Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.04.21
901 0
Друкувати
Обране

Додаток Д5: приклади заповнення

Про порядок заповнення додатка 5 до Податкового розрахунку ми вже розповіли на с. 16 цього номера. У цій статті наведемо приклади його заповнення. Адже, погодьтеся, формуючи той чи інший звіт, завжди приємно мати під рукою зразок його заповнення.

Прийняття/звільнення

Інформацію про дату початку та/або закінчення трудових відносин обов’язково відображаємо в Д5 Податкового розрахунку. Якщо особу приймаємо:

• на основне місце роботи — у графі 7 (категорія особи) зазначаємо «1»;

• за сумісництвом — у графі 7 зазначаємо «2». При цьому якщо сумісник внутрішній, то в графі 11 проставляємо «1», якщо зовнішній — «0».

У графі 10 дату прийняття/звільнення зазначаємо у форматі «ДДММРРРР».

Якщо працівник протягом одного місяця звітного кварталу прийнятий, а потім звільнений — заповнюємо на нього один рядок. У цьому рядку зазначаємо у графі 10 і дату прийняття (графа «дата початку»), і дату звільнення (графа «дата закінчення»). У графі 16 реквізити наказів (на прийняття та звільнення) зазначаємо через кому.

Якщо працівник прийнятий та звільнений в одному кварталі, але в різних місяцях, чи звільнений, а потім прийнятий до цього ж роботодавця, то прийняття та звільнення показуємо в окремих рядках. На такому заповненні Д5 у неофіційних роз’ясненнях наголошують фахівці Пенсійного фонду.

Увага! Якщо працівник — внутрішній сумісник, то інформацію щодо прийняття/звільнення за сумісництвом зазначаємо окремо.

Розглянемо прийняття/звільнення на прикладах (див. рис. 1).

Рис. 1. Порядок відображення інформації про прийняття/звільнення

Переведення/переміщення

Переведення на постійну посаду/роботу та переміщення до іншого структурного підрозділу входять до когорти підстав для заповнення й подання Д5. Відмінністю переведення від переміщення є те, що переведення передбачає зміну трудових функцій працівника, а переміщення — ні. Порядок відображення факту переведення на іншу постійну посаду/роботу та переміщення єдиний. А саме, формуйте один рядок. При переведенні (переміщенні) в Д5 заповнюйте у графі 10 дату початку роботи на новій посаді в форматі «ДДММРРРР». У графі 12 зазначайте «1». Графи 13 — 15 заповнюйте відповідно до Класифікатора професій та наказу про переведення (переміщення). У графі 16 зазначайте реквізити наказу про переведення (переміщення).

У разі коли працівник в одному місяці був прийнятий на роботу і переведений на іншу посаду, на нього в Д5 формуйте два рядки. Перший — із датою прийняття на роботу. Другий — із датою початку роботи за новою посадою. У графі 12 першого рядка (з прийняттям на роботу) зазначайте «0», другого рядка (з переведенням) — «1».

Якщо ж працівник був переведений (переміщений) і звільнений:

• в одному місяці, то на нього формуйте один рядок у Д5. У графі 10 зазначайте дату початку роботи за новою посадою, на яку переведено працівника (дату переміщення), і дату припинення трудового договору. У графі 12 зазначайте «1»;

у різних місяцях звітного кварталу — переведення (переміщення) і звільнення показуємо у різних рядках. Наведемо приклади (див. рис. 2).

Рис. 2. Порядок відображення інформації про переведення/переміщення

Відпустки матусям

У Д5 Податкового розрахунку відображаємо початок/закінчення тільки трьох «дитячих» відпусток:

• відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами — код категорії «5» у графі 7;

• відпустки для догляду за дитиною до 3 років — код категорії «6» у графі 7;

• відпустки для догляду за дитиною від 3 до 6 років — код категорії «4» у графі 7.

Незалежно від виду «дитячої» відпустки графи 13 — 15 Д5 Розрахунку не заповнюємо.

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами. Підставою для її надання є належним чином оформлений листок непрацездатності. Закон про відпустки не вимагає видання наказу (розпорядження) на надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Але якщо працівниця йде у таку відпустку пізніше дати її початку (яка зазначена в листку непрацездатності), то наказ видавати потрібно. На практиці більшість роботодавців видає наказ на декретну відпустку і зазначає його реквізити як підставу надання відпустки у трудовій звітності.

Тривалість такої відпустки в загальному випадку становить 126 днів. Але не рідкість, коли така відпустка продовжується на підставі листка непрацездатності на 14 календарних днів. У такому разі в Д5 закінчення цієї відпустки відображаємо з урахуванням продовження.

Якщо в працівниці у звітному кварталі закінчилася відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами і почалася відпустка для догляду за дитиною до 3 років (закінчилася відпустка для догляду за дитиною до 3 років і почалася відпустка для догляду за дитиною від 3 до 6 років), то на неї в Д5 формуємо два рядки. Один — із датою закінчення першої відпустки, другий — зі датою початку наступної відпустки для догляду за дитиною.

Відпустка для догляду за дитиною до 3 років. Вона надається працівниці на підставі наказу. Якщо працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, не перериваючи її, вийшла на роботу на умовах неповного робочого часу на своє робоче місце в того ж роботодавця, то такий вихід у Д5 не відображаємо. Адже тут немає ні початку нових трудових відносин, ні закінчення відпустки до 3 років.

Якщо ж працівниця перервала відпустку для догляду за дитиною до 3 років, то в Д5 обов’язково формуємо рядок з датою закінчення такої відпустки. А ось рядка з датою початку роботи після закінчення відпустки в Д5 бути не повинно. Адже трудові відносини не переривалися.

Відпустка для догляду за дитиною від 3 до 6 років. Таку відпустку надають на підставі довідки про необхідність домашнього догляду за дитиною. Зазвичай вона видається на 6 місяців. Якщо після закінчення цього строку дитина все ще потребує догляду, видається новий медичний висновок. Проте в Д5 цю відпустку не відображаємо «нарізкою» по 6 місяців, а зазначаємо дату початку й останній день такої відпустки.

Трапляються випадки, коли працівниця звільняється, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до 3 (6) років. Тоді в Д5 на таку працівницю формуємо два рядки. Перший — із датою закінчення відпустки для догляду, другий — із датою припинення трудових відносин і підставою звільнення. Причому якщо працівниця звільняється:

• у період відпустки для догляду, то в графі 16 Д5 за обома рядками документом-підставою буде наказ про припинення трудового договору;

• останнім днем відпустки, то в Д5 за рядком з датою закінчення відпустки в графі 16 зазначаєте реквізити останнього наказу про надання такої відпустки, а за рядком із датою звільнення — реквізити наказу про звільнення.

Дивіться рис. 3.

Рис. 3. Порядок відображення інформації про «дитячі» відпустки

Договори ЦПХ

Інформація щодо осіб, які виконують роботи за договорами ЦПХ, також має відображатись в Д5 Податкового розрахунку. При цьому графу 6 Д5 заповнюйте так: позначкою «0» — якщо договір укладений із сторонньою особою; позначкою «1» — якщо договір укладений із вашим працівником (основним та/або сумісником). У графі 7 зазначайте «3». Інформацію відображайте окремо за кожним укладеним договором ЦПХ.

Відомості про початок і закінчення цивільно-правових відносин (графа 10) у межах:

• договору підряду (виконання робіт) вносяться відповідно строків, зазначених у самому договорі;

• договору про надання послуг зазначають згідно з актом про їх надання. Наприклад, якщо договір про надання послуг укладено на період з 1 по 31 березня, але в акті про надані послуги зазначено, що послуги фактично надавалися тільки 3, 10, 17 і 24 березня, то страхувальнику в Д5 потрібно заповнити 4 рядки за таким договором ЦПХ. Із зазначенням за кожним рядком у графі 10 однакової дати початку/закінчення договору ЦПХ: «3 — 3», «10 — 10», «17 — 17», «24 — 24». Якщо в акті не зазначено конкретних дат отримання послуг, то, вважаємо, графу 10 можна заповнювати за тими ж правилами, що й для договору підряду.

Якщо дати початку і закінчення робіт (послуг) за договором ЦПХ припадають на:

 один місяць звітного кварталу, то на фізособу формуєте один рядок;

• декількох місяців, то відомості про початок/закінчення договору ЦПХ зазначаєте в різних рядках.

Важливо! За рядками з датами початку/закінчення договорів ЦПХ «кадрові» графи 13 — 15 не заповнюємо.

Долга Ірина

Оплата праці, квітень, 2021/№ 7

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цеКоментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі