО.

Увага! Відомості про суми утриманого і сплаченого військового збору тепер теж будуть персоналізовані.

Якщо зараз військовий збір ми зазначаємо загальною сумою в другому розділі ф. № 1ДФ, то в додатку 4ДФ його потрібно буде відображати так само, як і ПДФО, окремо за кожною фізособою.

Другий розділ додатка 4ДФ нової ф. № 1ДФ не несе нічого нового. Він призначений для відображення зведених даних про оподаткування відсотків та виграшів (призів) у лотерею. Рядки для військового збору тут залишили для тих, хто захоче відкоригувати цей показник за минулі звітні періоди (до 01.01.2021 р.).

У складі ф. № 1ДФ за кожен звітний квартал потрібно буде подавати три додатки 4ДФ — окремо за кожен місяць звітного кварталу.

Важливо! Передбачається, що подавати нову ф. № 1ДФ будемо за основним місцем обліку щокварталу(протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу), але з розбиттям по місяцях. Перший раз — за підсумками I кварталу 2021 року.

«Закривати» IV кв. 2020 року формою № 1ДФ, грудень — формою № Д4 будемо за старими правилами/формами. Періодів 2020 року ці нововведення жодним чином не торкнуться.

За «неуповноважений» відокремлений підрозділ ф. № 1ДФ подаватиме головне підприємство за своїм основним місцем обліку. При цьому подавати копію Розрахунку за місцезнаходженням підрозділу більше буде не потрібно.

Способів подання ф. № 1ДФ буде три: електронкою, на папері разом з електронною формою і «суто» на папері, якщо кількість рядків у Розрахунку не перевищує 5.

Розрахунок за ф. № 1ДФ з типом «Звітний» можна буде подати всього лише один раз. Одного разу прийнятий податківцями, він залишиться діючим навіть у тому випадку, якщо згодом до закінчення граничного строку подання ви вирішите відправити ще один Розрахунок, наприклад, у зв’язку з виявленням помилок/неточностей.

Для того, щоб у межах граничних строків внести правки до вже прийнятого Розрахунку, потрібно буде подати його з типом «Звітний новий» і виключно з показниками, що виправляються. Кількість Розрахунків з типом «Звітний новий» може бути будь-якою.

Механізм коригування показників додатка 4ДФ залишиться колишнім: ознака «1» — рядок на виключення, ознака «0» — рядок на введення. Аналогічний механізм діятиме і для ЄСВ-додатків Д1 — Д3, але з деякими додатковими нюансами.

Таблицю відповідності кодів категорій застрахованих осіб і кодів бази нарахування та розмірів ЄСВ доповнено новими кодами 67 — 74. Для звичайних роботодавців серед них буде цікавий хіба що код 69 — учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів, які одержують зарплату під час стажування та виробничої практики.

На цьому поки все. Більш детальний аналіз — коли з’явиться остаточний текст наказу.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Бухгалтер 911коментарі
(10)
Енгрыбьорд
11.11.2020
Зашибісь. Покращало. Мутант якийсь, а не звіт
!!
11.11.2020
Про електронну трудову забули?Де посади, професії, відпустки, ...?
Алла
11.11.2020
За неправильное заполнение штраф или как ??
Марина
11.11.2020
таб.5(по старому) нехай заповнюють кадри, а таб.7 спецстаж куди поділи,чи вже не буде медиков та інших
Світлана УСЗН
11.11.2020
А про УСЗН не подумали, це буде не звіт, а цілий том з безліччю додатків та сторінок.
Тетяна
11.11.2020
Аби ж була єдина програма для державного (у т.ч.і місцевого) бюджету, щоб там було і можливість працювати з казначейством, і ведення бухгалтерського обліку, і формування та подача звітності, і захист - то робіть із формою звіту що хочете, тільки вносьте своєчасно все це у програму. І ТОДІ Б НА ФІГ НЕ ПОТРІБНІ БУЛИ ВАШІ Е-ДАТИ, ПРОЗОРРО ТА ПРОЧА ЛАБУДА ! Дивіться будь-ласочка на закупівлі та роботи ТІ, КОМУ ЦЕ ДІЙСНО ПОТРІБНО (маю на увазі аудит, податкову та рахункову палату) та в межах своїх повноважень. Можна якусь частину для так званих активістів доступною зробить, бо далеко не все вони розуміють, а висновки роблять "через.опні". А так знову - тільки головний біль бухгалтеру та незоране поле для перевіряючих! transparent_pxl.png
таня Тетяна
11.11.2020
ох, даже не знаю как вас благодарить что вы подняли этот вопрос, я уже писала об этом никто не слышит кому вложить это в уши. куча програм: е-звитнисть, е-дата, е-прозорррррро, СДО, мережа, бухпрограмма, ЭИСУБ, еще добавили бюджетние запросы и паспорта передавать в минфин и т.д - это капец просто!!!!!!! объэденить все надо как-то, достали.
Тетяна таня
12.11.2020
НІЗАЩО не зроблять дійсно прозорий облік в бюджеті! Ми на своїх копійчаних фінансуваннях економимо й без "прозоррів". А от там, де дійсно йдуть суттєві обсяги, то вже, як казали відомі свого часу артисти, -совсем другая история. На цьому фоні вимога пертися в "прозорро" з договором від 0,01 грн. виглядає як знущання... Не дарма Рахункова палата в своїх висновках вже в тому році вказувала, що отеє "прозорро" ніяк не економе, а навіть навпаки. Якщо не зважають на висновки такого серйозного органу, то ми, сірі й злиденні, залишимося зі своїми воланнями на тім же самом місці. Короче, ЕСЛИ ЗВЁЗДЫ ЗАЖИГАЮТ, ЗНАЧИТ, ЭТО КОМУ-НИБУДЬ НУЖНО. Це бізнес. І нічого особистого. На жаль...
Іра Тетяна
25.11.2020
Угу, купуємо папір без прозорро за 88,00 за пачку, в прозорро-маркеті купували б за 106,00. І де питається економія?
eMelya
11.11.2020
Ось будуть "обкатувать" програму з 1 квітня 2021 року, ото буде новий сезон "Что?Где?Когда?" transparent_pxl.pngtransparent_pxl.pngtransparent_pxl.png
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн