Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.05.21
123 0
Друкувати
Обране

20-ОПП та бюджетні установи: шукаємо точки дотику

Для чого потрібна ф. № 20-ОПП?
Один із обов'язків платника податків — повідомляти контролюючі органи про об'єкти оподаткування. Про це говорить п. 63.3 ПКУ. На додаток до цієї норми слід також врахувати правила обліку об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням або через які проводять діяльність.


Ці правила прописано в розд. VIII Порядку № 15881.

1 Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.

Тож про які саме об’єкти оподаткування платники податків потрібно повідомляти ДПС? Як випливає з п. 8.2 Порядку № 1588, інформувати фіскалів слід про майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Зокрема, серед них:

об’єкти оподаткування. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору платник податку визначає згідно з відповідними розділами ПКУ;

об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.

Власне, до об’єктів оподаткування, про які слід повідомляти фіскалів належать усі види нерухомого та рухомого майна, а також земельні ділянки, свердловини тощо. Де можна переглянути перелік цих об’єктів? Його розміщено на сайті ДПС2.

2 Див. за посиланням: tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html.

Водночас варто пам’ятати: відображати у ф. № 20-ОПП інформацію про ті об’єкти оподаткування, які платник уже зазначив у своїй податковій звітності, не потрібно.

З огляду на це, до ф. № 20-ОПП потрапляють лише об’єкти оподаткування, не охоплені податковою звітністю. Таким чином, підтверджується функція ф. № 20-ОПП — не дублювати податкову звітність, а надавати податківцям додаткову інформацію про майно платника.

Але як щодо бюджетних установ? Чи стосуються їх ці вимоги? І коли розпорядники бюджетних коштів можуть уникнути подання вищезгаданої форми? Із цими запитаннями редакція нашого журналу звернулася до ДПС. І от маємо відповіді, наведені у листі ДПС від 14.04.2021 р. № 8367/6/99-00-12-01-02-06 (ср. USER_SHOW_ID). Далі про все по порядку.

1. Чи поширюються вимоги Порядку № 1588 на бюджетні установи?

Вимоги Порядку № 1588 поширюються на всіх платників податків — юридичних осіб, яких обліковують в Єдиному банку даних юридичних осіб. При цьому жодного платника податку не звільнено від подання цієї форми. Не є винятком і бюджетні установи. Тож установи та заклади, які є самостійними платниками податків, мають подавати ф. № 20-ОПП на загальних підставах.

Строк подання ф. № 20-ОПП — протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкта оподаткування (п. 8.4 Порядку № 1588). Тобто таку інформацію слід подавати не періодично, а в разі потреби. З’явився новий об’єкт оподаткування, змінилася їх кількість — подаємо, усе без змін — не подаємо.

Таким чином, за рік ф. № 20-ОПП може бути подано і 5 разів, і 15 разів.

При зміні інформації про об’єкти оподаткування строк подання ф. № 20-ОПП — той самий, що й у випадку створення чи відкриття об’єкта (п. 8.5 Порядку № 1588).

ВАЖЛИВО!

Форму № 20-ОПП подають до податкового органу за основним місцем обліку платника

2. Чи необхідно подавати ф. 20-ОПП у разі, якщо бюджетна установа передала в оренду нерухоме майно (частину приміщення)?

Так, необхідно. У повідомленні ф. № 20-ОПП слід зазначити інформацію про всі об’єкти оподаткування: не тільки власні, але й орендовані або передані в оренду.

При цьому у разі надання в оренду нерухомого майна (частини приміщення) обов’язок повідомити контролюючий орган стосується як орендодавця, так і орендаря. Це означає, що бюджетна установа — орендодавець та інша сторона договору оренди — орендар мають подати повідомлення ф. № 20-ОПП щодо частини приміщення, що перебуває у користуванні за договором оренди.

3. Чи необхідно подавати ф. 20-ОПП у разі, якщо рухоме майно (транспортний засіб) безоплатно передано іншій бюджетній установі на підставі рішення розпорядника бюджетних коштів?

Так, у разі зміни місцезнаходження об’єкта оподаткування платник податку подає повідомлення ф. № 20-ОПП. Такі вимоги передбачено в п. 8.5 Порядку № 1588.

При цьому якщо транспортний засіб, що перебуває на балансі бюджетної установи, безоплатно передають іншій бюджетній установі, повідомлення ф. № 20-ОПП подають обидві установи. Тобто установа, яка передає транспортний засіб, подає ф. № 20-ОПП з інформацією про закриття об’єкта оподаткування. У свою чергу, установа-отримувач — оновлену інформацію про відкриття об’єкта оподаткування.

Зауважте: підставою для подання повідомлення ф. № 20-ОПП про об’єкти оподаткування є документи, що підтверджують виникнення права володіння, користування, розпорядження на такий об’єкт. Наприклад, рішення або розпорядження про передачу транспортного засобу іншій бюджетній установі.

4. Чи необхідно подавати ф. 20-ОПП у разі, якщо змінилися головний розпорядник бюджетних коштів та назва бюджетної установи?

Відповідь на це запитання залежить від того, чи пов’язані такі зміни з реорганізацією розпорядника коштів та зміною відомостей про існуючі об’єкти оподаткування.

Так, якщо зміна відомостей про юрособу пов’язана з реорганізацією, ліквідацією та створенням нової юридичної особи, ф. № 20-ОПП подаємо на загальних підставах.

Натомість не потрібно подавати ф. № 20-ОПП, якщо проведено держреєстрацію зміни відомостей про юридичну особу , але такі зміни:

• не призвели до реорганізації, ліквідації та створення нової юридичної особи;

• відсутні зміни відомостей про об’єкти оподаткування.

5. Чи застосовуються штрафні санкції до бюджетних установ за порушення вимог Порядку № 1588?

Платники податків без будь-яких винятків несуть відповідальність невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку.

Так, покарання за порушення порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах передбачено ст. 117 ПКУ. Зокрема, за порушення вимог цієї статті вперше стягують штраф — 1020 грн.

А ось за неусунення цих порушень або ті самі дії, вчинені вдруге за рік, «світить» уже подвійний штраф — 2040 грн.

Отже, якщо до сьогодні ваше ставлення до ф. № 20-ОПП було не надто серйозним, радимо його переглянути. Нехтувати ф. № 20-ОПП точно не варто.

Матвєєва Вікторія

Бюджетна бухгалтерія, травень, 2021/№ 19

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.