Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.04.21
217 0
Друкувати
Обране

Додаток Д5: приклади заповнення

Про порядок заповнення додатка 5 до Податкового розрахунку ми вже розповіли на с. 16 цього номера. У цій статті наведемо приклади його заповнення. Адже, погодьтеся, формуючи той чи інший звіт, завжди приємно мати під рукою зразок його заповнення.


Прийняття/звільнення

Інформацію про дату початку та/або закінчення трудових відносин обов’язково відображаємо в Д5 Податкового розрахунку. Якщо особу приймаємо:

• на основне місце роботи — у графі 7 (категорія особи) зазначаємо «1»;

• за сумісництвом — у графі 7 зазначаємо «2». При цьому якщо сумісник внутрішній, то в графі 11 проставляємо «1», якщо зовнішній — «0».

У графі 10 дату прийняття/звільнення зазначаємо у форматі «ДДММРРРР».

Якщо працівник протягом одного місяця звітного кварталу прийнятий, а потім звільнений — заповнюємо на нього один рядок. У цьому рядку зазначаємо у графі 10 і дату прийняття (графа «дата початку»), і дату звільнення (графа «дата закінчення»). У графі 16 реквізити наказів (на прийняття та звільнення) зазначаємо через кому.

Якщо працівник прийнятий та звільнений в одному кварталі, але в різних місяцях, чи звільнений, а потім прийнятий до цього ж роботодавця, то прийняття та звільнення показуємо в окремих рядках. На такому заповненні Д5 у неофіційних роз’ясненнях наголошують фахівці Пенсійного фонду.

Увага! Якщо працівник — внутрішній сумісник, то інформацію щодо прийняття/звільнення за сумісництвом зазначаємо окремо.

Розглянемо прийняття/звільнення на прикладах (див. рис. 1).

Рис. 1. Порядок відображення інформації про прийняття/звільнення

Переведення/переміщення

Переведення на постійну посаду/роботу та переміщення до іншого структурного підрозділу входять до когорти підстав для заповнення й подання Д5. Відмінністю переведення від переміщення є те, що переведення передбачає зміну трудових функцій працівника, а переміщення — ні. Порядок відображення факту переведення на іншу постійну посаду/роботу та переміщення єдиний. А саме, формуйте один рядок. При переведенні (переміщенні) в Д5 заповнюйте у графі 10 дату початку роботи на новій посаді в форматі «ДДММРРРР». У графі 12 зазначайте «1». Графи 13 — 15 заповнюйте відповідно до Класифікатора професій та наказу про переведення (переміщення). У графі 16 зазначайте реквізити наказу про переведення (переміщення).

У разі коли працівник в одному місяці був прийнятий на роботу і переведений на іншу посаду, на нього в Д5 формуйте два рядки. Перший — із датою прийняття на роботу. Другий — із датою початку роботи за новою посадою. У графі 12 першого рядка (з прийняттям на роботу) зазначайте «0», другого рядка (з переведенням) — «1».

Якщо ж працівник був переведений (переміщений) і звільнений:

• в одному місяці, то на нього формуйте один рядок у Д5. У графі 10 зазначайте дату початку роботи за новою посадою, на яку переведено працівника (дату переміщення), і дату припинення трудового договору. У графі 12 зазначайте «1»;

у різних місяцях звітного кварталу — переведення (переміщення) і звільнення показуємо у різних рядках. Наведемо приклади (див. рис. 2).

Рис. 2. Порядок відображення інформації про переведення/переміщення

Відпустки матусям

У Д5 Податкового розрахунку відображаємо початок/закінчення тільки трьох «дитячих» відпусток:

• відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами — код категорії «5» у графі 7;

• відпустки для догляду за дитиною до 3 років — код категорії «6» у графі 7;

• відпустки для догляду за дитиною від 3 до 6 років — код категорії «4» у графі 7.

Незалежно від виду «дитячої» відпустки графи 13 — 15 Д5 Розрахунку не заповнюємо.

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами. Підставою для її надання є належним чином оформлений листок непрацездатності. Закон про відпустки не вимагає видання наказу (розпорядження) на надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Але якщо працівниця йде у таку відпустку пізніше дати її початку (яка зазначена в листку непрацездатності), то наказ видавати потрібно. На практиці більшість роботодавців видає наказ на декретну відпустку і зазначає його реквізити як підставу надання відпустки у трудовій звітності.

Тривалість такої відпустки в загальному випадку становить 126 днів. Але не рідкість, коли така відпустка продовжується на підставі листка непрацездатності на 14 календарних днів. У такому разі в Д5 закінчення цієї відпустки відображаємо з урахуванням продовження.

Якщо в працівниці у звітному кварталі закінчилася відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами і почалася відпустка для догляду за дитиною до 3 років (закінчилася відпустка для догляду за дитиною до 3 років і почалася відпустка для догляду за дитиною від 3 до 6 років), то на неї в Д5 формуємо два рядки. Один — із датою закінчення першої відпустки, другий — зі датою початку наступної відпустки для догляду за дитиною.

Відпустка для догляду за дитиною до 3 років. Вона надається працівниці на підставі наказу. Якщо працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, не перериваючи її, вийшла на роботу на умовах неповного робочого часу на своє робоче місце в того ж роботодавця, то такий вихід у Д5 не відображаємо. Адже тут немає ні початку нових трудових відносин, ні закінчення відпустки до 3 років.

Якщо ж працівниця перервала відпустку для догляду за дитиною до 3 років, то в Д5 обов’язково формуємо рядок з датою закінчення такої відпустки. А ось рядка з датою початку роботи після закінчення відпустки в Д5 бути не повинно. Адже трудові відносини не переривалися.

Відпустка для догляду за дитиною від 3 до 6 років. Таку відпустку надають на підставі довідки про необхідність домашнього догляду за дитиною. Зазвичай вона видається на 6 місяців. Якщо після закінчення цього строку дитина все ще потребує догляду, видається новий медичний висновок. Проте в Д5 цю відпустку не відображаємо «нарізкою» по 6 місяців, а зазначаємо дату початку й останній день такої відпустки.

Трапляються випадки, коли працівниця звільняється, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до 3 (6) років. Тоді в Д5 на таку працівницю формуємо два рядки. Перший — із датою закінчення відпустки для догляду, другий — із датою припинення трудових відносин і підставою звільнення. Причому якщо працівниця звільняється:

• у період відпустки для догляду, то в графі 16 Д5 за обома рядками документом-підставою буде наказ про припинення трудового договору;

• останнім днем відпустки, то в Д5 за рядком з датою закінчення відпустки в графі 16 зазначаєте реквізити останнього наказу про надання такої відпустки, а за рядком із датою звільнення — реквізити наказу про звільнення.

Дивіться рис. 3.

Рис. 3. Порядок відображення інформації про «дитячі» відпустки

Договори ЦПХ

Інформація щодо осіб, які виконують роботи за договорами ЦПХ, також має відображатись в Д5 Податкового розрахунку. При цьому графу 6 Д5 заповнюйте так: позначкою «0» — якщо договір укладений із сторонньою особою; позначкою «1» — якщо договір укладений із вашим працівником (основним та/або сумісником). У графі 7 зазначайте «3». Інформацію відображайте окремо за кожним укладеним договором ЦПХ.

Відомості про початок і закінчення цивільно-правових відносин (графа 10) у межах:

• договору підряду (виконання робіт) вносяться відповідно строків, зазначених у самому договорі;

• договору про надання послуг зазначають згідно з актом про їх надання. Наприклад, якщо договір про надання послуг укладено на період з 1 по 31 березня, але в акті про надані послуги зазначено, що послуги фактично надавалися тільки 3, 10, 17 і 24 березня, то страхувальнику в Д5 потрібно заповнити 4 рядки за таким договором ЦПХ. Із зазначенням за кожним рядком у графі 10 однакової дати початку/закінчення договору ЦПХ: «3 — 3», «10 — 10», «17 — 17», «24 — 24». Якщо в акті не зазначено конкретних дат отримання послуг, то, вважаємо, графу 10 можна заповнювати за тими ж правилами, що й для договору підряду.

Якщо дати початку і закінчення робіт (послуг) за договором ЦПХ припадають на:

 один місяць звітного кварталу, то на фізособу формуєте один рядок;

• декількох місяців, то відомості про початок/закінчення договору ЦПХ зазначаєте в різних рядках.

Важливо! За рядками з датами початку/закінчення договорів ЦПХ «кадрові» графи 13 — 15 не заповнюємо.

Долга Ірина

Оплата праці, квітень, 2021/№ 7

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.