Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.01.22
22989 0
Друкувати
Обране

Неприбутковий звіт: топ-10 запитань щодо заповнення

Неприбуткові організації, у тому числі й бюджетні установи, які відповідають вимогам п. 133.4 ПКУ та внесені до Реєстру неприбуткових організацій, подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за річний (податковий) звітний період. Цей звіт подають протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Тобто Неприбутковий звіт за 2021 рік слід подати не пізніше 1 березня 2022 року. При цьому це стосується і тих установ, що знаходяться в процесі реорганізації чи ліквідації, але на 01.01.2022 ще не припинені і не виключені з ЄДР та, відповідно, з Реєстру неприбутковців.

Відповіді на найпоширеніші запитання щодо заповнення цього звіту ви знайдете у цьому матеріалі. 

 1. До якого контролюючого органу слід подавати Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації у разі зміни місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району? 

На це запитання нещодавно відповіли податківці. І їх висновок такий: у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району неприбутковою організацією, подання Неприбуткового звіту здійснюється за новим місцезнаходженням.

З деталями роз’яснення ви можете ознайомитися на сайті Головного управління ДПС у Закарпатській області за посиланням: https://zak.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/558024.

 2. Чи подають відокремлені підрозділи Неприбутковий звіт? 

Ні, не подають.

Це пов’язано з тим, що статус неприбуткової організації, яка відповідає вимогам п. 133.4 ПКУ, надають тільки установам та організаціям зі статусом юридичною особи. Тому відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи не підлягають окремому включенню до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Так, відповідно до п. 4 Порядку № 440, до Реєстру включають неприбуткові організації — юридичні особи за кодом згідно з ЄДРПОУ.

Таким чином, відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи не повинні окремо подавати Неприбутковий звіт. Уся інформація про доходи та витрати таких підрозділів повинна буди сконсолідована у Неприбутковому звіті головної організації.

3. Які форми звітності додавати до Неприбуткового звіту? 

Річна фінансова звітність є додатком та невід’ємною частиною Неприбуткового звіту (п. 46.2 ПКУ).

Склад річної фінансової звітності визначено у п. 1 розд. ІV НП(С)БО 101 «Подання фінансової звітності». Зокрема, це:

  • Баланс (ф. № 1-дс);
  • Звіт про фінансові результати (ф. № 2-дс);
  • Звіт про рух грошових коштів (ф. № 3-дс);
  • Звіт про власний капітал (ф. № 4-дс);
  • Примітки до річної фінансової звітності (ф. № 5-дс).

Отже, додавати до Неприбуткового звіту слід усі ці п’ять форм.

Більше нічого додавати не потрібно. Але якщо виникне потреба, установа може сформувати доповнення в довільній формі з поясненням навіщо вони потрібні.

Майте на увазі, що у разі неподання до органу ДФС фінансової звітності разом із Неприбутковим звітом як його невід’ємної частини податкова звітність не визнається податковою декларацією.

А неподання або несвоєчасне подання бюджетною установою фінансової звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті ж дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

 4. Які доходи зазначати в рядках 1.1 та 1.3 Неприбуткового звіту: які фактично надійшли протягом 2021 року на рахунки установи, чи суми нарахованих доходів? 

Це запитання виникає з року в рік. І провокують його роз’яснення податківців, які не враховують особливості діяльності саме бюджетників.

Фіскали у своїх роз’ясненнях щодо заповнення Неприбуткового звіту (наприклад, у листі від 19.07.2017 № 19001/7/99-99-15-02-01-17) зазначали, що формування доходів та видатків, що відображаються у цьому звіті, здійснюється за правилами бухгалтерського обліку, тобто в момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
60
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі