Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.03.21
467 0
Друкувати
Обране

Нова об'єднана звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ

Вже зовсім скоро закінчиться перший квартал. А отже, прийде час подавати нову об`єднану звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ. Тому не гаємо часу та розпочнемо готуватися до заповнення цієї звітності.

Нова квартальна звітність та Порядок її заповнення (далі — Порядок) затверджені наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773.

Назва цієї звітності — Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок).

Розрахунок подається замість старих щомісячного Звіту з ЕСВ та квартального Податкового розрахунку за формою № 1ДФ.

Коли подається

Спочатку розберемося зі строками подачі Розрахунку.

Розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) з розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.

Окремий Розрахунок за календарний рік не подається. За 1 квартал 2021 року його потрібно подати з 1 квітня і не пізніше 11 травня 2021 року.

При визначенні цієї граничної дати враховуємо спеціальну норму про «святково-вихідне» перенесення. Так, згідно з Порядком, якщо останній день строку подання Розрахунку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим.

Склад Податкового розрахунку

Наведемо склад Розрахунку, який будуть подавати звичайні роботодавці. Щоб було зручніше орієнтуватись, зазначимо аналог старої звітності.

Заголовна частина Розрахунку містить інформацію щодо обраного платником типу Розрахунку (інформація щодо них трохи нижче), інформацію про податкового агента та платника ЄСВ, а також інформацію про додатки, що є невід’ємною частиною Розрахунку.

Таблиця Розрахунку складається з трьох розділів. Звичайні платники ЄСВ будуть заповнювати тільки розділ I.

Додаток 1 до Розрахунку, який є аналогом таблиці 6 ЄСВ-звіту, призначений для щоквартального формування платниками ЄСВ щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу.

Тобто за 1 квартал треба буде заповнити три додатка 1 до Розрахунку: за січень, за лютий та за березень 2021 року.

Майте на увазі: якщо протягом звітного кварталу не було нарахувань зарплати працівникам (наприклад, усі працівники були у «карантинній» безоплатній відпустці), все рівно треба подати Розрахунок із додатком 1. Це треба зробити, щоб вказати період перебування працівників у трудових відносинах з роботодавцем та відобразити період перебування у «карантинній» відпустці.

Додаток 4 до Розрахунку, який є аналогом Податкового розрахунку за формою №1ДФ, подається для відображення нарахованого та виплаченого доходу та утриманих з нього ПДФО та ВЗ. Додаток 4 подається у розрізі місяців звітного кварталу.

У разі нарахування доходу його відображення є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування податку на доходи фізичних осіб, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності та військового збору (у періоді його справляння).

Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, має бути відображена за той період, в який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано.

Якщо протягом звітного кварталу не було нарахувань доходів фізичним особам, додаток 4 до Розрахунку не подається.

Додаток 5 до Розрахунку, який є аналогом таблиці 5 ЄСВ-звіту, призначений для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У разі якщо за даними платника єдиного внеску протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод (цивільно-правових договорів), зміни посади, переміщення з одного структурного підрозділу до іншого, надання відповідної відпустки, додаток 5 до Розрахунку не формується та не надається.

Якщо протягом звітного періоду платником єдиного внеску із застрахованою особою було розірвано трудовий (цивільно-правовий) договір, а потім знову укладено, на таку застраховану особу робиться два записи в додатку 5 до Розрахунку: перший — із зазначенням дати припинення трудових відносин, другий — із зазначенням дати початку трудових або цивільно-правових відносин.

Додаток 5 формується у цілому за звітний квартал, без розбивки по місяцях звітного кварталу.

Додаток 6 Розрахунку, який є аналогом таблиці 7 ЄСВ-звіту, призначений для визначення платником єдиного внеску періодів (строків) трудової або іншої діяльності, що відповідно до законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відмінні від загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зараховуються при визначенні права на відповідну пенсію, а також періодів страхового стажу, не пов’язаних із трудовою та/або професійною діяльністю.

У разі коли у платника єдиного внеску відсутні робочі місця, робота на яких зараховується до спецстажу, додаток 6 не формується та не подається.

Відомості про осіб, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до трьох років та з трьох до шести років, подаються на загальних підставах.

Цей додаток подається у розрізі місяців звітного кварталу. Тобто до Розрахунку за 1 квартал треба складати три додатка 6, якщо у вас є працівники, які мають право на спецстаж.

Типи Податкового розрахунку

Порядком визначено наступні типи Розрахунку.

це Розрахунок, який подається за звітний (податковий) період перший раз. Розрахунок з типом «Звітний», який прийнятий контролюючим органом та пройшов всі контролі, у тому числі під час завантаження до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб, залишається чинним під час прийняття контролюючим органом наступного Розрахунку за такий звітний (податковий) період, наприклад, «Звітного нового».

Розрахунок подається наступним за звітний (податковий) період до закінчення граничного строку подання з даними про уточнення в сумах нарахованого податку на доходи фізичних осіб, військового збору, єдиного внеску та/або реквізитах.

Подається у разі виявлення помилок у сумах нарахованих ПДФО, ВЗ, ЄСВ у Розрахунку та/або в сумах нарахованих ПДФО, ВЗ, ЄСВ або реквізитах у рядках додатків до Розрахунку та містить виключно коригування даних на підставі інформації з попередньо поданих за такий звітний (податковий) період Розрахунків з типом «Звітний» або «Звітний новий», як передбачено порядком коригування даних Розрахунку (додатків).

Іншими словами, якщо ви виявили помилки у сумах нарахованих ПДФО, ВЗ, ЄСВ у Розрахунку за 1 квартал 2021 року після його подачі, але не пізніше 11.05.2021 р., то ви можете виправити таку помилку та подати Розрахунок з типом «Звітний новий» за 1 квартал 2021 року.

Розрахунків з таким типом може бути декілька. Якщо після подачі Розрахунку з типом «Звітний новий» за 1 квартал 2021 року ви виявили ще одну помилку у Розрахунку, то можете подати ще один Розрахунок з типом «Звітний новий». Але до 11 травня 2021 року.

А що робити, якщо 11 травня вже пройшло? Тоді треба подати Розрахунок іншого типу.

Розрахунок подається після закінчення граничного строку подання для відповідного звітного (податкового) періоду з даними про уточнення в сумах нарахованих ПДФО, ВЗ, ЄСВ та/або реквізитах.

Подається у разі виявлення помилок у сумах нарахованих ПДФО, ВЗ, ЄСВ у Розрахунку та/або його додатках.

Такий Розрахунок містить виключно коригування даних на підставі інформації з попередньо поданих за минулий звітний (податковий) період Розрахунку та/або додатків.

Як бачите, Розрахунки як з типом «Звітний новий», так і з типом «Уточнюючий» заповнюються однаково та містять виключно коригування даних на підставі раніше поданої інформації.

Майте також на увазі, що Розрахунок, сформований для виправлення помилок за звітний (податковий) та за попередній періоди, не має містити інших додатків, крім тих, в яких проводиться коригування.

Розрахунок подається платником єдиного внеску з типом «Звітний», у додатках якого наявна інформація щодо призначення пенсії застрахованим особам або матеріального забезпечення, страхових виплат.

Майте на увазі, що при поданні Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» треба в шапках Розрахунку та відповідних додатків ставити позначки як у рядку 011, так і у рядку 014.

Розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий» подається окремо на кожну застраховану особу, якій призначається пенсія чи матеріальне забезпечення (лікарняні, декретні) та інші страхові виплати.

Боршовська Валентина

Оплата праці, березень, 2021/№ 5

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цеКоментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі