Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.01.22
10110 2
Друкувати
Обране

Д1 та 4ДФ: якщо шаманили із зарплатою/лікарняними

Працівнику нараховано трудову виплату: зарплату, лікарняні чи відпускні. Проте згодом виявилося, що виплату слід відкоригувати, наприклад, у зв’язку з уточненням відпрацьованого часу чи виявленою помилкою. Як такі коригування відобразити в Д1 та 4ДФ Розрахунку? Зараз усе розповімо.

  

Зарплатні коригування в 4ДФ

Донарахування трудових виплат (зарплати, відпускних, лікарняних) за попередні звітні періоди відображаємо в 4ДФ, сформованому за той місяць звітного кварталу, в якому фактично було проведене таке донарахування (виплата).

Аналогічно діємо й у випадку сторнування виплат, нарахованих працівникові. Тобто на відсторновані суми зарплати, лікарняних, відпускних зменшуємо зарплатний дохід поточного місяця.

Формувати уточненки та коригувати попередні звітні періоди не потрібно. Із цим згодні й податківці (103.25 БЗ).

Приклад 1. У грудні 2021 року працівнику Сомченко С. О. (податковий номер — 3011111111) було донараховано своєчасно не нараховані суми індексації за червень — листопад 2021 року в сумі 481,63 грн. Загальна сума зарплати за грудень з урахуванням донарахованої індексації — 10481,63 грн (ПДФО — 1886,69 грн, ВЗ — 157,22 грн, ЄСВ — 2305,96 грн).

Донараховані суми індексації зазначаємо у складі зарплати за грудень 2021 року (див. рис. 1 нижче).

img 1

завантажити файл

Рис. 1. Фрагмент 4ДФ за грудень 2021 року (приклад 1)

Трішки складніше ситуація з відображенням коригування трудових доходів працівника в Д1 Розрахунку. Адже в цьому додатку зарплату, відпускні та лікарняні відображають в окремих рядках. Дивимось!

Д1 та коригування зарплати

Донараховано.Тут працює п. 1 розд. IV Порядку № 4. Ним встановлено: якщо нарахування зарплати здійснюється за попередній звітний період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок,

суми донарахованої зарплати включаються до зарплати місяця, у якому були здійснені такі донарахування

Тож донараховані суми зарплати відображаємо в Д1, сформованому за той місяць, у якому фактично були проведені такі донарахування (у бухобліку), в загальній сумі зарплати поточного місяця одним рядком. Розбивати за місяцями, за які проведено донарахування, не потрібно.

Приклад 2. Використовуючи умови прикладу 1, відобразимо донараховані суми індексації за червень — листопад 2021 року в Д1 за грудень.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»



Коментарі
2
eMelya
25.01.2022
Це геніальна практика, я б сказав традиція, нараховувати зарплату "від фонаря", бо казна вже гроші тиче, а потім дивитися, хто і чим замався, та перераховувати, перераховувати і перераховувати. А під ці перерахування приймати закони, складати нові правила, звіти і штрафи. Скільки ще потрібно років, щоб ці динозаври вимерли?!...
Лена
26.01.2022
А як правильно відобразити відпустку без збереження заробітної плати за 30-31 грудня, коли виплату було здійснено 28 грудня? Ставити дні без збереження в грудні з зарплатою за повний місяць, а січневу зарплату зменшену, чи в січні грудневий рядок мінусом?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі